Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN Hořovicko Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 7/2018
Dub
12
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 7/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

1. ZŠ HořovicePoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 21. března. Informace k jednotlivým projednávaným bodům podal místostarosta Ondřej Vaculík.

 

Nový most před 1. ZŠ bude přes léto

Rada souhlasí s návrhem nového mostu, který by měl být zrealizován před vstupem do prostor 1. základní školy Hořovice tak, jak jej předložila projekční a konzultační kancelář pro mostní a inženýrské stavby TOP CON SERVIS, s.r.o., (číslo zakázky 112-17) ve stupni dokumentace pro stavební řízení.

O.V.: V létě by se měla přes prázdniny udělat nová lávka k 1. ZŠ. Měli jsme několik možností, buď jí opravit, ale ukázalo se, že by nosnost a životnost lávky byly omezenější, uchýlili jsme se tedy k 2. variantě, podle níž se udělá úplná rekonstrukce. Možnost nové ocelové lávky jsme zamítli, protože současná lávka tvoří spolu se školou architektonický celek. Takže původní lávka bude zrekonstruována tak, že zůstanou jenom podpěry a celá mostovka bude udělána nová. Je připravený projekt, připravuje se stavební povolení a rychle musíme sehnat firmu, která by to přes prázdniny dokázala udělat.

Čistění Hořovic

Rada souhlasí se zněním zadávací dokumentace a veškerých příloh včetně Smlouvy o dílo pro veřejnou zakázku na služby zadávanou ve zjednodušeném podlimitním řízení dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, v platném znění, na VZ „Čištění komunikací a veřejných prostranství v Hořovicích“, jejíž součástí je i vývoz odpadu z odpadkových košů ve městě.

O.V.: Bylo vypracované zadání veřejné zakázky, souhlasili jsme s ním. Rovněž byla jmenovaná hodnotící komise, která bude posuzovat formální náležitosti a také vyhodnotí, kdo bude nejvhodnějším realizátorem. Předpokládáme, že se do toho přihlásí i firma AVE, která tyto služby nyní zajišťuje. Udělali jsme tento krok také proto, že nyní práce v souvislosti s čištěním města objednáváme, včetně vyvážení odpadkových košů. Jde nám také o to, aby součet objednávek nepřerostl nad rámec smlouvy a my se nedostali mimo zákon.

Doufáme, že se přihlásí i víc firem, protože smyslem veřejných zakázek je porovnání cen a výběr té nejvýhodnější. Když se přihlásí jenom jeden uchazeč, tak nezjistíme, jaká je nejvýhodnější cena, a musíme akceptovat cenu nabídnutou tím jedním uchazečem, což ale budí podezření z netransparentnosti veřejné soutěže. V poslední době se tohle ale děje často, protože všichni mají spoustu práce pomalu už na příští rok.

Parkování přes mobil se neosvědčilo

Rada souhlasí s vypovězením smlouvy o poskytování služeb – Click Park, uzavřené mezi městem Hořovice a společností City Parking Group s.r.o. dne 29. 9. 2017.

O.V.: To je taková zajímavost. Tato společnost se před časem hlásila, že zajistí placené parkování. Byla na to soutěž. Měli poměrně vysokou cenu, nakonec jsme se rozhodli, že si tuto práci obstaráme sami, což se nám vlastně velmi vyplatilo. Technické služby zakoupily parkovací automaty, což se jednorázově splatilo. Dneska ten jednoduchý systém, který tady je, lidi oceňují. Od zmíněné firmy vzešla nabídka zajistit, aby lidi mohli parkovné platit mobilem, nebyli jsme proti tomu, ale celý ten program něco stál a firma si z vybraného parkovného bere peníze. Nakonec jsme zjistili, že výtěžek z takto vybraného parkovného byl pro město velmi malý. Počet lidí, kteří takto platí parkovné, se nezvyšuje, takže se ukazuje, že to pro město nemá žádné výhody. A navíc to bylo zkušební období, které když skončí, tak poskytovatel služby z toho bude chtít větší profit, tedy by vlastně na město nezbylo vůbec nic, spíše naopak.

Výstavba sběrného dvora začne brzo

Rada města na základě výběrového řízení „Výstavba sběrného dvora odpadů města Hořovice“ projednala závěry hodnotící komise a rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky uchazeče StawoProfi s.r.o., Plzeňská 580, 335 01 Nepomuk, jehož tímto vybírá jako dodavatele a souhlasí s podpisem Rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky. Společnost StawoProfi s.r.o. požaduje za výstavbu sběrného dvora v Hořovicích 5.073.576 Kč bez DPH, tj. 6.139.027 Kč vč. 21 % DPH. O.V.: Už máme vybranou firmu, která vybuduje sběrný dvůr. Trošku problém s tím byl, do výběrového řízení se přihlásily 4 firmy. Nejlevnější byla tato a ještě další. Všechny přihlášené firmy měly formální nedostatky, takže jsme je vyzvali, aby to doplnily. Tím pádem vyhověly zadání a tato firma byla vyhodnocena jako nejvhodnější. Můžeme začít stavět. Bude to hotové během půl roku. Pak bude veřejná obchodní soutěž na vybavení sběrného dvora, jehož součástí by měl být třeba lis na starý papír. Letos by mělo být všechno hotové a sběrný dvůr by měl začít fungovat. Velmi se nám uleví, protože zejména s velkoobjemovým odpadem máme problémy. Lidé ho příliš nechtějí vozit na skládku, kde nyní sběrný dvůr funguje, provozuje ho AVE. Technické služby budou mít ve sběrném dvoře obsluhu, která pomůže odpad vyložit atd. Bude to jako v Berouně. Otázkou je, zda se najdou firmy, které budou tříděný odpad odebírat a zpracovávat. Byli bychom rádi, kdyby to někdo vykupoval, odpadu je čím dál víc a firem, které ho zpracovávají, spíše ubývá.

Marta ŠeVac

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Duben 2018 12:54
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství