Čtvrtek, 13. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN Hořovicko Uzavřená čekárna na hořovickém nádraží
Lis
12
2018
Uzavřená čekárna na hořovickém nádraží
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Marta ŠeVac   

nádraží HořoviceVe čtvrtek 25. října měla být další vernisáž nové várky fotografií od členů Fotoklubu Hořovice v Galerii Nádraží, která je umístěna v čekárně na vlakovém nádraží v Hořovicích.

 

Od začátku října je kolem nádražní budovy a tedy i před čekárnou výkop a čekárna je pro cestující veřejnost uzavřená. O tomto faktu neměli členové Fotoklubu, kteří tam chtěli jít instalovat nové fotografie, ani tušení. Také na Městském úřadě v Hořovicích nikdo nic nevěděl. Zeptali jsme se v pokladně na hořovickém nádraží a dověděli jsme se, že probíhá rekonstrukce nádražní budovy, avšak, jak dlouho potrvá, paní pokladní nevěděla.

Poslali jsme tedy dotaz na Správu železniční dopravní cesty. Ozval se nám odpovědný pracovník z odboru stavebních prací, který vyslovil politování nad tím, že České dráhy, které měly podle dohody se SŽDC o započetí rekonstrukčních prací informovat Městský úřad Hořovice, tak s největší pravděpodobností neučinily.

Dále jsme se dověděli, že momentálně probíhají výkopové práce kolem nádražní výpravní budovy kvůli odvodnění, kde je pokládána hydroizolace. Tyto práce by měly být hotovy do konce listopadu. Pak bude také zpřístupněna pro cestující veřejnost čekárna, která bude nově vymalována. Rekonstrukční práce na budově budou dál pokračovat obnovou pláště – tedy fasády, výměnou oken, proběhne i rekonstrukce venkovního osvětlení.

Další podrobnosti bychom měli obdržet v oficiální informaci, kterou rádi zveřejníme.

Marta ŠeVac

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství