Pondělí, 15. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

PN Hořovicko Oslavy 930 let od první písemné zmínky o obci Bavoryně
Zář
23
2018
Oslavy 930 let od první písemné zmínky o obci Bavoryně
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Martina Roztočilová   

Rodáci a obyvatelé Bavoryně se společně vyfotili. Fota: Jindřich Froněk.V sobotu 8. září se v obci Bavoryně uskutečnily oslavy 930 let od první písemné zmínky o obci. Tato akce byla první svého druhu a ve vzduchu byla cítit výjimečná atmosféra a i počasí se vydařilo. Na oslavy byli pozváni i rodáci obce, kteří skutečně v hojném počtu přijeli a byli velmi dojatí a rádi, že se vrátili domů.

 

V úvodu oslav se uskutečnil pietní akt s položením věnců k pomníku padlých vojáků v 1. světové válce. Čestnou stráž k tomu doprovodila živá hudba kapely SAXTET písní Ach synku, synku.

Po přivítání a seznámení se s programem akce paní místostarostkou pí. Marií Kučerovou, přítomné občany seznámil s historií obce odborník na dějiny okolních obcí, pan Zvonař ze Zdic. Tato přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Dalším bodem programu bylo sázení lip do nově vzniklé aleje k výročí 100 let republiky. Obec při této příležitosti pořídila 25 stromků a občané si je mohli jako rodinný strom zakoupit a sami zasadit. Bylo hezké vidět, jak celé generace rodin si sází svůj strom a fotografují se u něj.

Občané se poté přesunuli k čistírně odpadních vod, kterou starosta obce Ing. Jan Nedvěd slavnostně otevřel. Dále proběhla exkurze, kde starosta seznámil přítomné s funkcí ČOV a informoval o průběhu výstavby a financování kanalizace.


 

bavoryně3 bavoryně4

Program pokračoval na místním hřišti Na Bobku, kde bylo pro všechny připraveno chutné občerstvení. Malí hasiči předvedli svůj um a ukázali přítomným divákům požární útok.

K nahlédnutí byly též obecní kroniky a dokumenty vztahující se k historii obce. Návštěvníci mohli shlédnout i staré fotografie z různých akcí, které se v obci konaly. K tomu všemu hrála až do podvečerních hodin živá kapela s názvem Kastelán, lidé tancovali a užívali si sváteční den.

Oslavy se skutečně velmi vydařily, místní obyvatele potěšilo, že přijeli i rodáci, emoce a nostalgie byly všude přítomny. Tímto rodákům velmi děkujeme, bez nich by oslavy neměly takové grády. Těšíme se na příště, za dva roky, kdy budeme slavit 95 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Bavoryně (SDH).

Velké poděkování patří všem, kteří dobrovolně a ze svého zanícení pro věc pomáhali s přípravami na oslavy.

Mgr. Martina Roztočilová, zastupitelka a kronikářka obce Bavoryně

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství