Úterý, 23. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Podbrdské noviny právě vyšly

PN 19Ve čtvrtek 18. října je na stáncích a v prodejnách nové vydání Podbrdských novin. A co v nich najdete?Volební výsledky v městech a obcích našeho podbrdského regionu včetně jmen kandidátů, kteří získali mandát zastupitelů. Velmi zajímavý je i článek s názvem Podpis prezidenta Masaryka. Jedná se o zcela unikátní článek, který nikdy nebyl publikován. Dále přinášíme rozhovor s nejmladší stand-up komičkou na Podbrdsku. Najdete v novém vydání Podbrdských novin spoustu fotoreportáží, např. od našeho výborného fotoreportéra Pavla Palusky. Své místo v Podbrdských novinách mají pozvánky na různé kulturní, společenské či sportovní akce, zejména však na množství oslav 100 let republiky. Marta ŠeVac

PN Hořovicko Format C, HORband a Dánové
Kvě
05
2018
Format C, HORband a Dánové
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Úterní koncert v hořovické radnici.Letos v říjnu vznikla kapela Format C a její současní členové v úterý 17. dubna hráli v hořovické radnici na „trojkoncertě“, kde kromě nich vystoupil orchestr HORband a dánská multižánrová kapelaØseEfterskole.

 

Format C, zbirožská kapela, která (jak její členové uvádějí) „hraje tak nějak všechno“, má šest členů- Éďu Strachovou, která dává život textům převážně rockových písní, Míru Martínka a Zděndu Hausnera s elektrickou kytarou, Elišku Svejkovskou za klávesami, bubeníka Slávu Hrabáka a Filipa Krtila, který hraje na basovou kytaru. Říjen letošního roku byl začátkem Formatu C, od té doby odehráli čtyři energické koncerty, poslední z nich ono úterý 17. dubna v hořovické radnici.

S blížící se pátou hodinou začala ožívat hořovická radnice. Ladily se nástroje kapel, které měly zanedlouho odehrát další ze svých koncertů. První se na jevišti objevil HORband ze ZUŠ Hořovice. Zvuk příčné flétny, saxofonu i klarinetu melodicky klouzal do uší všem, kteří poslouchali. Po nich ohromil publikum Format C s písničkami jako „Skyis a Neighborhood“, „American Idiot“, „ Killthe DJ“ nebo „Seven Nation Army“. Nakonec podium ovládla rocková kapela, která přijela z Dánska, ØseEfterskole. Hosté ze Skandinávie ukončili úterní koncert za velkého povzbuzování muzikantů, kteří měli svá vystoupení za sebou. Druhý den se koncert ve složení Format C a ØseEfterskole konal ještě jednou, tentokrát v pražském Music City.

Pokud byste také chtěli slyšet kapelu se jménem Format C, stačí sledovat jejich stejnojmennou facebookovou stránku.

Daniela Hlavová

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství