Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN Hořovicko Okresní kolo v recitaci v Lochovicích
Dub
12
2018
Okresní kolo v recitaci v Lochovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Dana Šlapáková   

Na chodbě školy byla pěkná velikonoční výzdoba - výrobky žáků. Do třídy, kde se konala recitační soutěž, mě ochotně doprovodily žákyně Tereza Havránková a Eliška Podskalská, obě z Lochovic.  Foto: Naďa Kolenská. Lochovická škola byla v úterý 20. března už poněkolikáté pořadatelem okresního kola v recitaci pro žáky od 2. do 9. třídy základní školy. Škola se ujala tohoto nelehkého úkolu a hostila ve svých prostorách zástupce škol z celého okresu Beroun.

 

Celá realizace jistě zabere mnoho času a je s tím spojeno plno starostí, Proto bych zde namísto popisování celé akce chtěla složit hold paní učitelce Mgr. Šárce Vašíkové a paní ředitelce Mgr. Ivaně Eklové, které celou akci připravují.

Letos se sjelo do Lochovic 13 škol se svými vybranými recitátory. Každým rokem se rozrůstáme a zájem stoupá. Stoupá i kvalita přednášených básní. Mám z toho velkou radost, protože připravuji každoročně děti z naší hořovické 1. základní školy na soutěž. Už jsem měla obavy, že v dnešní uspěchané době nezbude pro poezii místo ani chuť.

Z 1. ZŠ Hořovice se zúčastnili žáci: Bára Černochová, Filip Strejc, Denisa Tejčková, Tereza Radová, Dan Langer, Nela Sedláčková, Jan Karmazín, Eliška Langová.

Dana Šlapáková, 1. ZŠ Hořovice

 

Umístění: 1. věková kategorie: 1. Marianna Hofmanová (ZŠ P. Lisého Hostomice), 2. Nina Brixová (ZŠ Žebrák), 3. Jolana Kubrychtová (ZŠ a MŠ Lochovice) a Tereza Ševítová (2. ZŠ Hořovice).

2. věková kategorie: 1. Anežka Frintová (ZŠ P. Lisého Hostomice), 2. Matyáš Horný (ZŠ a MŠ Tmaň), 3. Lucie Štědrá (ZŠ Žebrák).

3. věková kategorie: 1. Tereza Radová (1. ZŠ Hořovice), 2. Eliška Šlosarová (ZŠ Žebrák), 3. Joshua Matthias Cuthbertson (2. ZŠ Hořovice).

Zvláštní cena poroty: Nela Hošková (ZŠ Zdice).

4. věková kategorie: 1. Linda Šafnerová (ZŠ F. J. Řezáče Liteň), 2. Nikolas Natanailidis (2. ZŠ Hořovice), 3. Barbora Černochová (1. ZŠ Hořovice), Adam Florián (ZŠ Žebrák).

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství