Pátek, 13. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Hořovicko
Pro
07
2019
Večer s lékařem bez hranic
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Rád se pozdravil se známými z hořovické nemocnice, kde mnoho let pracovat. Na snímku s paní Janou Šrámkovou. Fota: Naďa Kolenská.Hezký večer ve společnosti sympatického chirurga Tomáše Šebka strávilo v Knihovně Ivana Slavíka Hořovice opravdu hodně návštěvníků, kteří beznadějně zaplnili přednáškový sál, chodbu i přilehlé prostory.

 
Lis
22
2019
Okresní výstava zvířectva v Zaječově
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Jaroslav Srp ze Zaječova se chovatelství věnuje již 40 let. Na této výstavě okresu Beroun si odnesl pohár za svého králíka plemene Aljaška. Blahopřejeme.Tato výstava králíků, holubů a drůbeže začínala v sobotu 26. října a pokračovala až do neděle 27. ČSCH opět přivítal své příznivce v chovatelském areálu v Zaječově – Horní Kvani.

 
Lis
22
2019
Jan Saudek zdraví Hořovice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Štefaňáková   

Jan Saudek fotografOsobní pozdrav všem hořovickým (viz příloha) od našeho příznivce fotografa pana Jana Saudka (28. 10. 2019 obdržel z rukou prezidenta republiky státní vyznamenání). Zdraví do Hořovic a děkuje místním za pozdravy a gratulace k vyznamenání.

Do redakce kopii pozdravu Hořovickým a foto Jana Saudka poslala Mgr. Radka Štefaňáková, Klub přátel a rodáků Hořovic.

Aktualizováno Pátek, 22 Listopad 2019 09:52
 
Lis
22
2019
Obživlá dýně na Jivině
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Lucie Váchová   

jivinaV halloweenském čase se ti nejodvážnější pustili do výroby dýňových strašidel a tematických lucerniček, za jejichž svitu v doprovodu rodičů putovali za dýňovou bytostí. Ta všem odvážlivcům rozsvítila jejich právě vyřezané dýňové tváře a odměnila sladkostmi a dýňovou polévkou. Děti odcházely neméně rozsvícené, než jejich dýňoví kamarádi a všichni se těšíme na další chystané zážitky.Tradiční Jivinská burza v neděli 27. října opět potěšila spoustu nakupujících i prodávajících. Vedle bolavých zad, vytahaných rukou a nevyspalých očí organizátorek, přinesla i zisk prostředků, ze kterých čerpáme na realizaci volnočasových aktivit pro naše nejmenší.

 

Mgr. Lucie Váchová, Sociální a kulturní výbor Obce Jivina

 
Lis
19
2019
Vánoční strom v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Ondřej Vaculík   

vanoce-v-horovicichZejména hořovickým občanům neušlo hloubení jámy na Palackého náměstí. To snad bude metro? - tázali se někteří, protože jáma svými rozměry tak působila. Ve skutečnosti sloužila pro vybudování „pouhého“ základu pro osazení vánočního stromu.

I takové dílo vyžaduje projekt a statik tak mohutný základ vypočítal vzhledem k různým – i kritickým – klimatickým vlivům, jako je vichr. Jáma pak pohltila asi 25 metrů kubických betonu vč. armatury. Práci provedly hořovické Technické služby.

 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství