Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Hořovicko Lidé se v Podkozí - Chyňavě vracejí k tradicím
Lis
09
2018
Lidé se v Podkozí - Chyňavě vracejí k tradicím
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Michaela Rázgová   

chyň1„Za vším hledej ženu“ – to rozhodně platí pro aktivity spolku Přátelé Podkozí. Obyvatelky Podkozí - Chyňavy se za pomoci manželů, dětí a přátel již osm let snaží zvelebovat život v obci. Letos se rozhodly vylepšit staré zákoutí studny, jehož proměnou vznikne místo pro posezení přímo na návsi. Projekt podpořila Nadace Via v rámci programu Živá komunita.

 

Ne vždy velikost obcí umožňuje vhodné podmínky pro to, aby se lidé mohli vzájemně více propojit. Náves často tvoří zároveň hlavní silnice – což je i případ Podkozí. Místní spolek se však rozhodl začít právě tady, uprostřed, v centru obce, a opravit zákoutí staré studny. V rámci projektu také přestěhují osadní hřiště na nové, pro spoluobčany vhodnější místo, a na jaře uspořádají sousedskou slavnost pro široké okolí.

Současné hřiště nemá vyhovující podobu ani umístění. To chtějí Přátelé Podkozí změnit. Nadace Via nabízí vybraným projektům finanční příspěvek na pokrytí nezbytných nákladů, mentorskou podporu a možnost setkávat se s dalšími aktivními lidmi z celé republiky.

„Živá komunita je program, kterým chceme podpořit skupiny aktivních lidí, kteří mají chuť a nápad na oživení svého okolí. Ale není to jen o proměně parku či opravě starého kostela. Naším záměrem je vytváření větší sousedské pospolitosti – a to vidíme, když se nakonec do projektu zapojí větší část obce a lidé vytváří něco pro sebe společnými silami,“ říká Michaela Rázgová, programová manažerka Nadace Via.

V roce 2018 bylo zatím v programu podpořeno 42 projektů z různých částí celé republiky.

Do programu je možné se hlásit na http://www.nadacevia.cz/ziva-komunita/.

Program Živá komunita je financován z darů Nadace Jablotron, společnosti NET4GAS a individuálních dárců.

Nadace Via je nezávislá česká nadace, která už více než 20 let podporuje aktivní lidi, kteří mění své okolí k lepšímu. Jejími tématy jsou rozvoj komunitního života a rozvoj filantropie v Česku. Více informací naleznete na webu

Michaela Rázgová, Nadace Via

tel. 777 351 826

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Pátek, 09 Listopad 2018 10:32
 

Komentáře  

 
0 #1 Katharina 2018-11-13 23:02
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional
cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for
more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize
your website

Take a look at my web page :: BestAnita: https://CleverBeulah.blogspot.com
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství