Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Hořovicko Nové fotografie v Galerii Nádraží Hořovice
úno
07
2019
Nové fotografie v Galerii Nádraží Hořovice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

galerVe čtvrtek 17. ledna se příznivci Fotoklubu Hořovice opět po delší přestávce sešli na hořovickém nádraží v čekárně, kde má k dispozici prostory Galerie Nádraží. Původně členové fotoklubu plánovali vernisáž nové várky fotografií v říjnu, jenomže jim to znemožnily výkopové práce kolem budovy nádraží v rámci její rekonstrukce. Prostě vstup na staveniště byl zakázán a čekárna až do konce listopadu byla uzavřená i pro cestující veřejnost. Nyní opět můžete na nádraží v případě zpoždění vlaků počkat v příjemné čekárně, navíc s hezkými fotografiemi.

 

Tentokrát své fotografie na výstavu poskytli předseda fotoklubu Alois Crk, členové Radek Routa, Jiří Kadeřábek, Lenka Bartáková, Luboš Abrhám, Ondřej Vaculík, Jiří Páv, Zdeněk Budínský a nový člen Vladimír Jaňour.


 

galer2

Vernisáž uvedl místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík, který již několik let od začátku vzniku galerie mívá nad vernisážemi záštitu. Tentokrát se vernisáže zúčastnil také ředitel Městského kulturního centra Hořovice Přemysl Landa, protože Galerii Nádraží si pod svá křídla vzalo od letošního roku právě MKC. Fotografové také dostávají malý příspěvek na svoji činnost od města v rámci podpory činnosti kulturních aktivit.

Fotografové dobré jméno města šíří i za hranicemi Hořovic, nyní mají výstavu v kavárně muzea v Dobříši. V Hořovicích kromě Galerie Nádraží jsou nové fotografie v chodbě v 1. patře historické radnice a v transfuzní stanici Nemocnice Hořovice.

Zaujaly nás fotografie Radka Routy ze ZOO Plzeň, kde jsou k vidění lvíčata s lvicí (na jaře je můžete vidět už ve venkovním výběhu) a také fotky chameleona v jedné teraristice na Moravě. Majitel chameleona ochotně vyndal z terária, takže fotky jsou hodně zblízka.

Zajímavou expozici připravil i Ondřej Vaculík, který se zaměřil na život na železnici a tak máme možnost vidět stav tří vechtrů, které dříve sloužily jako strážní domky u tratě.


 

galer1

Téma železnice si zvolil i Jiří Kadeřábek, jeho nádherné záběry parní lokomotivy jsou hned naproti vchodu do čekárny.

Samozřejmě každý fotograf má už svůj „rukopis“ a všechny fotky jsou opravdu hezké a stojí za to si do čekárny zajít i v případě, že vlakem nikam nepojedete.

O. Vaculík upozornil také na knihovničku v čekárně, kde si cestující mohou půjčit k přečtení knížku, či do ní nějakou svoji již přečtenou knížku odložit, žádané jsou zejména detektivky. Marta ŠeVac

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství