Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Hořovicko Novýmineralogický klub v Tlustici
úno
08
2019
Novýmineralogický klub v Tlustici
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Alois Crk   

Pan Radosta při vernisáži pro vedení školy.V sobotu 18. ledna v SOŠ a SOU na pracovišti v Tlustici byla slavnostní vernisáž. Byl otevřen mineralogiský klub. Pan Luboš Radosta, jenž je pracovníkem školy, shromáždil výstavku pro všechny zájemce o mineralogii a nerosty všeobecně.

 

Výklad studentům.

Je zde sbírka nerostů z rudných polymetalických ložisek, nerudné materiály a minerály ze zaniklých lokalit jak českých tak zahraničních, řada drahých kamenů. Po prohlídce, která byla pro vedení školy a posléze pro studenty, pan Radosta všechny seznámil s vystavenými vzorky a podal fundovaný výklad o jejich zajímavostech. Prostor byl i na otázky, což bylo náležitě využito. Jak se vyjádřilo vedení školy, tato výstavka bude rozšiřována panem Radostou i samotnými studenty, hlavně ze studijního oboru ekologie při praktické části výuky. To vše je připraveno pro základní školy a ty, kteří se o tuto oblast zajímají, jenom je nutné domluvit účast s vedením pracoviště SOU v Tlustici.

Text + foto: Alois Crk.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství