Neděle, 17. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Hořovicko Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní
Kvě
22
2018
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

 

Poslední panel je prezentací projektu dětí kroužku Mladý historik, který probíhá v rámci spolupráce muzea se SVČ Domeček Hořovice.

Po vernisáži se večer na nádvoří Starého zámku konalo divadelní představení Bílá paní v podání Divadla Za Vodou Čenkov. Vtipná komedie propojila současnou dotační politiku pro památkové objekty s historickým příběhem o rytíři Závišovi a Bílé paní, avšak vtipné situace a zápletky se týkaly také manželského života a nevěry. Závěrečná replika kastelánovy manželky, kterou si střihla Lída Boudová: „Za trest tě neopustím,“ rozesmála početné obecenstvo. Lída Boudová se rovněž postarala i o námět a scénář vtipné komedie.

Marta ŠeVac

Aktualizováno Středa, 30 Květen 2018 16:45
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství