Středa, 26. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Kemp Na Hrázi v Berouně

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

PN Hořovicko Jan Palach 50 – světlo naděje
Led
30
2019
Jan Palach 50 – světlo naděje
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

Vlevo Marie Rumpíková, předsedkyně kulturní komise města. Foto: Naďa Kolenská.„Člověk musí bránit tomu zlu, na které právě stačí.“ – řekl Jan Palach krátce před svou smrtí v lednu 1969. Na shromáždění občanů města Žebrák v podvečer 16. 1. 2019 to zopakovala paní Marie Rumpíková, předsedkyně kulturní komise města.

 

V dalším projevu vyzvala účastníky podvečerní akce na Náměstí před kostelem sv. Vavřince: „Pokusme se dnes společně zapálit jiný, než lidský oheň. Zapalme světlo naděje a svobody, jako odkaz nám i dalším generacím. Světlo může symbolizovat poselství, že naděje není nikdy málo a že jsme rádi, že žijeme v době, která nám onu naději nebere.“

Škoda, že tohoto aktu se neúčastnily třeba děti ze ŽŠ. Je třeba nezapomínat, ale i připomínat. Rozhodně se patří ale žebrácký čin ocenit.

Důstojné setkání bezmála 30 občanů, kdy každý byl odekorován trikolorou a každý položil svoji zapálenou svíci ke kříži před kostelem. Mnozí vyjádřili své pocity, vzpomínky i naděje v osobních vyznáních.

Setkání bylo jedním z mnoha, která se v těchto dnech v naší zemi konala. My navzájem jsme měli pocit ze sálajícího klidu, pocty a pokoje.

Těší mne, že naši spoluobčané vyslechli výzvu kulturní komise a přišli veřejně vyjádřit svůj názor a podporu myšlenky SVĚTLA NADĚJE.

S úctou MUDr. Iva Závorová.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství