Pondělí, 15. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

PN Hořovicko Základní teze a programové priority hnutí ANO Hořovice
Zář
23
2018
Základní teze a programové priority hnutí ANO Hořovice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Komerční článek   

Jan Rogos, lídr a předseda MO hnutí ANO HořoviceKaždá politická strana či hnutí jde do volební kampaně s určitým volebním programem. Ten by měl především reagovat na skutečné problémy a potřeby obyvatel. My se těmito problémy intenzivně zabýváme již několik let a ty nejdůležitější bych dnes rád prezentoval:

 

Transparentní jednání

V současné době prosazuje většina radnic transparentní jednání a co největší informovanost směrem k občanům. Naší snahou je prosazení včasného a především kompletního zveřejňování materiálů a informací týkajících se jednání zastupitelstva na webových stránkách města. Pokusíme se upravit čas konání zastupitelstva tak, aby bylo přístupno i déle pracujícím občanům a nadále trváme na pořizování videozáznamu z tohoto jednání. Jako zásadní vidíme jmenovité zaznamenávání výsledků hlasování jednotlivých zastupitelů, přičemž argument takzvané kolektivní odpovědnosti, je pro nás v tomto případě rozhodně nepřijatelný. Chceme se o peníze daňových poplatníků starat s péčí řádného hospodáře, snižovat zadlužení obce a hospodařit s přebytkem v závislosti na investičních možnostech našeho města. Budeme bojovat proti klientelismu, korupci a předraženým zakázkám, které okrádají nás všechny. Firmy i občané musí mít přístup k vypisovaným zakázkám v dostatečném předstihu, aby bylo možné dosáhnout co nejlepšího výsledku při výběrových řízeních a jejich maximální transparentnosti. Nechceme klubovnu pro tenisty za téměř 4000 000 Kč (bez DPH), i přesto, že je v této částce zahrnuto některé vybavení.

Životní prostředí

Další problém, kterému chceme věnovat zvýšenou pozornost, je hořovická skládka. S návrhem na její rozšíření budeme souhlasit pouze za předpokladu, že dojde ke striktnímu dodržování provozního řádu a navýšení oplocení areálu, z kterého uniká velké množství odpadu do okolí. Využívat skládku by pak vzhledem k omezené kapacitě měly pouze a výhradně obce hořovického regionu. Pokud tyto podmínky nebude schopen dodržet stávající pronajímatel, navrhneme v souvislosti s předpokládaným rozšířením vypsat nové výběrové řízení na pronajímatele skládky. Skládka v budoucnu nesmí zatěžovat naše životní prostředí a nesmí navozovat podezření z nekontrolovaného navážení odpadu. Naše obavy v této souvislosti potvrdilo i šetření České inspekce životního prostředí, které zjistilo porušení zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech.

Dopravní infrastruktura

Pro snížení dopravní zátěže na obyvatele a architekturu našeho města je naprosto nezbytné zahájení výstavby východního obchvatu a následné uzavření centra pro tranzitní nákladní přepravu. Pro zajištění finančních prostředků a brzkou realizaci obchvatu, nabízíme úzkou spolupráci s Krajským úřadem Středočeského kraje. V tomto směru jsme samozřejmě připraveni spolupracovat i s ostatními kolegy napříč politickým spektrem. Neustále se propadající Pražská ulice dává jasné signály, že tento problém musíme řešit co nejrychleji. Další intenzivní jednání s Krajským úřadem Středočeského kraje připravujeme v souvislosti s napojením pražské integrované dopravy v pátém pásmu až do oblasti Hořovic a logické na tomto místě je též propojení integrovaného systému plzeňského kraje s pražským.

Bezpečné Hořovice

Poslední bod, který dnes zmíním a kterým se chceme velmi pozorně zabývat, je bezpečnost obyvatel Hořovic a ochrana jejich majetku. Tady vnímáme potřebu většího dohledu a ochrany na místech, kde se zdržují sociálně slabší spoluobčané a kde dochází k znečišťování a vandalismu. Tuto situaci je třeba velmi důsledně řešit prostřednictvím přesně úkolované městské policie, kamerového systému a ve spolupráci s Policií ČR. Vybírání pokut za špatné parkování je určitě důležité, nicméně nemělo by být převážnou náplní naší MP. Chceme ji vidět především v ulicích města a jeho přilehlých částech a to jak v denních, tak i nočních hodinách. Zvýšenou pozornost pak zaměříme na drogově závislé, nepřizpůsobivé a problémové skupiny obyvatel. Nesmírně důležitá v tomto směru zůstává i nadále prevence a intenzivní práce sociálních pracovníků veřejného i neziskového sektoru.

Na závěr mi dovolte skromné přání – přijďte, prosím, k volbám a rozhodněte svými hlasy o budoucnosti a dalším rozvoji města, ve kterém žijete.

Za vaši účast předem děkuje

Jan Rogos, lídr a předseda MO hnutí ANO Hořovice

Komerční článek.

Aktualizováno Úterý, 25 Září 2018 10:18
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství