Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Indiáni na hradě Točník?
Zář
25
2018
Indiáni na hradě Točník?
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Liga lesní moudrosti   

Foto: Martin Lehký.Na hradě byste čekali bílou paní nebo bezhlavého rytíře. Ten, kdo zavítal o víkendu 15. - 16. září na hrad Točník, však narazil na tlupu indiánů z Ligy lesní moudrosti.

 

Nádvoří zdobilo týpí, hradem se nesl zvuk bubnu a indiánských písní a několikrát byly už z dálky vidět „kouřové signály“, to bylo ve chvíli, kdy se někomu z návštěvníků podařilo rozkřesat oheň. Rodinný den zde proběhl již počtvrté za sebou a netradiční disciplíny prověřily jak děti, tak dospělé. Dokážete mlčet tolik minut, kolik je vám let? Poznáte stopy lišky? A umíte ošetřit řeznou ránu?


 

Foto: Martin Lehký.

Liga lesní moudrosti sdružuje nadšence všeho věku se zájmem o přírodu a život původních obyvatel Severní Ameriky.

Ať už jste z jakéhokoliv koutu České republiky, můžete si založit kmen a pořádat schůzky, výpravy a jezdit na tábory. A nemusí jít o klasický model s vedoucími a dětmi, může to být parta dospělých nebo několik spřátelených rodin.

Foto: Martin Lehký.

Po celý rok probíhají mezikmenové akce - společná táboření, vyrábění, putování, soutěže, nebo právě Indiáni z Točníku. Velké setkání, kde si i odvážlivci z řad veřejnosti mohou vyzkoušet znalosti a dovednosti, které jsou každému bojovníkovi vlastní. Letošní ročník přivítal více než 1.200 odvážlivců, kteří si vyzkoušeli, jaké to je bydlet v týpí, střílet na bizony nebo třeba hrát lakros. Nebylo to snadné, ale většina kluků a holek dokázala splnit dost úkolů na to, aby se mohli nazývat Indián nebo Indiánka z Točníku.

Ať už jste letos na hradě byli, nebo ne, sledujte stránky Ligy lesní moudrosti. Určitě vás zaujme program, do kterého se můžete snadno zapojit. Anebo přijeďte za rok pokořit rekordní čas v rozdělávání ohně křesáním – 9 vteřin 8 setin. S modrou oblohou - Liga lesní moudrosti.

Fota: Kateřina Sadílková.

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2018 07:32
 

Komentáře

 
0 #1 Noah 2018-11-13 20:31
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Take a look at my page :: BestViola: https://FollowHildegarde.blogspot.se
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství