Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Hořovicko Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 19/2018
říj
20
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 19/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

logoPoslední jednání rady města Hořovice před komunálními volbami se konalo ve středu 3. října. Informace k projednávaným bodům podali Podbrdským novinám starosta Jiří Peřina a místostarosta Ondřej Vaculík.

Plynovody a přípojky

 

Rada souhlasí se zněním smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene č. 2781/18/BVB se společností GridServices, s. r. o., ke stavbě „STL plynovody a přípojky Hořovice, ul. Na Lukách, Větrná, Valdecká, Na Kopečku, Hvozdecká“ na budoucích služebných pozemcích parcelní č. 906/2, 2313, 2307/1, 2282/114, 2282/251, 2315/1, 2307/4, 2307/2, 888/8 a 2331/32, 2331/19, 2331/57 v k. ú. Hořovice, za cenu 1.000,- Kč + DPH v zákonné výši.

J.P.: Slíbil jsem panu O.S., že se pokusím o roli mediátora mezi panem O.S. a správci sítí. Zdá se, že jsme úspěšně dospěli do konce s plynaři. Smlouva nebude úplně standardní, pan O.S. si vynutil, že věcná břemena nebude platit on, což bývá obvyklé, takže je bude platit Gasnet. Protože hodnota a výměra sítí, tak úhrada, kterou dáváme v obvyklé výši, by byla dost vysoká a také vzhledem k tomu, že ústupek, který Gasnet udělal vůči panu O.S., je také ústupkem vůči obyvatelům města, kteří jsou napojeni na dotčené sítě, tak jsme se rozhodli Gasnetu slevit a schválili jsme celkovou cenu 1000 korun, je to v zájmu lidí, kteří jsou na plyn napojeni v tomto úseku.

Byl tak učiněn další krok k narovnání vztahů s panem O.S. Už jsme tak učinili soudním smírem a souhlasem zastupitelstva s převody pozemků, na nichž jsou komunikace a sítě, od O.S. do majetku města.

Už chybí jenom převod sítí na VaK, ale to už si musí vyřešit O.S. s VaKem, který je správcem sítí a podle zákona musí být sítě v majetku správce.

Sám jsem absolvoval několik jednání mezi O.S. a VaKem, ale ještě nepadla dohoda o ceně za převáděné sítě. Pan O.S. chce víc, ale rozhodnutí v této věci už není v kompetenci města.

Město odkoupilo veřejné osvětlení, elektrické vedení naštěstí nevlastnil pan O.S.

První splátku v rámci smíru už O.S. dostal, teď dostane cca 600 tisíc za pozemky. Vše by mělo být na základě soudního smíru doplaceno do konce ledna 2019.

Společenský dům do konce listopadu

Rada souhlasí s textem dodatku č. 2 ke smlouvě o dílo, uzavřené se společností Chládek & Tintěra a.s., Litoměřice, za účelem zateplení Společenského domu v Hořovicích, podle kterého bude prodloužen termín dokončení stavby do 30. 11. 2018 z důvodu opožděných dodávek poddodavatelů dodavateli stavby a dále bude pozastavena platba za dodávku a montáž klempířských prvků do doby odstranění všech závad, nejpozději do 30. 4. 2019. Pozastávka je navržena ve výši 720.000 Kč bez DPH. Zajistit podpisy smluvních stran.

O.V.: Snažili jsme se končící stavební akce dořešit, aby se to nepřesouvalo na nové vedení města. V „Liďáku“ se to komplikuje souběhem tří negativních jevů. Není tam dostatečně pružně reagující projektant, vznikla spousta víceprací, které souvisí s tím, že samo zateplení je vázané k dotaci. V souvislosti se zateplením se ale musí udělat spousta dalších věcí, vč. chodníků, schodů atd. Chodník udělaly naše Technické služby, návštěvníci ho jistě ocenili, když šli do Lidového domu volit.

Firma neměla pro stavbu dostatečné stavební kapacity, ke konci se stav dost zlepšil, ale je problém se subdodávkami, kam spadají např. vchodové dveře. Takže z tohoto důvodu jsme dodatkem ke smlouvě posunuli termín dokončení stavby do 30. listopadu z důvodu opožděných dodávek. Také jsme rozhodli o pozastávce platby za klempířské práce, dokud firma neodstraní všechny závady na klempířských pracích. Klempířina leckde není v souladu s normou, sice je funkční, ale nedostatky jsou také estetické povahy. Dodatkem číslo dva by měl být problém stavby vyřešen administrativně, finančně i právně.

Altány v Dražovce mají zpoždění

Rada souhlasí s textem dodatku č. 1 ke smlouvě o dílo, podle které provádí společnost Kaiser & spol. CZ, spol. s r.o. první etapu revitalizace lesoparku Dražovka. Dodatek č. 1 řeší posunutí termínu dokončení tří kusů altánů o jeden měsíc, tj. do 5. 11. 2018. Zajistit podpisy smluvních stran. Zároveň rada souhlasí se změnou krytiny altánů ze slaměných došků na dřevěné peření.

O.V.: Firmě se nepodařilo zajistit včasné dodání tří altánů, a také jsme zároveň odsouhlasili změnu krytiny. Projektant totiž na základě historické fotky navrhnul slaměné došky. Došky se vyrábí z dlouhé slámy v Polsku a dodávka by trvala velmi dlouho, a také si myslíme, že se došky nehodí pod stromy, z nichž bude na střechy altánů padat listí a sláma tedy bude hnít a bylo by to velmi náročné na údržbu. Dospěli jsme ke změně krytí altánů, že budou přes sebe přeložena prkna na tzv. peření. To se dá i snadno opravovat.

Objevené odpady ve sběrném dvoře

Rada souhlasí s návrhem víceprací, podle kterých provede společnost AQUATEST a.s. za navýšení ceny o 390.593 Kč bez DPH likvidaci ekologické zátěže při výstavbě sběrného dvora v Hořovicích. Rada zároveň souhlasí, vzhledem právě k potřebě zlikvidovat nejprve na staveništi objevené odpady, s posunutím termínu dokončení stavby do 31. 5. 2019 s vědomím, že v zimních měsících bude pravděpodobně nutné stavbu přerušit. Zajistit návrh dodatku smlouvy o dílo. Zdržel se: 1

O.V.: V souvislosti se stavbou sběrného dvora se musí odtěžit původní zemina kvůli úpravě terénu, přitom se zjistilo, že je to skládka. Vytěžený materiál není možné uložit na skládce jako inertní odpad – tedy zeminu, ale musí se s tím zacházet jako s komunálním odpadem, jehož uložení je mnohem dražší. Máme také obavu, že se stavba může v zimě zastavit vlivem mrazu, kdy se některé stavební práce, např. betonování patek pro přístřešky, základy pro váhy atd., nedají provádět.

V Hořovicích bude jezdit elektromobil

Rada souhlasí s garancí půjčky na nákup elektromobilu pro MSBNF.

O.V.: Máme z toho velkou radost, protože se povedlo zajistit dotaci 600 tisíc korun z operačního programu Ministerstva životního prostředí ČR na pořízení elektromobilu. Místo jedné, téměř 50 let staré a kouřící multikáry bude po městě jezdit ekologický elektromobil. Marta ŠeVac

Aktualizováno Sobota, 20 Říjen 2018 11:08
 

Komentáře

 
0 #5 Elana 2019-01-18 04:50
Hello! I've been reading your web site for some time now and finally got the courage to go
ahead and give you a shout out from Atascocita Texas!

Just wanted to say keep up the excellent job!

My blog post - canadian pharmaceuticals online: http://canadianpharmacyonli.com/
Citovat
 
 
0 #4 Emery 2019-01-16 13:41
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I do not know who you are but definitely you're going canadian pharmacies shipping
to usa: http://canadianpharmacyonli.com/ a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
Citovat
 
 
0 #3 Nida 2019-01-11 12:27
Thanks for finally writing about >Podbrdské Noviny -
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 19/2018
Citovat
 
 
0 #2 Teresita 2019-01-10 00:26
What's up, I log on to your new stuff regularly. Your story-telling style is awesome, keep
it up!

Here is my website - canadian pharmacies online: http://canadianpharmacyonli.com/
Citovat
 
 
0 #1 profile8014 2018-11-02 13:28
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.hairappts.com/images/photos/17399/19/0a0af2be80a4ee92a19e7cff.jpg
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství