Pondělí, 15. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

PN Hořovicko Indiáni na hradě Točník?
Zář
25
2018
Indiáni na hradě Točník?
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Liga lesní moudrosti   

Foto: Martin Lehký.Na hradě byste čekali bílou paní nebo bezhlavého rytíře. Ten, kdo zavítal o víkendu 15. - 16. září na hrad Točník, však narazil na tlupu indiánů z Ligy lesní moudrosti.

 

Nádvoří zdobilo týpí, hradem se nesl zvuk bubnu a indiánských písní a několikrát byly už z dálky vidět „kouřové signály“, to bylo ve chvíli, kdy se někomu z návštěvníků podařilo rozkřesat oheň. Rodinný den zde proběhl již počtvrté za sebou a netradiční disciplíny prověřily jak děti, tak dospělé. Dokážete mlčet tolik minut, kolik je vám let? Poznáte stopy lišky? A umíte ošetřit řeznou ránu?


 

Foto: Martin Lehký.

Liga lesní moudrosti sdružuje nadšence všeho věku se zájmem o přírodu a život původních obyvatel Severní Ameriky.

Ať už jste z jakéhokoliv koutu České republiky, můžete si založit kmen a pořádat schůzky, výpravy a jezdit na tábory. A nemusí jít o klasický model s vedoucími a dětmi, může to být parta dospělých nebo několik spřátelených rodin.

Foto: Martin Lehký.

Po celý rok probíhají mezikmenové akce - společná táboření, vyrábění, putování, soutěže, nebo právě Indiáni z Točníku. Velké setkání, kde si i odvážlivci z řad veřejnosti mohou vyzkoušet znalosti a dovednosti, které jsou každému bojovníkovi vlastní. Letošní ročník přivítal více než 1.200 odvážlivců, kteří si vyzkoušeli, jaké to je bydlet v týpí, střílet na bizony nebo třeba hrát lakros. Nebylo to snadné, ale většina kluků a holek dokázala splnit dost úkolů na to, aby se mohli nazývat Indián nebo Indiánka z Točníku.

Ať už jste letos na hradě byli, nebo ne, sledujte stránky Ligy lesní moudrosti. Určitě vás zaujme program, do kterého se můžete snadno zapojit. Anebo přijeďte za rok pokořit rekordní čas v rozdělávání ohně křesáním – 9 vteřin 8 setin. S modrou oblohou - Liga lesní moudrosti.

Fota: Kateřina Sadílková.

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2018 07:32
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství