Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Hořovicko Masopust v Drozdově
úno
25
2019
Masopust v Drozdově
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Helena Ešková   

mas dro 37Skoro jarní počasí přivítalo v sobotní odpoledne 16. února na návsi v Drozdově účastníky masopustního veselí. Královská družina dorazila povozem za doprovodu tónů z pověstné Noci na Karlštejně před budovu obecního úřadu, kde již čekal starosta obce Pavel Sládek, aby společně s králem pronesl masopustní řeč.

 

Poté se dal průvod do pohybu. Masek bylo k vidění nepřeberné množství, v hojném počtu se přišli pobavit malí i velcí.

Cestou bylo možné doplňovat síly koblihami, preclíky, svařeným vínem nebo propečenou klobáskou.

Masopust v Drozdově

Po zdařilém odpoledni jsme se při smuteční písni s masopustem rozloučili. Po rozdání sladké odměny v podobě bonbónů jsme se přesunuli do sálu Restaurace u Lisých, kde pokračovaly bujaré oslavy do pozdních nočních hodin.

Poděkování patří všem, kteří se akce zúčastnili, paní Hertlové za zapůjčení kostýmů a obzvlášť hlavním organizátorům – členům SDH Drozdov.

Helena Ešková – OÚ Drozdov

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství