Neděle, 24. červen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Je to tady – rostou!

Foto: Naďa Kolenská.Můj soused, pan Václav Flachs z Hořovic, přinesl takových pěkných hub plný koš.

 

PN Hořovicko
čen
22
2018
V Chlustině si opět nakoupíte
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa KolenskáVesnické prodejny se stále více potýkají s problémy, a postupně je někteří provozovatelé pro jejich nerentabilnost zavírají. My, kteří žijeme ve městě, kde je plno ochodů, si neumíme představit, jaké to je, nemít možnost nakoupit si v místě, kde žijeme. To ovšem dobře znali obyvatelé v Chlustině.

 
čen
22
2018
Netradiční akce v ZŠ v Cerhovicích.
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Alena Risselová   

Foto: Mgr. Jan Zapach.Ve čtvrtek 31. května proběhla v naší škole v rámci vzdělávacího programu celodenní akce branného dne. Cílem bylo připravit děti prakticky na situace, se kterými se mohou v životě setkat, aby uměly pohotově reagovat, reálně posoudit vzniklou situaci a dokázat pomoci nejen sobě, ale i druhým lidem.

 
Kvě
30
2018
V Galerii Nádraží jsou další krásné fotografie
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Vernisáže se zúčastnil i ředitel Městského kulturního centra Přemysl Landa (2. zprava). Foto: Václav Šesták.Hořovické vlakové nádraží se může jako snad žádné v republice pochlubit galerií, která je v čekárně pro cestující. Fotoklub Hořovice v této galerii pravidelně obměňuje vystavované fotky. Stalo se tak i ve čtvrtek 3. května, kdy na vernisáži byla představena nová expozice, která vystřídala výstavu realizovanou obcemi sdruženými v Mikroregionu Hořovicko.

 
čen
04
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 11/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Západní sídliště 2Poslední jednání rady města se konalo ve středu 16. května. Informace k jednotlivým projednávaným bodům podali starosta Jiří Peřina a místostarosta Ondřej Vaculík.

Studie Západního sídliště

Rada souhlasí s finanční spoluúčastí ve výši 180.000 Kč na pořízení územní studie v lokalitě Západní sídliště – nové zastavitelné plochy a to z důvodu, aby město mohlo ovlivnit výslednou podobu této studie, a tudíž tak řešení celé lokality včetně urbanistické koncepce.

J.P.: Celková částka je krytá z evropských fondů. Rozhodli jsme se jít cestou zastavitelných studií, což v Hořovicích dost chybělo. Město nechávalo výstavbu plně v kompetenci developera. Rozhodli jsme se, že město si bude diktovat, jak bude nadále vypadat výstavba v Hořovicích. Budeme se snažit i v rámci územního plánu a těchto územních studií výstavbu regulovat tak, aby byla v souladu s tím, co si přejí občané našeho města.

O.V.: Byli bychom rádi, kdyby v rámci této územní studie byla navržena komunikace, kterou územní plán přímo neobsahuje. Jedná se o dopravní propojení z Hvozdecké - zhruba, kde je vodojem, směrem dolů nějakou serpentinou, aby tam byla možná dopravní obslužnost. Právě proto chce mít město na územní studie, určující podmínky výstavby, zásadní vliv.

 
Kvě
30
2018
Spisovatelka Michaela Klevisová v hořovické knihovně
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Michaela Klevisová se svou nejnovější knihou Zmizelá v mlze a povídkovou sbírkou Čekání na kocoura. Ve středu 25. dubna v hořovické knihovně Ivana Slavíka zasypaly zvídavé otázky spisovatelku detektivek, Michaelu Klevisovou. Vyprávěla o inspiraci, kterou potkává ve svých zážitcích i o tom, jak odpočívá, když už je kolem ní moc zamotaných, kriminálních příběhů.

 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 1 z 5


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství