Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Hořovicko Marná, marná snaha, aby vlaky v Hořovicích zastavovaly
Srp
31
2018
Marná, marná snaha, aby vlaky v Hořovicích zastavovaly
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Ondřej Vaculík   

indexV současném jízdním řádu Českých drah byly oproti minulým letům vypuštěny některé spoje ve prospěch dálkové (mezinárodní) dopravy, která v Hořovicích ovšem nezastavuje. Tím došlo nejen k porušení taktové dopravy, ale také k omezení rychlíkového spojení mezi Hořovicemi a Prahou a Plzní. Žádost o obnovení alespoň nejvyužívanějších večerních spojů jsme za naši samosprávu během měsíců adresovali všem zainteresovaným institucím, naposledy také Ministerstvu dopravy ČR:

(viz náš dopis)

 

Z ministerské odpovědi se dozvídáme, že „první statistická data potvrzují dřívější předpoklady o využití spojů“. Statistická data ovšem nezahrnují počty cestujících, kteří nemohou cestovat vlakem, který nejede, a cestují tedy jiným způsobem, nebo necestují vůbec.

Argument, že v případě zastavení vlaku Ex363 v Hořovicích by „kromě prodloužení cestovní doby spojené především se snížením kvality poskytované služby tato změna přinesla částečný odliv cestujících z předchozího spoje R779“, zní poněkud úsměvně. Na trati, kde jsou častá i půlhodinová zpoždění, minutové zastavení vlaku v Hořovicích by žádný cestující nevnímal jako „snížení kvality“. (Zejména pak ti cestující, kteří chtějí v Hořovicích nastoupit, nebo vystoupit.) A pokud jde o zlepšení ekonomické bilance a navýšení počtu cestujících ve vlacích, což vypustit každý druhý spoj? Kdyby mezi Prahou a Plzní zastavovaly v Hořovicích třebas jen tři rychlíky denně, jistě budou našvihnuté k prasknutí, „ekonomická rovnováha“ se ještě zlepší a ČD ušetří spoustu peněz. (Konec humoru.)

Závěrem: V úsilí o zlepšení dopravní obslužnosti Hořovic budeme pokračovat, i když se nyní zdá, že je to marné, marné a marné.

Ondřej Vaculík (místostarosta Hořovic)

Aktualizováno Pátek, 31 Srpen 2018 10:42
 

Komentáře

 
0 #2 Rene 2018-10-31 22:41
Hey There. I found your weblog the usage of msn. That is an extremely neatly written article.
I'll be sure to bookmark it and return to learn more of
your helpful info. Thanks for the post. I'll certainly
comeback.

Feel free to surf to my webpage :: pani pozna pana: https://www.xvideos.com/tags/sex-anonse
Citovat
 
 
0 #1 Theresa 2018-10-27 06:03
I have noticed you don't monetize your page,
don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my website :: BestCarson: https://CleverScotty.blogspot.com
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství