Pátek, 23. březen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rozloučení s Pavlem Černým

Pavel ČernýV pátek ráno 2. března jsme se dověděli pro nás velmi smutnou zprávu, že půl hodiny po půlnoci po krátké nemoci zemřel náš dlouholetý spolupracovník Ing. Pavel Černý.

Natitulní straně Podbrdských novin bývaly často jeho miniúvodníčky, které prokládal vtipy, měl jich velkou zásobu. Býval veselý a tím si prodlužoval život. 4. února jsme s ním oslavili 89. narozeniny.

Velmi si ho považovali v jeho rodném moravském Kyjově, kde byl zakládajícím členem Slováckého Krůžku a také souboru Olšava. Také mu tam až do nedávna vydávali jeho básnické sbírky.

Pohřeb se na přání rodiny konat nebude. Marta ŠeVac

PN Hořovicko Do Olešné přivezla Švejka paní Müllerová
Lis
07
2017
Do Olešné přivezla Švejka paní Müllerová
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták.Skutečně, kdo se v sobotu 21. října vypravil na Staročeské odpoledne, které pořádal Zvířátkov v Olešné, mohl potkat paní Müllerovou, která vozila na kriplkáře dobrého vojáka Švejka a tak se sem-tam ozývaly i výkřiky „Na Bělehrad“ „Za císaře pána!“.

 

Pořadatelé se totiž návštěvníkům, kterých i díky docela pěknému počasí přišlo opravdu požehnaně, snažili přiblížit dobu dobrého vojáka Švejka, tedy 20. a 30. léta minulého století. Kolem hlavních dvou protagonistů se vytvořila hezká skupinka v dobovém oblečení.

Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták. Foto: Václav Šesták.

Kromě procházky mezi zvířátky, o která se ve Zvířátkově starají, byl připraven pěkný program. S básníčkami a písničkami vystoupily např. děti z MŠ Olešná, ale také přijely děti ze ZŠ a MŠ z Cheznovic, vesele zahrála kapela Švejk-band Plzeň, pohádku „O princezně, která se nebála“ přivezlo divadlo Tondy Novotného, které vtáhlo do hry i děti. Konala se i další představení, ale ty už jsme neviděli.


Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták. Staročeské odpoledne v Olešné Foto: Václav Šesták.

Zato jsme navštívili tvořivou dílnu, kde si děti pod dohledem zkušených výtvarnic stříhaly, lepily, ale také např. pletly košíčky z pedigu. U hromady slámy se slámovalo, nejčastěji vznikaly objekty ve tvaru srdce či kolečka, komu se co zadařilo. V řemeslných stáncích bylo možno zakoupit nápadité ručně vyráběné zboží. Děti se kromě toho všeho mohly povozit na ponících, pohladit si kůzlata a další zvířata, nebo vyrazit na vyjížďku na voze taženém koňmi.

Celé odpoledne moderoval herec Jan Bílek a zvuk zajišťoval i moderoval Karel Hasman.

K dispozici bylo chutné občerstvení vč. výborného štrůdlu a grilovaných klobás. Stála se na něj dlouhá fronta, obsluha měla vskutku plné ruce práce. Pivo teklo proudem a pro děti limonáda. Marta ŠeVac

Fota: Václav Šesták.

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 09:45
 

Komentáře

 
+1 #1 Martin Peksa 2017-11-17 22:49
Osudy dobrého vojáka Švejka začínají zprávou o atentátu v Sarajevu v roce 1914 ("Tak nám zabili Ferdinanda...") a dále se odehrávají za první světové války, tak jak je možné, že "Pořadatelé se ... snažili přiblížit dobu dobrého vojáka Švejka, tedy 20. a 30. léta minulého století."?!?
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství