Neděle, 17. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Hořovicko Spisovatelka Michaela Klevisová v hořovické knihovně
Kvě
30
2018
Spisovatelka Michaela Klevisová v hořovické knihovně
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Michaela Klevisová se svou nejnovější knihou Zmizelá v mlze a povídkovou sbírkou Čekání na kocoura. Ve středu 25. dubna v hořovické knihovně Ivana Slavíka zasypaly zvídavé otázky spisovatelku detektivek, Michaelu Klevisovou. Vyprávěla o inspiraci, kterou potkává ve svých zážitcích i o tom, jak odpočívá, když už je kolem ní moc zamotaných, kriminálních příběhů.

 

Dva dny po světovém dnu knihy a autorských práv přijela do Hořovic spisovatelka a novinářka Michaela Klevisová. V půl šesté se autorka představila a seznámila všechny čtenáře se svými knihami.

Už jako malá ráda četla detektivky, s nadšením přemýšlela nad zápletkami v knihách Agathy Christie nebo P. D. Jamesové či Ruth Rendellové. Když znala svou knihovnu plnou (především britských) detektivních příběhů už i pozpátku, sama si sedla k prázdnému papíru a zamilovaná do vražd v Midsomeru, sepsala „Kroky vraha“. Po skoro čtyřech letech odeslala „svého“ detektiva Josefa Bergmana do nakladatelství Motto, které se jí hned druhého dne ozvalo. Paní z nakladatelství si stěžovala, jak díky poutavému příběhu nemohla spát a ještě se musela zdržovat skládáním stránek, které nebyly očíslované, stížnost jí tedy byla tou nejlepší zprávou - „Kroky vraha“ se otisknou. Knížka sklidila velký úspěch i u čtenářů a dokonce jí přinesla Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní román. Úspěch v podobě pamětní medaile s nápisem Cena Jiřího Marka čekal Michaelu Klevisovou i v roce 2011 za její třetí román „Dům na Samotě“. Zamotané osudy pachatelů i obětí, však potřebuje dát někdy spát a to se probouzí její um psát povídky.

Kočky, psi, všechna zvířata jsou jí při psaní povídek nevyčerpatelnou studnou nápadů. Svou třetí povídkovou knihou „Štěstí je zadarmo” z roku 2016 oslovila ilustrátorku Marii Štumpfovou, která se právě chystá podle jedné z povídek nazvané Velký černý pes kreslit příběh pro děti.

Během besedy Michaela Klevisová přečetla i ukázku ze své nové knihy „Zmizelá v mlze“, která, ač je ze severu Norska, nemá v sobě krutost severských autorů, jako je Jo Nesbø.

Při rozloučení ještě podepsala knížky, které si můžete do knihovny přijít půjčit.

Text + foto: Daniela Hlavová.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství