Středa, 21. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Hořovicko V Galerii Nádraží jsou další krásné fotografie
Kvě
30
2018
V Galerii Nádraží jsou další krásné fotografie
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Vernisáže se zúčastnil i ředitel Městského kulturního centra Přemysl Landa (2. zprava). Foto: Václav Šesták.Hořovické vlakové nádraží se může jako snad žádné v republice pochlubit galerií, která je v čekárně pro cestující. Fotoklub Hořovice v této galerii pravidelně obměňuje vystavované fotky. Stalo se tak i ve čtvrtek 3. května, kdy na vernisáži byla představena nová expozice, která vystřídala výstavu realizovanou obcemi sdruženými v Mikroregionu Hořovicko.

 

Tentokrát svými fotografiemi ozvláštnili prostor čekárny fotografové Alois Crk (předseda fotoklubu), Jiří Kadeřábek, Luboš Abrhám, Zdeněk Budínský, Petr Opatrný, Jiří Páv a Lenka Bartáková.

Místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík, který je patronem výstav v této unikátní galerii, podotkl, že mu zde chybí fotografie se železniční tématikou. Předseda fotoklubu mu to hbitě vrátil, když konstatoval, že tyto fotografie měl dodat právě O. Vaculík, ale nedodal.

Nicméně výstava je to opět pěkná, nádherné fotografie krajiny prostě zaujmou každého.

Novinkou v čekárně je malá knihovnička, z které si cestující mohou půjčit knížku do vlaku a po přečtení ji tam případně vrátit, ev. ji dát do knihovničky na jiném nádraží. Také naši čtenáři mohou do knihovničky přispět hodnotným čtivem. Galerie Nádraží si tak udržuje příjemný standard důstojného prostředí pro čekající cestující.

Marta ŠeVac

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství