Středa, 19. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN Hořovicko
Pro
14
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 23/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

logoPoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 28. listopadu. Informace k jednotlivým projednávaným bodům novinářům podal místostarosta Ondřej Vaculík.

Aktualizováno Pátek, 14 Prosinec 2018 20:06
 
Pro
04
2018
Svatý Martin čekal v Dražovce
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa Kolenská.V neděli 11. listopadu od 16.45 hod. začal tradiční Svatomartinský lampiónový průvod, který se konal v Lesoparku Dražovka v Hořovicích.

Sraz byl u vodárny a pokračovalo se po světýlky označené cestě, která vedla až k rozcestí. Každý účastník dostal papírovou podkovu a svítící náramek.

Blikající světélka návštěvníky dovedla až na louku, kde na ně čekalo seznámení s legendou svatého Martina, nechyběl ani bílý koník se sv. Martinem. S rozsvícenými lampiony za doprovodu koníka a panoše se všichni vydali hledat ztracené podkovy. Na konci cesty na všechny čekala zasloužená odměna.

Krásné teplé počasí a pěkně připravená akce navodila pocit, že jsme byli jako v pohádce.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
Lis
13
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Ve středu 31. října se v sále hořovické radnice uskutečnilo ustavující veřejné jednání zastupitelstva města Hořovice.

Ve středu 31. října se v sále hořovické radnice uskutečnilo ustavující veřejné jednání zastupitelstva města Hořovice.

Hned na úvod se rozčílil JUDr. Jaroslav Ortman (Nestraníci), kterému chyběl výtisk jednacího řádu a tak sekretářka a tajemník šli a jednací řád vytiskli pro všechny zastupitele, po této přestávce jednání pokračovalo.

Aktualizováno Úterý, 13 Listopad 2018 13:21
 
Lis
30
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 22/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

rADA MĚSTA hOŘOVICEPrvní jednání nově ustavené rady města Hořovice v novém volebním období se konalo ve středu 14. listopadu. Původní radu doplnili dva noví radní, a to MDDr. Antonín Spal a MUDr. Vladimír Moucha.

Staronovými členy rady jsou: Dr. Ing. Jiří Peřina – starosta, Jana Šrámková – místostarostka, Ondřej Vaculík – místostarosta, radní Mgr. Jiří Vavřička a PhDr. Jiří Vlček. Jednání rady se také s hlasem poradním zúčastnil zastupitel Miroslav Veverka.

 
Lis
09
2018
Lidé se v Podkozí - Chyňavě vracejí k tradicím
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Michaela Rázgová   

chyň1„Za vším hledej ženu“ – to rozhodně platí pro aktivity spolku Přátelé Podkozí. Obyvatelky Podkozí - Chyňavy se za pomoci manželů, dětí a přátel již osm let snaží zvelebovat život v obci. Letos se rozhodly vylepšit staré zákoutí studny, jehož proměnou vznikne místo pro posezení přímo na návsi. Projekt podpořila Nadace Via v rámci programu Živá komunita.

Aktualizováno Pátek, 09 Listopad 2018 10:32
 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství