Pátek, 23. březen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rozloučení s Pavlem Černým

Pavel ČernýV pátek ráno 2. března jsme se dověděli pro nás velmi smutnou zprávu, že půl hodiny po půlnoci po krátké nemoci zemřel náš dlouholetý spolupracovník Ing. Pavel Černý.

Natitulní straně Podbrdských novin bývaly často jeho miniúvodníčky, které prokládal vtipy, měl jich velkou zásobu. Býval veselý a tím si prodlužoval život. 4. února jsme s ním oslavili 89. narozeniny.

Velmi si ho považovali v jeho rodném moravském Kyjově, kde byl zakládajícím členem Slováckého Krůžku a také souboru Olšava. Také mu tam až do nedávna vydávali jeho básnické sbírky.

Pohřeb se na přání rodiny konat nebude. Marta ŠeVac

PN Hořovicko Městský ples v Hořovicích očima mažoretky
Bře
09
2018
Městský ples v Hořovicích očima mažoretky
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Hořovické mažoretky opět zpestřily svým vystoupením Městský ples v Hořovicích.V sobotu 17. února v půl osmé jsem s hůlkou zamotanou do černé omotávky otevřela dveře do Společenského domu v Hořovicích. Pod blikajícími světly jsem se sešla s hořovickými mažoretkami, mezi které šest let patřím.

 

Jednou jsme si vyzkoušely úplně novou sestavu a dříve, než se objevili první plesoví hosté, se nám šatna v druhém patře stala kostymérnou. Při zaplétání obrácených copánků jsme zaslechly pár uvítacích slov pana starosty Dr. Ing. Jiřího Peřiny. Orchestr Gurmania Band hrál zprvu instrumentální písničky, jež dobarvovaly naše poslední přípravy. Pan profesor Martin Komínek, moderátor pro plesový večer, v půl deváté představil Pavlínu Hejbalovou, naší usměvavou trenérku a spolu s ní i nás se skladbou Lone Digger. Ruce se mi rozklepaly nervozitou, naštěstí ohromný potlesk přinesl úlevu, avšak veškerý strach z premiéry úplně opadl, až když jsme v bílých kozačkách odpochodovaly z parketu. O hodinu později jsem se opět rozklepala nervozitou, jakmile pan Komínek ohlásil taneční skupinu Šárky Vacovské - Carmen. Sestava s příběhem, kde válčí zlo s dobrem pojmenovaná život, rozzářila úsměvy na tvářích publika, když v závěru dobro ve zlatých šatech vyhrálo. Potlesk na poděkovanou mi dozníval v uších ještě při odchodu z plesu, kdy parket už zdobily taneční páry. Daniela Hlavová

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství