Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN Hořovicko Velký výtvarný úspěch studentky hořovického gymnázia
Bře
09
2018
Velký výtvarný úspěch studentky hořovického gymnázia
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Josef Zedník   

gymnaUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta, Ústav formální a aplikované lingvistiky a Centrum vizuální historie Malach vyhlásily šestý ročník komiksově-výtvarné soutěže zpracovávající rozhovory z Archivu vizuální historie USC Shoah Foundation. Soutěž byla určena pro všechny žáky základních a středních škol, kteří mají zájem o výtvarnou tvorbu a historii.

 

Vybraná díla vítězů předchozích ročníků byla např. vystavena při příležitosti každoročního galavečera USC Shoah Foundation Ambassadors for Humanity v Los Angeles. Vítězové byli pozvání k převzetí ocenění v průběhu výroční konference CVH Malach, konané 29. ledna na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Studentka naší školy, septimánka Liliana Nyklová, obsadila v letošní silné konkurenci 1. místo v kategorii starších žáků a studentů.

gymna2Zajímalo nás, co bylo pro Lili na realizaci tohoto úkolu nejtěžší. “Největší zkouškou pro mne byl fakt, že na kompletní realizaci tohoto komiksu jsem měla pouze 14 dní, protože jsem podcenila přípravu. Na druhém místě byla skutečnost, že jsem si musela najít referenční obrázky, které se těžko shání. Jednoduše z toho důvodu, že nikdo nefotil tematiku běžného života nebo se fotografie nezachovaly. Mezi nejdůležitější aspekty, které jsem hledala, patřily např. rysy Židů; oblečení a účesy, které se v té době nosily; věci, které se daly sehnat v židovském krámku atd. Dále to byla tvorba postav a prostředí, v neposlední řadě také kompozice příběhu pouze na jednu stránku. Přestože rozkreslení postav a prostředí je někdy zdlouhavé a složité, tato část mě bavila nejvíce z celého procesu tvorby.”

Vítězce blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a vinšujeme výtvarný apetit i další úspěchy.

Dlužno ještě dodat, že Lili se výtvarně dařilo i v minulém roce, kdy se jí podařilo výtečně uspět v krajské soutěži VAK Beroun “DO ODPADU” a dále také v republikové soutěži vyhlášené Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy k 300. výročí narození Marie Terezie. V soutěži s názvem „Za časů české královny Marie Terezie“ Lili ve své věkové kategorii vyhrála 2. místo.

PaedDr. Josef Zedník, GVH Hořovice

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství