Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Hořovicko
Dub
12
2019
Hvozdecký „Masodrž“
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Hvozdecký „Masodrž“ Ve Hvozdci se konal opožděný masopust pod názvem Masodrž v sobotu 16. března. V sobotu 16. března prošel obcí Hvozdec početný a pestrý masopustní průvod. Protože jeho termín byl proti správnému kalendářnímu datu lehce opožděný a zasahuje vlastně do období předvelikonočního půstu, místní recesisté jej pojmenovali jako „masodrž“. Nejedná se tedy o výzvu k bojkotování zdravé výživy.

 
Dub
12
2019
Kdeco nakoupíte v Železářství v Žebráku
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Nedávno se železářství přestěhovalo do větších prostor, kde je v nabídce širší sortiment zboží.Možná si ještě pár pamětníků vzpomene na hořovickou prodejnu železářství a na pana Chlustinu, který byl vyhlášený tím, že se u něj dalo sehnat kdeco.

V prodejně vás vždy ochotně obsloužili a případně i poradili s náhradním řešením. Před lety tady pracoval jako prodavač pan Karel Houdek z Praskoles. Již tenkrát ho oslovil obchodní um a ochota pana Chlustiny. A tak ho po uzavření této hořovické prodejny delší dobu provázela myšlenka zřídit si podobné železářství, myšlenka se podařila a dnes můžeme využívat kvalitních služeb Karla Houdka v železářství v Žebráku.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Dub
11
2019
Revitalizace rybníka Valcverk
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Na rybníku Valcverk probíhá revitalizace, v jejím rámci musely být pokáceny i dřeviny na prosakující hrázi. Foto: Naďa Kolenská.Kdo jezdí směrem na Tihavu, Kotopeky či Praskolesy, určitě si povšimnul, že na rybníku Valcverk probíhá revitalizace. Zeptali jsme se vedoucího odboru výstavby a životního prostředí MěÚ Hořovice Ing. Davida Grunta, kdy bude revitalizace hotova:

 
Dub
11
2019
Velikonoční tvořivé dílničky v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: -red-   

dílniV sobotu 13. dubna od 8.30 do 13 hod. se konají Velikonoční tvořivé dílničky ve vestibulu městského úřadu.

Za malý poplatek si můžete vyzkoušet různé techniky. Domů si odnesete např. velikonoční a jarní dekorace, výrobky z překližky, papíru, ozdobený perníček, malovaný hrníček… Naučíte se plést pomlázku.

Součástí dílniček je prodej a prezentace výrobků tvořivých lidí.

V koutku se zdravou výživou se ohřejete u čaje, budete moci ochutnávat a dozvědět se zajímavé recepty.

 
Bře
29
2019
Josef Jonáš byl vysvěcen na kněze
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Rumpíková   

Novokněz pan Josef Jonáš udělil novokněžské požehnání.Kněžské svěcení je pro církevní obec vždy velikou událostí. Význam této svátosti, která darovala věřícím římskokatolické církve dalšího duchovního pastýře, prokázal v neděli 3. března i zcela zaplněný kostel sv. Vavřince v Žebráku. V tomto kostele přijal kněžské svěcení dlouholetý jáhen pan Josef Jonáš.

 
« ZačátekPředchozí123456DalšíKonec »

Strana 1 z 6


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství