Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Hořovicko
Kvě
20
2019
Májové oslavy
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jiří Peřina   

Foto: Naďa Kolenská.V podvečer 7. května jsme si jako již tradičně připomněli konec nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva, II. světové války. V Hořovicích jsme si připomněli oběti války hned na několika místech. Už v 16 hodin jsem se spolu s delegací Základní organizace KSČM zúčastnil pietního aktu u sochy partyzána na Západním sídlišti.

 
Kvě
19
2019
Komárovští hasiči mají novou požární zbrojnici
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Komárovští hasiči zapózovali pro Podbrdské noviny před zahájením slavnosti.Sice již slouží svému účelu od června loňského roku, avšak slavnostní otevření s řadou významných hostů se konalo letos v sobotu 27. dubna. Organizátoři slavnosti chtěli, aby se vše odehrálo na prostranství před hasičárnou, ovšem počasí rozhodlo jinak. Před začátkem slavnosti ve 14 hodin začalo lít jako z konve, ačkoliv předtím jsme si užili dva velmi suché měsíce. Zřejmě sv. Florián zařídil, aby si hasiči té slávy v klidu užili a preventivně hasil místo nich.

 
Kvě
19
2019
Poslední zvonění na GVH
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Posledního zvonění na GVH.  Fota: Andrea Kopová.V květnu začaly ústní maturity, které vyžadují spousty příprav, proto maturantům v pátek 26. dubna zvonil školní zvonek naposledy. Než však propadli klidnému učení na maturitu, museli předat svůj „odkaz mazáků“ dál. 26. dubna proběhlo tedy i pasování 3. C a 7. A.

Aktualizováno Neděle, 19 Květen 2019 13:08
 
Kvě
19
2019
Hostomická knihovna opět vítá čtenáře
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Starosta Hostomic Vít Šťáhlavský poděkoval paní Ireně Lisé za dlouhodobou práci v knihovně.V pondělí 29. dubna se konala v obřadní síni radnice slavnost u příležitosti otevření zrekonstruované knihovny v Hostomicích.

 
Kvě
19
2019
Co se děje v DPS Žebrák
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Hošková   

Fota: Archiv DPS.Děti cvičily a rozcvičily seniory v DPS Žebrák

Poslední dubnové odpoledne v Domě pečovatelské služby v Žebráku bylo ve znamení moderní gymnastiky. Za starými lidmi přišlo mládí, děti z pohybového kroužku moderní gymnastiky v Žebráku. Roztomilé tanečnice předškolního věku předvedly baletní taneček na písničku o Zlatovlásce (viz foto) a větší slečny se rozdělily na několik skupinek. Slečny předváděly a učily naše seniory, jak se cvičí s míči, stuhami, kuželkami, obručí a se švihadlem. Babičky očividně ožily (viz foto), některé se zapojily do cvičení, jiné zavzpomínaly na mládí. Na závěr setkání nám předvedla slečna Edita svoji sestavu s míčem a sklidila velký potlesk. Všichni jsme byli velmi nadšeni a těšíme se na další setkání!

 
« ZačátekPředchozí123456DalšíKonec »

Strana 1 z 6


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství