Úterý, 11. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN Hořovicko
čec
17
2020
Hradozámecká noc na Starém zámku v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Anna Brotánková   

Kapela GUTTA z Plzně zahraje na nádvoří Starého zámku v Hořovicích v rámci Hradozámecké noci.Stalo se již tradicí, že Muzeum Hořovicka, sídlící v areálu Starého zámku v Hořovicích, se připojuje k celorepublikové akci pořádané Národním památkovým ústavem s názvem „Hradozámecká noc“.

Kulturní památku bude možné navštívit ve večerní atmosféře a projít si nejen stálou expozici muzea, ale v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem se podívat i na dvě výstavy.

Pro letošní rok byla zvolena tematika významného jubilea 400 let od bitvy na Bílé hoře, uvidíte ukázku zbraní vojáků třicetileté války. Exponáty zapůjčil šermířský a divadelní spolek Harcíři z Rokycan, kteří také během večerního kulturního programu vystoupí se šermířským představením. Druhá výstava pojednává o významném kartografickém díle první poloviny 17. století, kterou je mapa Čech vytvořená Pavlem Aretinem z Ehrenfeldu.

Aktualizováno Pátek, 17 Červenec 2020 15:18
Celý článek...
 
čen
23
2020
Zvonička na památku obětí koronaviru
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Josef Duben   

zvoniMohlo by se zdát, že Hořovicko nebylo koronavirem nijak závažně postiženo, tedy alespoň z pohledu zdravotního. Jenomže dalších dopadů ušetřeno nebylo a nebude. Již jsou i zde známy případy lidí, kteří přišli o práci, nebo se jim zbortily rodinné vztahy.

Celý článek...
 
čen
19
2020
Maturity v Gymnáziu V. Hraběte Hořovice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Úspěšná maturantka z oktávy a její příznivci z nižšího ročníku na chodbě před maturitní učebnou. Fota: Naďa Kolenská. Maturity byly odsunuty na pozdější termíny oproti normálním letům kvůli koronaviru. K maturitám se letos v gymnáziu dostavilo 59 studentů a maturity se konaly také za dodržování přísných bezpečnostních opatření, tzn. dezinfekce, roušky ve společných prostorách, rozestupy 2 m při samotných zkouškách. Ředitel gymnázia PhDr. Jiří Vlček nás seznámil se zvláštnostmi letošních maturit. Začátkem června se konaly ve společné části maturity pouze didaktické testy, písemné práce („slohovky“) z češtiny i z cizích jazyků byly zrušeny.

Celý článek...
 
čen
19
2020
Dětský den ve Hvozdci
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Děti při plnění úkolů.Po třech měsících se konečně ve Hvozdci konala akce, která byla příležitostí k setkání dětí, spolků, sousedů a občanů – oslava Dětského dne, samozřejmě za dodržení bezpečnostních opatření (pouze se nám příliš nedařilo dodržet dvoumetrové rozestupy).

Celý článek...
 
čen
19
2020
Novinky z obce Březová
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jakub Martinák   

břez1 Multifunkční herní sestava pro děti

Na začátku června byla vedle tenisového kurtu instalována multifunkční herní sestava pro děti. Sestava tak nahradila herní prvky, které již dosloužily a nesplňovaly bezpečnostní a hygienické normy. Sestava je určena pro děti od 3 do cca 10 let a skládá se ze dvou skluzavek, dvou tunelů, lanového mostu, šplhací stěny, žebříkové stěny a pevného mostu. Pořízením tohoto herního prvku vzniklo nové místo pro volnočasové aktivity dětí a setkávání Březovských, ale i občanů z okolí. Pokud obec Březová bude úspěšná s aktuálně podanou žádostí o dotaci, bude brzdy toto hřiště doplněno o workoutovou sestavu pro větší děti, mládež, ale i dospělé.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství