Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko Oslavy 930 let od první písemné zmínky o obci Bavoryně
Zář
23
2018
Oslavy 930 let od první písemné zmínky o obci Bavoryně
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Martina Roztočilová   

Rodáci a obyvatelé Bavoryně se společně vyfotili. Fota: Jindřich Froněk.V sobotu 8. září se v obci Bavoryně uskutečnily oslavy 930 let od první písemné zmínky o obci. Tato akce byla první svého druhu a ve vzduchu byla cítit výjimečná atmosféra a i počasí se vydařilo. Na oslavy byli pozváni i rodáci obce, kteří skutečně v hojném počtu přijeli a byli velmi dojatí a rádi, že se vrátili domů.

 

V úvodu oslav se uskutečnil pietní akt s položením věnců k pomníku padlých vojáků v 1. světové válce. Čestnou stráž k tomu doprovodila živá hudba kapely SAXTET písní Ach synku, synku.

Po přivítání a seznámení se s programem akce paní místostarostkou pí. Marií Kučerovou, přítomné občany seznámil s historií obce odborník na dějiny okolních obcí, pan Zvonař ze Zdic. Tato přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Dalším bodem programu bylo sázení lip do nově vzniklé aleje k výročí 100 let republiky. Obec při této příležitosti pořídila 25 stromků a občané si je mohli jako rodinný strom zakoupit a sami zasadit. Bylo hezké vidět, jak celé generace rodin si sází svůj strom a fotografují se u něj.

Občané se poté přesunuli k čistírně odpadních vod, kterou starosta obce Ing. Jan Nedvěd slavnostně otevřel. Dále proběhla exkurze, kde starosta seznámil přítomné s funkcí ČOV a informoval o průběhu výstavby a financování kanalizace.


 

bavoryně3 bavoryně4

Program pokračoval na místním hřišti Na Bobku, kde bylo pro všechny připraveno chutné občerstvení. Malí hasiči předvedli svůj um a ukázali přítomným divákům požární útok.

K nahlédnutí byly též obecní kroniky a dokumenty vztahující se k historii obce. Návštěvníci mohli shlédnout i staré fotografie z různých akcí, které se v obci konaly. K tomu všemu hrála až do podvečerních hodin živá kapela s názvem Kastelán, lidé tancovali a užívali si sváteční den.

Oslavy se skutečně velmi vydařily, místní obyvatele potěšilo, že přijeli i rodáci, emoce a nostalgie byly všude přítomny. Tímto rodákům velmi děkujeme, bez nich by oslavy neměly takové grády. Těšíme se na příště, za dva roky, kdy budeme slavit 95 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Bavoryně (SDH).

Velké poděkování patří všem, kteří dobrovolně a ze svého zanícení pro věc pomáhali s přípravami na oslavy.

Mgr. Martina Roztočilová, zastupitelka a kronikářka obce Bavoryně

 

Komentáře

 
0 #2 Vanita 2018-12-19 17:29
My brother suggested I might like this web site. He was entirely right.

This post actually made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!


Also visit my weblog ... Сialis: https://costofcial.com
Citovat
 
 
0 #1 Hung 2018-10-31 17:08
you're actually a just right webmaster. The web site loading speed is incredible.
It sort of feels that you're doing any unique
trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a great activity in this subject!


Feel free to visit my page; sex ogloszenia: https://www.xvideos.com/tags/seks-anonse
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství