Pondělí, 15. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

PN Hořovicko Zástupci obcí Hořovicka jednali o Brdech
Srp
15
2017
Zástupci obcí Hořovicka jednali o Brdech
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Kočová   

Náměstek hejtmanky Vít Rakušan se sešel se zástupci obcí Hořovicka.Zastupitelé města Hořovice odmítli na konci letošního června možnost stát se partnerem Destinační agentury Brdy. Řada obyvatel se však domnívá, že by město nemělo ztratit vliv na budoucí podobu brdských lesů a se spolkem této podoby by mělo mít možnost spolupracovat. Takový názor místních hlasitě zazněl i na zmíněném jednání zastupitelů.

 

Zklamání z promarněné šance podílet se na rozvoji jedinečné lokality brdských lesů po několika týdnech zmírnilo setkání s náměstkem středočeské hejtmanky Vítem Rakušanem. Ten se v první polovině srpna vypravil na cestu s podtitulem Tour de Brdy. Jeho putování po obcích a městech v okolí Brd mělo zastávku i na hořovické radnici. Zde se sešel nejen se zástupci města Hořovice, ale i se starosty dalších obcí Hořovicka. Stejně jako na dalších zastávkách své cesty, i v Hořovicích Vít Rakušan představil spolek Středočeského kraje, který má společně s dotčenými obcemi podpořit značení cyklistických a turistických tras, umístění dřevěných odpočívadel a kromě toho navázat jednání s Vojenskými lesy a statky, které v Brdech hospodaří, o případných úpravách cest. „Rozhodně nemá jít o divoký projekt. Má se podpořit přírodě blízká turistika,“ konstatoval náměstek hejtmanky Vít Rakušan.

Navíc zmínil, že po všech jednáních, které na brdské cestě již absolvoval, zjistil, že přání starostů obcí jsou shodná se záměrem Středočeského kraje. Hořovické setkání se nijak nelišilo. „Chceme, aby Brdy zůstaly stejné. Rádi bychom zachovali unikátní přírodu v tom stavu, v jakém je,“ konstatoval starosta města Hořovice Jiří Peřina.

O spolku Středočeského kraje, který by zaštítil všechny aktivity kolem Brd, hodlají zástupci obcí Hořovicka dále jednat. Potvrdil to místostarosta Hořovic a předseda Mikroregionu Hořovicko Ondřej Vaculík. Právě zástupci Mikroregionu Hořovicko, ve kterém je sdruženo 22 obcí Hořovicka, budou se zástupci kraje v jednáních o takzvaném destinačním spolku pokračovat. Stane se tak v úterý 26. září, schůzka začíná v 16 hodin v Multifunkčním domě v obci Felbabka.

Foto + text: Radka Kočová.

Náměstek hejtmanky Vít Rakušan se sešel se zástupci obcí Hořovicka.

Aktualizováno Pátek, 15 Září 2017 10:41
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství