Neděle, 21. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Hořovicko Z činnosti SDH Žebrák
Led
10
2019
Z činnosti SDH Žebrák
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Petr Beránek   

Hasiči ze Žebráka předali dárky pro dlouhodobě nemocné děti v hořovické nemocnici. Hasiči ze Žebráku nadělovali dárky dětem na Oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče pro děti v Hořovické nemocnici.

Vánoce jsou svátky, které patří zejména dětem. Dobrovolní hasiči ze Žebráku se rozhodli přinést radost v podobě dárků a zpříjemnit Vánoce dětem se závažným onemocněním, které limituje délku jejich života.

Předání dárků proběhlo v neděli 23. prosince v hořovické nemocnici na oddělení NIP (následná intenzivní péče) zdravotnickému personálu, který je nemocným dětem na Vánoce předal.

Věříme, že měly děti velkou radost.

 

hasiči1

 Dar pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Žebrák

Technické vybavení Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Žebrák je zase o něco modernější. V současné době je jednotka zařazena do územního poplachového plánu jako JPO III/2, která vyjíždí do 10 minut od vyhlášení poplachu.

Ke konci loňského roku obdržela jednotka sponzorský dar od společnosti Saint-Gobain Sekurit ČR spol. s r.o. ve výši 20 000 Kč na nákup D programu.

Díky přechodu na slabší hadice typu D se změnila kultura hašení, která se hodí jak na hašení lesních požárů, tak i na požáry bytů. Nedochází tak na proměnu požárů z hořících budov v rybník plné vody.

Právě nad kulturou hašení a zbytečnou námahou hasičů při zásahu například v lese, se zamysleli profesionální hasiči z Berouna a během několika posledních let zjistili, že existuje jednoduchá cesta – „déčkový program“, tedy používání hadic typu „D“ na většinu požárů.

Jsme rádi, že díky pořízenému vybavení přispějeme ke zvýšení účinnosti a efektivity zásahů složek integrovaného záchranného systému a ke zkvalitnění veřejné služby pro občany.

Dárci ještě jednou děkujeme.

Petr Beránek – velitel JSDH Žebrák

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství