Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Hořovicko Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Led
11
2019
Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

moped6Novoroční jízda Žebráckého spolku mopedistů se konala pár hodin po vstupu do nového roku a byla tak první velkou akcí na našem žebráckém náměstí. Drobné pozůstatky po silvestrovských oslavách byly patrné, ale program nenarušily.

Bezmála třicet řidičů, ale i řidiček se svými miláčky – mopedy se sjíždělo a vzorně do řady parkovalo své stroje. Všichni se vítali, přáli si do nového roku a byli potěšeni, že přišli i diváci, fanoušci a obdivovatelé. Vedoucí celé akce seznámil účastníky s trasou – Točník, Bzová, Kublov, Svatá, Zdice, Hředle - cíl opět na náměstí v Žebráku.

Zastávku a občerstvení si mopedisté stanovili tam, kde bude otevřeno. Na návrat těchto nadšenců jsme nečekali, protože větrné počasí procházkám nesvědčilo, o to větší byl náš obdiv partě nadšenců a milovníků „splašených trubek“, když po hromadném startu společně odjížděli a ještě nám mávali. Další akcí žebráckých mopedistů bude Velikonoční jízda v neděli 21. dubna a tou nejslavnější Spanilá jízda 2019, která se koná tradičně první sobotu v květnu – letos 4. května.

Z dobře informovaného zdroje vím, že v lednu se na našem náměstí uskuteční ještě jedna společensky významná akce. Nová předsedkyně nově vzniklé kulturní komise Bc. Marie Rumpíková, Dis, chystá na středu 16. ledna v 17 hodin pietní vzpomínku na Jana Palacha.

Centrum našeho města se mění k lepšímu, kostel bude mít brzy novou fasádu, restaurování se dočká zřejmě i socha M. J. Husa. Budova staré školy – dominanta náměstí - čeká na pokračování rekonstrukce a účelné využití pro společenský a kulturní život pro občany i návštěvníky města.

Vážení čtenáři PN, přeji vám vše nejlepší při vstupu do nového roku a těším se vaše návštěvy u nás v Žebráku.

S úctou MUDr Iva Závorová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství