Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Masopust v Drozdově
úno
25
2019
Masopust v Drozdově
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Helena Ešková   

mas dro 37Skoro jarní počasí přivítalo v sobotní odpoledne 16. února na návsi v Drozdově účastníky masopustního veselí. Královská družina dorazila povozem za doprovodu tónů z pověstné Noci na Karlštejně před budovu obecního úřadu, kde již čekal starosta obce Pavel Sládek, aby společně s králem pronesl masopustní řeč.

 

Poté se dal průvod do pohybu. Masek bylo k vidění nepřeberné množství, v hojném počtu se přišli pobavit malí i velcí.

Cestou bylo možné doplňovat síly koblihami, preclíky, svařeným vínem nebo propečenou klobáskou.

Masopust v Drozdově

Po zdařilém odpoledni jsme se při smuteční písni s masopustem rozloučili. Po rozdání sladké odměny v podobě bonbónů jsme se přesunuli do sálu Restaurace u Lisých, kde pokračovaly bujaré oslavy do pozdních nočních hodin.

Poděkování patří všem, kteří se akce zúčastnili, paní Hertlové za zapůjčení kostýmů a obzvlášť hlavním organizátorům – členům SDH Drozdov.

Helena Ešková – OÚ Drozdov

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství