Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Denní centrum pro osoby bez přístřeší v Hořovicích
úno
07
2019
Denní centrum pro osoby bez přístřeší v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Nová budova denního centra pro osoby bez přístřeší je umístěná vedle holobytů za pekárnou a čeká na své využití. Koncem ledna ještě zela prázdnotou a dokonce uvnitř ještě nebyly ani instalované dveře. Foto: Naďa Kolenská. V zápisu z jednání rady, které proběhlo ve středu 9. ledna jsme se dozvěděli, že v Hořovicích je již vybudované Denní centrum pro osoby bez přístřeší. Na podrobnosti jsme se zeptali Aleny Ratajové, DiS., která je koordinátorkou KPSS, protidrogovou koordinátorkou a manažerkou prevence kriminality MěÚ Hořovice.

 

* Kdy se počítá s otevřením?

Denní centrum pro osoby bez přístřeší je ve zkušebním provozu od 1. 12. 2018.

* Kolik zde bude asi pracovníků?

V denním centru budou dva pracovníci Farní charity Beroun, a to sociální pracovník na 0,5 úvazku + pracovník v sociálních službách 0,5 úvazku. Služba denního centra bude fungovat 3x týdně. Další dva dny v týdnu se zde budou střídat pracovník organizace Magdaléna, o.p.s – terénní program pro osoby závislé na návykových látkách a ohrožené závislostí a pracovník organizace Lomikámen, z.ú., která poskytuje program sociální rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním.

* Jaká bude otevírací doba?

Provozní doba centra (registrovaná sociální služba denní centrum pro osoby bez přístřeší poskytovaná organizací Farní charita Beroun) je následující: Pondělí a středa: 8.00 – 14.30 hod., pátek: 9.00 – 12.00 hod.

Provozní doba zázemí pro registrovanou sociální službu sociální rehabilitace poskytovanou organizací Lomikámen, z.ú., je následující: Čtvrtek: 8.00 – 17.00 hod.

Provozní doba zázemí pro registrovanou sociální službu terénní program pro osoby závislé na návykových látkách nebo ohrožené závislostí poskytovanou organizací Magdaléna, o.p.s., je následující: Pátek: 12.00 – 17.00 hod.

V současné době řeší město Hořovice s Farní charitou Beroun provoz „tzv. teplé židle“, tedy zajistit osobám bez přístřeší možnost přečkat velmi mrazivou noc v denním centru.

* Kapacita?

Okamžitá kapacita je 15 osob.

* Jak se na provozování bude podílet město Hořovice?

Město Hořovice počítá v rozpočtu s finanční podporou denního centra v okamžiku uvedení do provozu. Udržitelnost projektu je 5 let, město Hořovice počítá s podporou provozu centra v průběhu této doby a i po této době.

* Z čeho bude provoz financován?

Z dotací města Hořovice a dalších dotačních titulů od různých poskytovatelů, o které žádají organizace výše uvedené, které budou služby v objektu poskytovat.

Děkuji za rozhovor. Marta ŠeVac

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství