Pátek, 23. březen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rozloučení s Pavlem Černým

Pavel ČernýV pátek ráno 2. března jsme se dověděli pro nás velmi smutnou zprávu, že půl hodiny po půlnoci po krátké nemoci zemřel náš dlouholetý spolupracovník Ing. Pavel Černý.

Natitulní straně Podbrdských novin bývaly často jeho miniúvodníčky, které prokládal vtipy, měl jich velkou zásobu. Býval veselý a tím si prodlužoval život. 4. února jsme s ním oslavili 89. narozeniny.

Velmi si ho považovali v jeho rodném moravském Kyjově, kde byl zakládajícím členem Slováckého Krůžku a také souboru Olšava. Také mu tam až do nedávna vydávali jeho básnické sbírky.

Pohřeb se na přání rodiny konat nebude. Marta ŠeVac

PN Hořovicko Velký výtvarný úspěch studentky hořovického gymnázia
Bře
09
2018
Velký výtvarný úspěch studentky hořovického gymnázia
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Josef Zedník   

gymnaUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta, Ústav formální a aplikované lingvistiky a Centrum vizuální historie Malach vyhlásily šestý ročník komiksově-výtvarné soutěže zpracovávající rozhovory z Archivu vizuální historie USC Shoah Foundation. Soutěž byla určena pro všechny žáky základních a středních škol, kteří mají zájem o výtvarnou tvorbu a historii.

 

Vybraná díla vítězů předchozích ročníků byla např. vystavena při příležitosti každoročního galavečera USC Shoah Foundation Ambassadors for Humanity v Los Angeles. Vítězové byli pozvání k převzetí ocenění v průběhu výroční konference CVH Malach, konané 29. ledna na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Studentka naší školy, septimánka Liliana Nyklová, obsadila v letošní silné konkurenci 1. místo v kategorii starších žáků a studentů.

gymna2Zajímalo nás, co bylo pro Lili na realizaci tohoto úkolu nejtěžší. “Největší zkouškou pro mne byl fakt, že na kompletní realizaci tohoto komiksu jsem měla pouze 14 dní, protože jsem podcenila přípravu. Na druhém místě byla skutečnost, že jsem si musela najít referenční obrázky, které se těžko shání. Jednoduše z toho důvodu, že nikdo nefotil tematiku běžného života nebo se fotografie nezachovaly. Mezi nejdůležitější aspekty, které jsem hledala, patřily např. rysy Židů; oblečení a účesy, které se v té době nosily; věci, které se daly sehnat v židovském krámku atd. Dále to byla tvorba postav a prostředí, v neposlední řadě také kompozice příběhu pouze na jednu stránku. Přestože rozkreslení postav a prostředí je někdy zdlouhavé a složité, tato část mě bavila nejvíce z celého procesu tvorby.”

Vítězce blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy a vinšujeme výtvarný apetit i další úspěchy.

Dlužno ještě dodat, že Lili se výtvarně dařilo i v minulém roce, kdy se jí podařilo výtečně uspět v krajské soutěži VAK Beroun “DO ODPADU” a dále také v republikové soutěži vyhlášené Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy k 300. výročí narození Marie Terezie. V soutěži s názvem „Za časů české královny Marie Terezie“ Lili ve své věkové kategorii vyhrála 2. místo.

PaedDr. Josef Zedník, GVH Hořovice

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství