Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Hořovicko Digitus Mise, z.ú. – vaše opora
Lis
06
2018
Digitus Mise, z.ú. – vaše opora
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jan Křížek   

digiSpíše jen zřídka dochází ke stěhování společností, zejména těch sociálních. Organizaci poskytovatele sociálních služeb Digitus Mise to však neminulo. Více jak 10 let jsme sídlili v Hořovicích v ulici Pod Dražovkou. Občané, především města Hořovice, tuto adresu znali, jezdili k nám, ba co více, místu kolem vstupu do Dražovky, se říkalo tam u „Digitusu“. A i když to není latinsky v pořádku (u Digitu), vůbec to nevadí, naopak, nás pojmenování těšilo.

 

Avšak nastala situace a my museli najít adresu jinou pro sídlo i poskytování sociálních služeb (jen doufám, že další stěhování už nebude!). Po době hledání a výběru jsme našli pochopení u manželů Machálkových v Pražské ulici (místní restaurace Optima končila), a tak nyní nás najdete na této nové adrese v Hořovicích, Pražská 28, - naproti poště.

Po větších úpravách celého přízemí budovy a nákupu potřebného vybavení zde najdete jak sídlo naší společnosti, tak hlavně tzv. „Centrum denních služeb“, jednu ze tří námi poskytovaných sociálních služeb.

Slavnostní otevření za účasti zástupců Krajského úřadu, města Hořovice a dalších hostů, se uskuteční v obvyklém čase našich besed (Ká.Ča.) první středu v měsíci 7. listopadu.

Srdečně zveme také všechny občany k prohlídce, ale i k posezení při malém občerstvení a to od 15 hodin do večera (možné je i malé překvapení).

Jan Křížek s kolektivem

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství