Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN Hořovicko Další z koncertů na lochovickém zámku
Led
30
2019
Další z koncertů na lochovickém zámku
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

S dobrou náladou přišli koledníci z Farní charity.V sobotu 5. ledna se opět otevřel pro návštěvníky lochovický zámek, aby zde jako každoročně přivítal příchozí, kteří si přišli poslechnout tradiční koncert souboru Musica Pro Sancta Cecilia. Tento soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postižené a řada jeho členů je jejími absolventy. Vokálně – instrumentální soubor se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. Mohli jsme obdivovat hru na neobvyklé hudební nástroje, ale i vlídnost účinkujících a jejich pěvecké výkony. Pěkné prostředí, velká návštěvnost, to vše umocnilo uchování krásných zážitků.

 

Před zahájením koncertu se představily děti ze ZŠ Lochovice, které pod vedením Šárky Vašíkové samy napsaly a nacvičily hru „Vánoce na zámku“. Byla to krátká pohádka o tom, že člověk nemusí být na Vánoce sám, protože kouzlo Vánoc mu může přičarovat kamarády. Hráli žáci a žákyně 6. - 8. třídy, na kterých bylo vidět, že jsou dobrá parta.

Zpestřením celé akce byla také návštěva koledníků Tříkrálové sbírky z Farní charity Beroun, kterým přítomní rádi přispěli do kasičky.

Na závěr se všichni sešli na přátelské setkání, při kterém se mohli zahřát dobrým svařeným vínem a využít i menšího pohoštění, o které se jako vždy postarala paní Renata Schumová s rodinou.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství