Čtvrtek, 13. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN Hořovicko Z HOŘOVICKÉ RADNICE
Lis
13
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Ve středu 31. října se v sále hořovické radnice uskutečnilo ustavující veřejné jednání zastupitelstva města Hořovice.

Ve středu 31. října se v sále hořovické radnice uskutečnilo ustavující veřejné jednání zastupitelstva města Hořovice.

Hned na úvod se rozčílil JUDr. Jaroslav Ortman (Nestraníci), kterému chyběl výtisk jednacího řádu a tak sekretářka a tajemník šli a jednací řád vytiskli pro všechny zastupitele, po této přestávce jednání pokračovalo.

 

Sešlo se všech 21 zvolených zastupitelů, kteří se rozsadili proti sobě na skupinu zastupitelů, kteří uzavřeli koalici a těch, kteří zůstali v opozici. Přesto, že podle počtu zastupitelů v koalici (12) a v opozici (9) bylo jasné, že návrhy opozice na obsazení míst starosty, místostarostů a radních neprojdou, opozice se pokoušela různě argumentovat a přesvědčit zejména přítomné přívržence z řad veřejnosti, že se děje něco nekalého, nemravného, v rozporu s vůlí voličů atd. Jan Skopeček (ODS) dokonce koalici nazval lidovecko-komunistickou. Za svá slova byli opoziční řečníci odměňováni potleskem. Oponentní vyjádření koaličních zastupitelů takovou odezvu neměla. Zřejmě se jejich sympatizanti již vyslovili ve volbách a tím se pro ně stala celá záležitost uzavřenou.

Jednání zastupitelstva vedl nejstarší zvolený zastupitel Miroslav Veverka (KSČM), do jehož rukou skládali jednotliví zvolení zastupitelé slib, což stvrdili svým podpisem.

Před samotnou volbou starosty, místostarostů a radních se rozpoutala nespoutaná diskuse, která v podstatě nikam nevedla. Opozice navrhla na post starosty Jaroslava Ortmana, který tuto kandidaturu přijal, poděkoval za ni a hned řekl, co by na postu starosty dělal - zejména by prověřil všechny smlouvy, které město uzavřelo za posledních osm let. To mu v průběhu jednání bylo umožněno, když byl zvolen do čela kontrolního výboru, pro tuto volbu zvedla ruce většina i koaličních zastupitelů. Další opoziční řečník Jan Skopeček zase dostal post předsedy finančního výboru, tedy bude moci kontrolovat všechny výdaje a příjmy města.

Tedy opozice nakonec získala velmi silné pozice a to se souhlasem koalice, která tímto dala zcela jasně veřejnosti najevo, že nic neskrývala a neskrývá, jak jí to v rámci předvolební kampaně velmi často podsouvala opozice. V opozici se nakonec ocitli poslanci ODS, ANO a Nestraníků.

Z ODS nakonec na post zastupitele rezignoval MUDr. Richard Švamberk, na jeho místo do zastupitelstva postoupila Eva Kaufmanová.

Po nekonečných proslovech se konečně hlasovalo. Starostou zůstává Dr. Ing. Jiří Peřina (ČSSD), místostarostou Ondřej Vaculík, neuvolněnou místostarostou Jana Šrámková (oba Hnutí nezávislých), radním dál zůstávají Mgr. Jiří Vavřička (ČSSD) i PhDr. Jiří Vlček (Sdružení Hořováků a KDU-ČSL), novými radními se stali MDDr. Antonín Spal (Hnutí nezávislých) a MUDr. Vladimír Moucha (Sdružení Hořováků a KDU-ČSL).

Opozice navrhovala zvolit pouze jednoho místostarostu, nejvíce jí vadila volba neuvolněné místostarostky Jany Šrámkové, kde jako důvod uváděli, řečeno velmi zkráceně, že málo dělá a hodně bere. Paní Šrámková oponovala, že se vzdala 25% svého platu a že tedy rozhodně její post nestojí město milion korun a dál rozhovořila o své práci ve funkci místostarostky, což opoziční řečníky stejně neuspokojilo. Tyto debaty paní Šrámková ukončila konstatováním, že by se opozice a koalice neměli být k sobě nevraživí, ale spolupracovat a jí přestat obviňovat, kolik má za post neuvolněné místostarostky peněz.

Dalším opozičním návrhem bylo, aby tedy byli alespoň dva neuvolnění místostarostové, což rovněž v hlasování neprošlo.

Novými zastupiteli se stali: Eva Kaufmanová (ODS), Miloš Koželuh (ODS), Vladimír Moucha (Hnutí nezávislých), Jaroslav Ortman (Nestraníci), Ján Rogos (ANO), Radek Šumera (Hnutí nezávislých) a Věra Veverková (ANO). Dvě třetiny zastupitelstva tvoří staronoví poslanci.

Dál se ještě volili členové a předsedové výborů kontrolního a finančního. Ve finančním výboru budou kromě předsedy Jana Skopečka působit Eva Bakulová, Miroslav Sojka, Vladimír Votruba a Jarmila Gruntová. Do kontrolního výboru byli kromě předsedy Jaroslava Ortmana zvoleni Miloš Koželuh, Miloš Urban, Petr Karban a František Mraček. Opozice také získala funkci delegáta na valnou hromadu Městské akciové společnosti (MAS), kde má město minoritní podíl. Delegátem zastupitelé jednohlasně zvolili Petra Karbana. Členem dozorčí rady se stal Jaroslav Ortman, členkou dozorčí rady v Hořovické teplárenské, kde zase má majoritu město, se stala Věra Veverková, opět nutno dodat, že pro tyto volby zvedli ruce téměř všichni zastupitelé.

Po předvedené diskusi ze strany opozice je sice dost těžké věřit, že bude s koalicí pracovat na rozvoji města, ale třeba se velmi mýlím… Marta ŠeVac

PS: Zápis z jednání najdete ZDE

Aktualizováno Úterý, 13 Listopad 2018 13:21
 

Komentáře  

 
+2 #4 jarda.357@tiscali.cz 2018-11-26 20:09
kdyby volby mohli něco změnit, už by je dávno zakázali.
Citovat
 
 
+1 #3 Jan Křikava 2018-11-15 16:45
Prosím o opravu odkazu na zápis z jednání, směřuje na zápis z prosince 2016.
Děkuji!
Citovat
 
 
+7 #2 Frcoun 2018-11-14 19:26
www.facebook.com/frcounhorovicky/
Citovat
 
 
+12 #1 Frcoun 2018-11-14 19:25
Je jednoznačně čitelné, že paní redaktorka Marta ŠeVac si z PN dělá pavlač resp hlásnou troubu svého exmanželka Vaculíka. Vypadá to, že i v budoucnu bude v podbrdských novinách pokračovat nastolený směr v duchu "koho chleba jíš toho píseň zpívej"
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství