Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Hořovicko Novýmineralogický klub v Tlustici
úno
08
2019
Novýmineralogický klub v Tlustici
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Alois Crk   

Pan Radosta při vernisáži pro vedení školy.V sobotu 18. ledna v SOŠ a SOU na pracovišti v Tlustici byla slavnostní vernisáž. Byl otevřen mineralogiský klub. Pan Luboš Radosta, jenž je pracovníkem školy, shromáždil výstavku pro všechny zájemce o mineralogii a nerosty všeobecně.

 

Výklad studentům.

Je zde sbírka nerostů z rudných polymetalických ložisek, nerudné materiály a minerály ze zaniklých lokalit jak českých tak zahraničních, řada drahých kamenů. Po prohlídce, která byla pro vedení školy a posléze pro studenty, pan Radosta všechny seznámil s vystavenými vzorky a podal fundovaný výklad o jejich zajímavostech. Prostor byl i na otázky, což bylo náležitě využito. Jak se vyjádřilo vedení školy, tato výstavka bude rozšiřována panem Radostou i samotnými studenty, hlavně ze studijního oboru ekologie při praktické části výuky. To vše je připraveno pro základní školy a ty, kteří se o tuto oblast zajímají, jenom je nutné domluvit účast s vedením pracoviště SOU v Tlustici.

Text + foto: Alois Crk.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství