Neděle, 19. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN Hořovicko
čec
16
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 14/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Zimní stadionPoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 27. června. Informace k projednávaným bodům podali Podbrdským novinám starosta Jiří Peřina a místostarosta Ondřej Vaculík. Odhlučnění strojovny zimního stadionu

 
čec
13
2018
Krásné léto bez rizik
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Redakce PN   

Zatmění měsíce 9. listopadu 2003Prý nás 27. července čeká nejdelší zatmění Měsíce, naposledy bylo v roce 2011 a další se bude opakovat až v roce 2029, proto si ho nenechte ujít. Měla by to být hezká podívaná večer cca po 20.30 hod.

Kromě tohoto astronomického zážitku mnohé z vás čeká spousta letních příhod při pobytech a výletech ať doma nebo v zahraničí. Buďte na sebe opatrní, neriskujte, ale slabším pomáhejte. K těmto mravokárným řečem mne vede i příběh thajských chlapců uvízlých v jeskyni - při snaze o jejich záchranu již zahynul jeden dobrovolný potápěč. Proto neriskujte, aby vás nemusel nikdo zachraňovat. Člověk má především odpovědnost sám za sebe, tím pádem vlastně projevuje odpovědnost i za jiné lidi, aby kvůli jeho zachraňování nemuseli riskovat. Nestačí mít jenom pojištění – to už řeší pouze následky různých nehod.

Vaše redakce

 
čec
01
2018
Nejen prací a starostmi živ je člověk
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: – zav -   

MUDr. Iva Závorová s dcerou a jejími spolužačkami. Foto: Václav Závora.V pátek 15. června byla v KK v Žebráku degustace francouzských vín a sýrů. Návštěvníci bodovali vína a v závěru si i nakoupili, nikdo se neopil, všichni se dobře bavili. – zav -

Aktualizováno Neděle, 05 Srpen 2018 16:46
 
čec
05
2018
Pozvánka na výstavu do Galerie Starý zámek v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Pěknou písničku na nápěv známé písně „Ach synku, synku“ pro oba vystavující složil Jiří Hlobil a zazpívala a zahrála hudební skupina Guta. Foto: Pavel Paluska.Až do 26. srpna můžete navštívit výstavu obrazů malíře Václava Šestáka a jeho syna Matěje v Galerii Starý zámek Hořovice.

Výstava je oficiálně otevřena vždy v pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin, avšak mimo tyto dny můžete výstavu navštívit, pokud se ohlásíte v informačním centru, které rovněž sídlí ve Starém zámku. Pracovnice infocentra vás rády do galerie doprovodí.

Výstava začala vernisáží ve čtvrtek 21. června. Uspořádalo ji Městské kulturní centrum Hořovice, patronát nad výstavou má starosta Hořovic Jiří Peřina. Kulturní program finančně podpořila Nemocnice Hořovice.

Marta ŠeVac

Aktualizováno Středa, 15 Srpen 2018 08:20
 
čec
01
2018
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 13/2018
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Hořovice náměstí PalackéhoPoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 13. června. Informace o jednotlivých bodech usnesení podal místostarosta Ondřej Vaculík.

Vítěz odstoupil, chce zpět jistinu

Rada města Hořovice nesouhlasí s navrácením jistiny k veřejné zakázce „Výstavba sběrného dvora odpadů města Hořovice“ ve výši 100.000,- Kč společnosti StawoProfi s.r.o., a to z důvodu, že tato společnost, jakožto první vítěz této veřejné zakázky, následně sama odstoupila z realizace předmětné veřejné zakázky a městu Hořovice tak způsobila další administrativní a zejména časové komplikace při stanovení finálního dodavatele.

 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství