Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Hořovicko Jan Palach 50 – světlo naděje
Led
30
2019
Jan Palach 50 – světlo naděje
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

Vlevo Marie Rumpíková, předsedkyně kulturní komise města. Foto: Naďa Kolenská.„Člověk musí bránit tomu zlu, na které právě stačí.“ – řekl Jan Palach krátce před svou smrtí v lednu 1969. Na shromáždění občanů města Žebrák v podvečer 16. 1. 2019 to zopakovala paní Marie Rumpíková, předsedkyně kulturní komise města.

 

V dalším projevu vyzvala účastníky podvečerní akce na Náměstí před kostelem sv. Vavřince: „Pokusme se dnes společně zapálit jiný, než lidský oheň. Zapalme světlo naděje a svobody, jako odkaz nám i dalším generacím. Světlo může symbolizovat poselství, že naděje není nikdy málo a že jsme rádi, že žijeme v době, která nám onu naději nebere.“

Škoda, že tohoto aktu se neúčastnily třeba děti ze ŽŠ. Je třeba nezapomínat, ale i připomínat. Rozhodně se patří ale žebrácký čin ocenit.

Důstojné setkání bezmála 30 občanů, kdy každý byl odekorován trikolorou a každý položil svoji zapálenou svíci ke kříži před kostelem. Mnozí vyjádřili své pocity, vzpomínky i naděje v osobních vyznáních.

Setkání bylo jedním z mnoha, která se v těchto dnech v naší zemi konala. My navzájem jsme měli pocit ze sálajícího klidu, pocty a pokoje.

Těší mne, že naši spoluobčané vyslechli výzvu kulturní komise a přišli veřejně vyjádřit svůj názor a podporu myšlenky SVĚTLA NADĚJE.

S úctou MUDr. Iva Závorová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství