Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Hořovicko
čen
20
2019
Májové odpoledne s Mikroregionem Hořovicko
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto: Václav Šesták.

V neděli 26. května odpoledne se v zahradě Společenského domu Hořovice konalo Májové odpoledne, které uspořádaly Mikroregion Hořovicko a sdružení Sedmikráska. Odpoledne bylo zaměřeno především na děti, ale dobře se bavili i dospělí, kteří přišli se svými ratolestmi. V úvodu všechny přivítal předseda Mikroregionu Hořovicko Ondřej Vaculík a předal slovo starostovi Hořovic Jiřímu Peřinovi. Ten vyjádřil radost nad tím, že se tato akce koná také v Hořovicích a popřál všem přítomným hezkou zábavu. Přítomné byly i obě pracovnice Mikroregionu Hořovicko a to manažerka Centra společných služeb (CSS) Ing. Miroslava Paťavová a specialistka CSS Miroslava Kaprálová.

 
čen
20
2019
Žáci z Lochovic navštívili Lidice a Terezín
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Hlaváčová   

Foto: Radka Hlaváčová.

Ve středu 22. května navštívili žáci osmého a devátého ročníku významná památná místa v Lidicích a Terezíně.

 
čen
14
2019
Hasiči ze Hvozdce na soutěži
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Foto: Jaromír Ungr.Uplynulý měsíc patřil v našem regionu nejen Staročeským májům, ale také soutěžím dobrovolných hasičů v požárním sportu.

Konala se jednak okrsková kola a také okresní kolo v areálu chyňavských kasáren, kterého se úspěšně zúčastnili i hasiči ze Hvozdce a obsadili krásné 4. místo. Jejich půvabné kolegyně měly trochu smůlu při štafetách, ale útok také provedly velmi zdařile. Daleko důležitější je, že se v naší obci po mnoha letech dalo družstvo žen a dívek dohromady, mají chuť soutěžit, pracovat pro obec a dobře ji reprezentovat. Proto také hvozdečtí hasiči měli na obou kláních mnoho fanoušků, mezi nimiž nechyběl ani pan starosta Zdeněk Mottl.

Marie Ernestová, obec Hvozdec

 
čen
20
2019
Noc kostelů v bývalé synagoze
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Komentovanou prohlídku evangelického kostela vedl Karel Irmann.Mezi 1640 kostely, které se zapojily do každoroční akce Noc kostelů, která lidem přibližuje nejen náboženství, ale i ojedinělou atmosféru kostelní architektury, se zapojil i evangelický kostel v Hořovicích.

 
Kvě
28
2019
Festival muzejních nocí 2019
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Muzeum Hořovicka Hořovice expozice les - Muzeum HořovickaHned tři muzejní noci v různých termínech připravilo Muzeum Českého krasu v červnu 2019. Tři páteční večery po sobě tak můžete strávit netradičním způsobem buď v Berouně, Žebráku či Hořovicích. Z programu inspirovaného kameny, ohněm a hračkami si vybere opravdu každý, obzvláště spokojené budou děti.

Aktualizováno Pondělí, 17 Červen 2019 12:37
 
« ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec »

Strana 1 z 7


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství