Středa, 19. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN Hořovicko Městský ples v Hořovicích očima mažoretky
Bře
09
2018
Městský ples v Hořovicích očima mažoretky
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Hořovické mažoretky opět zpestřily svým vystoupením Městský ples v Hořovicích.V sobotu 17. února v půl osmé jsem s hůlkou zamotanou do černé omotávky otevřela dveře do Společenského domu v Hořovicích. Pod blikajícími světly jsem se sešla s hořovickými mažoretkami, mezi které šest let patřím.

 

Jednou jsme si vyzkoušely úplně novou sestavu a dříve, než se objevili první plesoví hosté, se nám šatna v druhém patře stala kostymérnou. Při zaplétání obrácených copánků jsme zaslechly pár uvítacích slov pana starosty Dr. Ing. Jiřího Peřiny. Orchestr Gurmania Band hrál zprvu instrumentální písničky, jež dobarvovaly naše poslední přípravy. Pan profesor Martin Komínek, moderátor pro plesový večer, v půl deváté představil Pavlínu Hejbalovou, naší usměvavou trenérku a spolu s ní i nás se skladbou Lone Digger. Ruce se mi rozklepaly nervozitou, naštěstí ohromný potlesk přinesl úlevu, avšak veškerý strach z premiéry úplně opadl, až když jsme v bílých kozačkách odpochodovaly z parketu. O hodinu později jsem se opět rozklepala nervozitou, jakmile pan Komínek ohlásil taneční skupinu Šárky Vacovské - Carmen. Sestava s příběhem, kde válčí zlo s dobrem pojmenovaná život, rozzářila úsměvy na tvářích publika, když v závěru dobro ve zlatých šatech vyhrálo. Potlesk na poděkovanou mi dozníval v uších ještě při odchodu z plesu, kdy parket už zdobily taneční páry. Daniela Hlavová

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství