Středa, 19. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN Hořovicko Indiáni na hradě Točník?
Zář
25
2018
Indiáni na hradě Točník?
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Liga lesní moudrosti   

Foto: Martin Lehký.Na hradě byste čekali bílou paní nebo bezhlavého rytíře. Ten, kdo zavítal o víkendu 15. - 16. září na hrad Točník, však narazil na tlupu indiánů z Ligy lesní moudrosti.

 

Nádvoří zdobilo týpí, hradem se nesl zvuk bubnu a indiánských písní a několikrát byly už z dálky vidět „kouřové signály“, to bylo ve chvíli, kdy se někomu z návštěvníků podařilo rozkřesat oheň. Rodinný den zde proběhl již počtvrté za sebou a netradiční disciplíny prověřily jak děti, tak dospělé. Dokážete mlčet tolik minut, kolik je vám let? Poznáte stopy lišky? A umíte ošetřit řeznou ránu?


 

Foto: Martin Lehký.

Liga lesní moudrosti sdružuje nadšence všeho věku se zájmem o přírodu a život původních obyvatel Severní Ameriky.

Ať už jste z jakéhokoliv koutu České republiky, můžete si založit kmen a pořádat schůzky, výpravy a jezdit na tábory. A nemusí jít o klasický model s vedoucími a dětmi, může to být parta dospělých nebo několik spřátelených rodin.

Foto: Martin Lehký.

Po celý rok probíhají mezikmenové akce - společná táboření, vyrábění, putování, soutěže, nebo právě Indiáni z Točníku. Velké setkání, kde si i odvážlivci z řad veřejnosti mohou vyzkoušet znalosti a dovednosti, které jsou každému bojovníkovi vlastní. Letošní ročník přivítal více než 1.200 odvážlivců, kteří si vyzkoušeli, jaké to je bydlet v týpí, střílet na bizony nebo třeba hrát lakros. Nebylo to snadné, ale většina kluků a holek dokázala splnit dost úkolů na to, aby se mohli nazývat Indián nebo Indiánka z Točníku.

Ať už jste letos na hradě byli, nebo ne, sledujte stránky Ligy lesní moudrosti. Určitě vás zaujme program, do kterého se můžete snadno zapojit. Anebo přijeďte za rok pokořit rekordní čas v rozdělávání ohně křesáním – 9 vteřin 8 setin. S modrou oblohou - Liga lesní moudrosti.

Fota: Kateřina Sadílková.

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2018 07:32
 

Komentáře  

 
0 #1 Noah 2018-11-13 20:31
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Take a look at my page :: BestViola: https://FollowHildegarde.blogspot.se
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství