Sobota, 18. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN Hořovicko Krásné léto bez rizik
čec
13
2018
Krásné léto bez rizik
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Redakce PN   

Zatmění měsíce 9. listopadu 2003Prý nás 27. července čeká nejdelší zatmění Měsíce, naposledy bylo v roce 2011 a další se bude opakovat až v roce 2029, proto si ho nenechte ujít. Měla by to být hezká podívaná večer cca po 20.30 hod.

Kromě tohoto astronomického zážitku mnohé z vás čeká spousta letních příhod při pobytech a výletech ať doma nebo v zahraničí. Buďte na sebe opatrní, neriskujte, ale slabším pomáhejte. K těmto mravokárným řečem mne vede i příběh thajských chlapců uvízlých v jeskyni - při snaze o jejich záchranu již zahynul jeden dobrovolný potápěč. Proto neriskujte, aby vás nemusel nikdo zachraňovat. Člověk má především odpovědnost sám za sebe, tím pádem vlastně projevuje odpovědnost i za jiné lidi, aby kvůli jeho zachraňování nemuseli riskovat. Nestačí mít jenom pojištění – to už řeší pouze následky různých nehod.

Vaše redakce

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství