Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Hořovicko Z činnosti SDH Žebrák
Led
10
2019
Z činnosti SDH Žebrák
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Petr Beránek   

Hasiči ze Žebráka předali dárky pro dlouhodobě nemocné děti v hořovické nemocnici. Hasiči ze Žebráku nadělovali dárky dětem na Oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče pro děti v Hořovické nemocnici.

Vánoce jsou svátky, které patří zejména dětem. Dobrovolní hasiči ze Žebráku se rozhodli přinést radost v podobě dárků a zpříjemnit Vánoce dětem se závažným onemocněním, které limituje délku jejich života.

Předání dárků proběhlo v neděli 23. prosince v hořovické nemocnici na oddělení NIP (následná intenzivní péče) zdravotnickému personálu, který je nemocným dětem na Vánoce předal.

Věříme, že měly děti velkou radost.

 

hasiči1

 Dar pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Žebrák

Technické vybavení Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Žebrák je zase o něco modernější. V současné době je jednotka zařazena do územního poplachového plánu jako JPO III/2, která vyjíždí do 10 minut od vyhlášení poplachu.

Ke konci loňského roku obdržela jednotka sponzorský dar od společnosti Saint-Gobain Sekurit ČR spol. s r.o. ve výši 20 000 Kč na nákup D programu.

Díky přechodu na slabší hadice typu D se změnila kultura hašení, která se hodí jak na hašení lesních požárů, tak i na požáry bytů. Nedochází tak na proměnu požárů z hořících budov v rybník plné vody.

Právě nad kulturou hašení a zbytečnou námahou hasičů při zásahu například v lese, se zamysleli profesionální hasiči z Berouna a během několika posledních let zjistili, že existuje jednoduchá cesta – „déčkový program“, tedy používání hadic typu „D“ na většinu požárů.

Jsme rádi, že díky pořízenému vybavení přispějeme ke zvýšení účinnosti a efektivity zásahů složek integrovaného záchranného systému a ke zkvalitnění veřejné služby pro občany.

Dárci ještě jednou děkujeme.

Petr Beránek – velitel JSDH Žebrák

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství