Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN Hořovicko S novým rokem nové plánování
úno
12
2018
S novým rokem nové plánování
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Alena Ratajová   

fondMěsto Hořovice zahájilo spolu s neziskovou organizací Centrum pro komunitní práci střední Čechy od ledna 2018 realizaci projektu s názvem „Aktualizace komunitního plánu sociálních služeb města Hořovice a spádových obcí na období 2020 – 2024“, který je podpořen z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

 

Cílem je zvýšení dostupnosti a podpory služeb reagujících na potřeby občanů.

V rámci projektu bude mimo jiné zmapováno spádové území a potřeby obyvatel Hořovicka. Budeme zjišťovat, jaké služby lidé potřebují, jaké využívají a jaké jim případně scházejí. Zaměříme se na kvalitu a dostupnost služeb a na způsoby jejich financování. Na to naváže práce v pracovních skupinách. To vše ve spolupráci s veřejností. Výstupem naší společné práce bude aktuální Plán a akční plány.

Dalším výstupem projektu budou informační letáky, videospoty a tištěný katalog s přehledem organizací, které poskytují sociální či návazné služby a jeho interaktivní podoba na webu města. To vše srozumitelně znázorní možnou pomoc občanům v různých životních situacích.

Bližší informace o sociálních a návazných službách a také o průběhu projektu naleznete na www.pruvodcepomoci-horovice.cz.

Věříme, že komunitní plánování v Hořovicích přispěje k rozvoji naší společnosti a pomůže nám zlepšit podmínky pro lidi, kteří potřebují naši pomoc.

Budeme rádi za jakékoliv podněty, které mohou přispět k zajištění kvalitní péče. Pokud byste měli jakoukoliv připomínku, jsme vám k dispozici. Níže uvádíme telefonní a e-mailové kontakty.

Těšíme se na spolupráci.

Alena Ratajová, DiS.: koordinátorka komunitního plánování sociálních služeb

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 778 766 918

Bc. Michaela Mužíková: koordinátorka projektu

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.725 985 856

Projekt č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/16_063/0006561

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství