Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN Hořovicko
říj
10
2019
Z činnosti hasičů z Vižiny
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Irena Randaková   

Všichni hasiči. Foto: Petra Štáralová.V posledním čísle Podbrdských novin vyšla v soutěži fotografie, na níž je naše zrekonstruovaná hasičská zbrojnice ve Vižině. Náš sbor má téměř stoletou historii, k dnešnímu dni je ve sboru registrováno 45 členů dobrovolných hasičů, z toho 18 členů je mládež. Vypadá to, že v této sezoně budeme mít premiérově i přípravku – tj. děti do 6 let. Všichni dobrovolníci dělají vše zadarmo ve svém volném čase. V obci máme hodně příznivců, zpravidla jsou to bývalí členové, kteří nás podporují a fandí nám. Předávají nám cenné zkušenosti a je smutné, že nás postupně opouštějí a odcházejí do hasičského nebe.

 
říj
10
2019
Navštívili nás žáci z 2. ZŠ Hořovice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: – mšv –   

Foto: Naďa Kolenská. V pátek 20. září do redakce přišlo 13 žáků 3. B z 2. ZŠ Hořovice. Doprovázely je paní učitelka Jana Fialová a pedagogická asistentka Markéta Koukolová. Děti se u nás zastavily cestou z procházky v zámeckém parku. Také se pochlubily, že vyluštily hravou křížovku pro děti. Rádi je zařadíme do slosování a těšíme se, co hezkého nám zase napíší o svých školních i mimoškolních aktivitách. – mšv –

 
Zář
25
2019
Přijďte si zlepšit fyzičku na TRX
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Zumba Jitka   

trxZveme vás na pravidelné tréninky na závěsných systémech TXR každý čtvrtek od 19 a 20 hodin. TRX je závěsný systém, který při cvičení využívá pouze hmotnost cvičence. Buduje svalovou sílu a vytrvalost, mobilitu kloubů, postavení páteře, flexibilitu, aktivuje stabilizační svalstvo. Snižuje svalovou dysbalanci, má obrovskou variabilitu cviků i obtížností. Přijďte si celkově zlepšit fyzickou kondici. Cvičení probíhá v zrcadlovém sále Domečku Hořovice, Vrbnovská ul., pod vedením trenérky Jitky Kebrdlové. Nutná rezervace: tel. 723 208 098,

FB: Zumba Jitka mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktualizováno Pátek, 27 Září 2019 07:03
 
říj
10
2019
Žáci ze ZŠ Cerhovice cvičili v přírodě
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: ZŠ Cerhovice   

Foto: Mgr. Xenie Vannerová.V pondělí 16. září se pro žáky 1. stupně ZŠ Cerhovice uskutečnilo podzimní cvičení v přírodě s prvky brannosti.

Žáci byli rozděleni do deseti smíšených skupin a plnili úkoly na šesti stanovištích. Učili se poznávat houby, určovali zajímavé rostliny, zařazovali živočichy do skupin podle prostředí. Také si připomněli povinnou výbavu jízdního kola a dopravní značky.

Před cílem určovali světové strany, skládali znak městyse Cerhovice a museli si zapamatovat přesné znění podzimní pranostiky.

Po splnění všech úkolů je v cíli „U Studánek“ čekala tvůrčí stavba domečků z přírodních materiálů. Všechny skupiny společně vystavěly opravdu nádherné domečky, bunkry a přístřešky. Počasí nám přálo a všichni jsme si tento den krásně užili.

Učitelé a žáci 1. stupně ZŠ Cerhovice

Fota: Mgr. Xenie Vannerová.

 
Zář
06
2019
Hasiči z Olešné na oslavách ve Bzové
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Olešná   

Foto: Archiv SDH Olešná.Již podruhé navštívili hasiči z Olešné u Hořovic Memoriál Františka Šímy ve Bzové, který se konal 24. srpna. Letošní ročník byl spojen s oslavami 115. výročí založení tamního sboru dobrovolných hasičů.

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 14:06
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství