Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Hořovicko Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Led
11
2019
Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

moped6Novoroční jízda Žebráckého spolku mopedistů se konala pár hodin po vstupu do nového roku a byla tak první velkou akcí na našem žebráckém náměstí. Drobné pozůstatky po silvestrovských oslavách byly patrné, ale program nenarušily.

Bezmála třicet řidičů, ale i řidiček se svými miláčky – mopedy se sjíždělo a vzorně do řady parkovalo své stroje. Všichni se vítali, přáli si do nového roku a byli potěšeni, že přišli i diváci, fanoušci a obdivovatelé. Vedoucí celé akce seznámil účastníky s trasou – Točník, Bzová, Kublov, Svatá, Zdice, Hředle - cíl opět na náměstí v Žebráku.

Zastávku a občerstvení si mopedisté stanovili tam, kde bude otevřeno. Na návrat těchto nadšenců jsme nečekali, protože větrné počasí procházkám nesvědčilo, o to větší byl náš obdiv partě nadšenců a milovníků „splašených trubek“, když po hromadném startu společně odjížděli a ještě nám mávali. Další akcí žebráckých mopedistů bude Velikonoční jízda v neděli 21. dubna a tou nejslavnější Spanilá jízda 2019, která se koná tradičně první sobotu v květnu – letos 4. května.

Z dobře informovaného zdroje vím, že v lednu se na našem náměstí uskuteční ještě jedna společensky významná akce. Nová předsedkyně nově vzniklé kulturní komise Bc. Marie Rumpíková, Dis, chystá na středu 16. ledna v 17 hodin pietní vzpomínku na Jana Palacha.

Centrum našeho města se mění k lepšímu, kostel bude mít brzy novou fasádu, restaurování se dočká zřejmě i socha M. J. Husa. Budova staré školy – dominanta náměstí - čeká na pokračování rekonstrukce a účelné využití pro společenský a kulturní život pro občany i návštěvníky města.

Vážení čtenáři PN, přeji vám vše nejlepší při vstupu do nového roku a těším se vaše návštěvy u nás v Žebráku.

S úctou MUDr Iva Závorová.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství