Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN Hořovicko Marná, marná snaha, aby vlaky v Hořovicích zastavovaly
Srp
31
2018
Marná, marná snaha, aby vlaky v Hořovicích zastavovaly
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Ondřej Vaculík   

indexV současném jízdním řádu Českých drah byly oproti minulým letům vypuštěny některé spoje ve prospěch dálkové (mezinárodní) dopravy, která v Hořovicích ovšem nezastavuje. Tím došlo nejen k porušení taktové dopravy, ale také k omezení rychlíkového spojení mezi Hořovicemi a Prahou a Plzní. Žádost o obnovení alespoň nejvyužívanějších večerních spojů jsme za naši samosprávu během měsíců adresovali všem zainteresovaným institucím, naposledy také Ministerstvu dopravy ČR:

(viz náš dopis)

 

Z ministerské odpovědi se dozvídáme, že „první statistická data potvrzují dřívější předpoklady o využití spojů“. Statistická data ovšem nezahrnují počty cestujících, kteří nemohou cestovat vlakem, který nejede, a cestují tedy jiným způsobem, nebo necestují vůbec.

Argument, že v případě zastavení vlaku Ex363 v Hořovicích by „kromě prodloužení cestovní doby spojené především se snížením kvality poskytované služby tato změna přinesla částečný odliv cestujících z předchozího spoje R779“, zní poněkud úsměvně. Na trati, kde jsou častá i půlhodinová zpoždění, minutové zastavení vlaku v Hořovicích by žádný cestující nevnímal jako „snížení kvality“. (Zejména pak ti cestující, kteří chtějí v Hořovicích nastoupit, nebo vystoupit.) A pokud jde o zlepšení ekonomické bilance a navýšení počtu cestujících ve vlacích, což vypustit každý druhý spoj? Kdyby mezi Prahou a Plzní zastavovaly v Hořovicích třebas jen tři rychlíky denně, jistě budou našvihnuté k prasknutí, „ekonomická rovnováha“ se ještě zlepší a ČD ušetří spoustu peněz. (Konec humoru.)

Závěrem: V úsilí o zlepšení dopravní obslužnosti Hořovic budeme pokračovat, i když se nyní zdá, že je to marné, marné a marné.

Ondřej Vaculík (místostarosta Hořovic)

Aktualizováno Pátek, 31 Srpen 2018 10:42
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství