Úterý, 26. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zloděj využil nepozornosti poškozených

foto podezřelého 1 foto podezřelého 2

PRAHA ZÁPAD – Při nakupování byli okradeni hned dva lidé.

Dne 20. 3. 2019 v době od 9:10 hodin do 9:15 hodin v obci Rudná, v prodejně Lidl, využil neznámý pachatel nestřeženého okamžiku, kdy se poškozená v průběhu nakupování věnovala výběru zboží a z tašky, kterou měla odloženu v nákupním vozíku, jí odcizil peněženku s obsahem finanční hotovosti, osobních dokladů a platební karty. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 2.100,-Kč. V tuto dobu byl ve stejném obchodě okraden další zákazník, kterému neznámý zloděj odcizil z kapsy oděvu peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady.

PN Hořovicko Vánoční koncert v hořovické radnici
Led
11
2019
Vánoční koncert v hořovické radnici
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto: Václav Šesták.Ve čtvrtek 13. prosince zažili návštěvníci zcela zaplněného sálu hořovické radnice vánoční koncert, na němž účinkovali: Zdický smíšený sbor, Školní dětský soubor KRÁKORKY, Orchestr žáků a pedagogů ZUŠ V. Talicha Beroun. Jako sólisté vystoupili M. Sommerová, R. Nachtigalová, A. Beneš a další hosté.

Před začátkem koncertu nám všem popřál krásné Vánoce a štěstí, zdraví do nového roku a zejména slušné lidi kolem nás starosta Hořovic Jiří Peřina. Pak už nastoupil orchestr berounské ZUŠky a bravurně zahrál několik filmových melodií, které jsme všichni přítomní znali a v podání orchestru si je rádi poslechli. Pak se orchestr zredukoval, avšak zcela se zaplnilo pódium, kam nastoupili všechny pěvecké sbory a sólisté, aby předvedli opravdu bravurně provedené dílo Jakuba Jana Ryby a totiž Českou mši vánoční. Nutno doplnit, že se svými žáky přijela také ředitelka berounské ZUŠky, sbormistryně Zdického smíšeného sboru a vedoucí Krákorek v jedné osobě Martina Rajtmajerová. Program to byl náročný a tak se není čemu divit, že jedna dívenka omdlela, avšak ihned jí byla poskytnuta pomoc, aniž musel být program přerušen.

Koncert byl opravdu velkým protikladem nenávistného opozičního řečnění některých zastupitelů, které se zde událo den předtím ve středu 12. prosince na veřejném jednání hořovických zastupitelů. Koncert pohladil a uklidnil rozjitřenou mysl řáděním některých zastupitelů. Všichni účinkující na velmi vydařeném koncertu si i za to (nejenom za své profesionální hudební a pěvecké výkony) zaslouží pochvalu a vděk. Falešné tóny na koncertu skutečně nezněly, zato o den dříve jich v sálu radnice byla celá hromada. Skoro se divím, že se z nich nikomu neudělalo zle.

Marta ŠeVac

 

Komentáře  

 
0 #2 Marta ŠeVac 2019-01-18 22:39
Ta jim leze do zadku, že není ani vidět.
Citovat
 
 
+1 #1 Pepa 2019-01-18 19:11
Marta ŠeVac: reje, reje a zase reje a to i v článku o adventním koncertu si neodpustí využít šance. Zapomněla napsat, jak rudá vzteky na zastupitelstvu byla ona a jak směšně pokřikovala.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství