Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Led
11
2019
Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

moped6Novoroční jízda Žebráckého spolku mopedistů se konala pár hodin po vstupu do nového roku a byla tak první velkou akcí na našem žebráckém náměstí. Drobné pozůstatky po silvestrovských oslavách byly patrné, ale program nenarušily.

Bezmála třicet řidičů, ale i řidiček se svými miláčky – mopedy se sjíždělo a vzorně do řady parkovalo své stroje. Všichni se vítali, přáli si do nového roku a byli potěšeni, že přišli i diváci, fanoušci a obdivovatelé. Vedoucí celé akce seznámil účastníky s trasou – Točník, Bzová, Kublov, Svatá, Zdice, Hředle - cíl opět na náměstí v Žebráku.

Zastávku a občerstvení si mopedisté stanovili tam, kde bude otevřeno. Na návrat těchto nadšenců jsme nečekali, protože větrné počasí procházkám nesvědčilo, o to větší byl náš obdiv partě nadšenců a milovníků „splašených trubek“, když po hromadném startu společně odjížděli a ještě nám mávali. Další akcí žebráckých mopedistů bude Velikonoční jízda v neděli 21. dubna a tou nejslavnější Spanilá jízda 2019, která se koná tradičně první sobotu v květnu – letos 4. května.

Z dobře informovaného zdroje vím, že v lednu se na našem náměstí uskuteční ještě jedna společensky významná akce. Nová předsedkyně nově vzniklé kulturní komise Bc. Marie Rumpíková, Dis, chystá na středu 16. ledna v 17 hodin pietní vzpomínku na Jana Palacha.

Centrum našeho města se mění k lepšímu, kostel bude mít brzy novou fasádu, restaurování se dočká zřejmě i socha M. J. Husa. Budova staré školy – dominanta náměstí - čeká na pokračování rekonstrukce a účelné využití pro společenský a kulturní život pro občany i návštěvníky města.

Vážení čtenáři PN, přeji vám vše nejlepší při vstupu do nového roku a těším se vaše návštěvy u nás v Žebráku.

S úctou MUDr Iva Závorová.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství