Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Hořovicko
Dub
15
2018
V Hořovicích jsme vítali jaro
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa KolenskáV sobotu 24. března bylo na nádvoří Starého zámku v Hořovicích neobvykle živo. MKC Hořovice a Creative World zde uspořádaly zajímavou akci Vítání jara, s podtitulem Stezka jara v českém kalendáři. Akce byla zaměřena hlavně na zábavu pro děti, ovšem nenudili se ani rodiče, naopak, při soutěžích, které byly pro děti připraveny, vydatně pomáhali.

 
Dub
12
2018
Okresní kolo v recitaci v Lochovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Dana Šlapáková   

Na chodbě školy byla pěkná velikonoční výzdoba - výrobky žáků. Do třídy, kde se konala recitační soutěž, mě ochotně doprovodily žákyně Tereza Havránková a Eliška Podskalská, obě z Lochovic.  Foto: Naďa Kolenská. Lochovická škola byla v úterý 20. března už poněkolikáté pořadatelem okresního kola v recitaci pro žáky od 2. do 9. třídy základní školy. Škola se ujala tohoto nelehkého úkolu a hostila ve svých prostorách zástupce škol z celého okresu Beroun.

 
Dub
12
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 7/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

1. ZŠ HořovicePoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 21. března. Informace k jednotlivým projednávaným bodům podal místostarosta Ondřej Vaculík.

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Duben 2018 12:54
 
Dub
12
2018
Bienále literární soutěže Hořovice Václava Hraběte
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Městské kulturní centrum Hořovice   

Hrabě VáclavMěstské kulturní centrum Hořovice, Město Hořovice a Gymnázium Václava Hraběte pořádají literární soutěž v oboru poezie a prózy a jarní kulturní festival Hořovice Václava Hraběte 2018.

Aktualizováno Úterý, 24 Duben 2018 07:14
 
Dub
05
2018
Třída pro děti s autismem je v zaječovské škole
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Jakub Klička z pátého ročníku, který si v herním koutku staví z oblíbené magnetické stavebnice.2. duben byl mezinárodním dnem autismu. Dětem trpícím tímto duševním postižením pomáhají v zaječovské základní škole. „Jejich chápání světa je často plné specifických pravidel, zákonů, aktivit, ale vždy je jejich pohled hodně upřímný.“ Paní ředitelka základní školy v Zaječově PaedDr. Marie Ernestová úvodem představuje třídu uzpůsobenou pro děti s autismem, ve které se Bc. Dagmar Ksandrová a Mgr. Hana Marková,jež odpovídala na otázky, starají jako speciální pedagožky o děti s autismem.

 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 1 z 5


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství