Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Hořovicko Hasiči z Olešné byli v únoru pilní
Bře
10
2019
Hasiči z Olešné byli v únoru pilní
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Lucie Šubrtová   

Transfuzní stanici navštívilo pět členů SDH Olešná, příště by to mělo být ještě více.Již po několikáté se hasiči z Olešné rozhodli hromadně darovat krev. V pátek 22. února tak vyrazilo pět členů sboru na transfuzní stanici do Hořovic. Počet zúčastněných mohl být vyšší. Řada členů však daruje krev pravidelně v průběhu roku, a tak se termín, který by vyhovoval všem, těžko hledá. Napříště by se mělo podařit termín sladit lépe, a tak doufáme, že v květnovém termínu půjde za SDH Olešná darovat krev více členů.

 

V únoru hasiči z Olešné nelenili, uspořádali ples a členy jednotky proškolili na motorové pily.

V sobotu 16. února olešenští hasiči uspořádali již šestý hasičský ples. Taneční zábavu ozvučila plzeňská kapela W-Band, která zde hrála i v loňském roce. Zábavu a tanec přítomných přerušilo pouze na okamžik vyhlašování tahací tomboly, ve které se nacházely hodnotné ceny jako např. Apple iPhone, benzínová sekačka, křovinořez, golasada, kulinářský večer pro dva aj. Hřebem večera bylo půlnoční překvapení, které nacvičili někteří členové sboru, kteří v závěru půlnočního překvapení skončili do půl těla nazí. Jako i v předchozích letech mělo obrovský úspěch.

 

Konec února strávili tři členové zásahové jednotky SDH Olešná na školení obsluhy motorových a rozbrušovacích pil pro jednotky požární ochrany. Společně se sedmi kolegy z SDH Jivina tak zvyšovali svoji kvalifikaci, aby mohli být nasazováni při odstraňování padlých a nebezpečných stromů. I přes mrazivé počasí se kurz velmi vydařil a zkoušky úspěšně složili všichni zúčastnění.

Lucie Šubrtová

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství