Středa, 21. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN Hořovicko Hvozdecké Čihadlo opanovaly čarodějnice
Kvě
30
2018
Hvozdecké Čihadlo opanovaly čarodějnice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Foto: Marie ErnestováV pondělí 30. dubna v podvečer se na Čihadle, vyvýšenině nad Hvodcem, opět po roce objevily čarodějnice.

Nikomu však neškodily, naopak si pro děti připravily řadu soutěží, např. kresbu drápem, proplétání pavučinou či běh po kouzelných stopách. Sešla se třicítka dětí, které s chutí plnily úkoly, ti menší i za pomoci rodičů. Na závěr všichni dostali sladkou odměnu a na pomocném ohni si mohli opéci buřtíky či sladké hady (nejlépe chutnají posypané skořicovým cukrem).Tím ale večer nekončil, čekalo se, až se setmí a hasiči zapálí velkou hranici. A tak mnozí ještě poseděli při jejím teple a využili hezkého večera k sousedskému setkání.

Text + foto: Marie Ernestová.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství