Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Hasiči z Olešné byli v únoru pilní
Bře
10
2019
Hasiči z Olešné byli v únoru pilní
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Lucie Šubrtová   

Transfuzní stanici navštívilo pět členů SDH Olešná, příště by to mělo být ještě více.Již po několikáté se hasiči z Olešné rozhodli hromadně darovat krev. V pátek 22. února tak vyrazilo pět členů sboru na transfuzní stanici do Hořovic. Počet zúčastněných mohl být vyšší. Řada členů však daruje krev pravidelně v průběhu roku, a tak se termín, který by vyhovoval všem, těžko hledá. Napříště by se mělo podařit termín sladit lépe, a tak doufáme, že v květnovém termínu půjde za SDH Olešná darovat krev více členů.

 

V únoru hasiči z Olešné nelenili, uspořádali ples a členy jednotky proškolili na motorové pily.

V sobotu 16. února olešenští hasiči uspořádali již šestý hasičský ples. Taneční zábavu ozvučila plzeňská kapela W-Band, která zde hrála i v loňském roce. Zábavu a tanec přítomných přerušilo pouze na okamžik vyhlašování tahací tomboly, ve které se nacházely hodnotné ceny jako např. Apple iPhone, benzínová sekačka, křovinořez, golasada, kulinářský večer pro dva aj. Hřebem večera bylo půlnoční překvapení, které nacvičili někteří členové sboru, kteří v závěru půlnočního překvapení skončili do půl těla nazí. Jako i v předchozích letech mělo obrovský úspěch.

 

Konec února strávili tři členové zásahové jednotky SDH Olešná na školení obsluhy motorových a rozbrušovacích pil pro jednotky požární ochrany. Společně se sedmi kolegy z SDH Jivina tak zvyšovali svoji kvalifikaci, aby mohli být nasazováni při odstraňování padlých a nebezpečných stromů. I přes mrazivé počasí se kurz velmi vydařil a zkoušky úspěšně složili všichni zúčastnění.

Lucie Šubrtová

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství