Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Hořovicko Další z koncertů na lochovickém zámku
Led
30
2019
Další z koncertů na lochovickém zámku
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

S dobrou náladou přišli koledníci z Farní charity.V sobotu 5. ledna se opět otevřel pro návštěvníky lochovický zámek, aby zde jako každoročně přivítal příchozí, kteří si přišli poslechnout tradiční koncert souboru Musica Pro Sancta Cecilia. Tento soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postižené a řada jeho členů je jejími absolventy. Vokálně – instrumentální soubor se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. Mohli jsme obdivovat hru na neobvyklé hudební nástroje, ale i vlídnost účinkujících a jejich pěvecké výkony. Pěkné prostředí, velká návštěvnost, to vše umocnilo uchování krásných zážitků.

 

Před zahájením koncertu se představily děti ze ZŠ Lochovice, které pod vedením Šárky Vašíkové samy napsaly a nacvičily hru „Vánoce na zámku“. Byla to krátká pohádka o tom, že člověk nemusí být na Vánoce sám, protože kouzlo Vánoc mu může přičarovat kamarády. Hráli žáci a žákyně 6. - 8. třídy, na kterých bylo vidět, že jsou dobrá parta.

Zpestřením celé akce byla také návštěva koledníků Tříkrálové sbírky z Farní charity Beroun, kterým přítomní rádi přispěli do kasičky.

Na závěr se všichni sešli na přátelské setkání, při kterém se mohli zahřát dobrým svařeným vínem a využít i menšího pohoštění, o které se jako vždy postarala paní Renata Schumová s rodinou.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství