Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN Hořovicko
Led
11
2019
Vánoční koncert v hořovické radnici
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto: Václav Šesták.Ve čtvrtek 13. prosince zažili návštěvníci zcela zaplněného sálu hořovické radnice vánoční koncert, na němž účinkovali: Zdický smíšený sbor, Školní dětský soubor KRÁKORKY, Orchestr žáků a pedagogů ZUŠ V. Talicha Beroun. Jako sólisté vystoupili M. Sommerová, R. Nachtigalová, A. Beneš a další hosté.

 
Led
11
2019
Náměstí v Žebráku je místem setkávání
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

moped6Novoroční jízda Žebráckého spolku mopedistů se konala pár hodin po vstupu do nového roku a byla tak první velkou akcí na našem žebráckém náměstí. Drobné pozůstatky po silvestrovských oslavách byly patrné, ale program nenarušily.

Bezmála třicet řidičů, ale i řidiček se svými miláčky – mopedy se sjíždělo a vzorně do řady parkovalo své stroje. Všichni se vítali, přáli si do nového roku a byli potěšeni, že přišli i diváci, fanoušci a obdivovatelé. Vedoucí celé akce seznámil účastníky s trasou – Točník, Bzová, Kublov, Svatá, Zdice, Hředle - cíl opět na náměstí v Žebráku.

 
Led
10
2019
Z činnosti SDH Žebrák
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Petr Beránek   

Hasiči ze Žebráka předali dárky pro dlouhodobě nemocné děti v hořovické nemocnici. Hasiči ze Žebráku nadělovali dárky dětem na Oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče pro děti v Hořovické nemocnici.

Vánoce jsou svátky, které patří zejména dětem. Dobrovolní hasiči ze Žebráku se rozhodli přinést radost v podobě dárků a zpříjemnit Vánoce dětem se závažným onemocněním, které limituje délku jejich života.

Předání dárků proběhlo v neděli 23. prosince v hořovické nemocnici na oddělení NIP (následná intenzivní péče) zdravotnickému personálu, který je nemocným dětem na Vánoce předal.

Věříme, že měly děti velkou radost.

 
Led
10
2019
Revitalizace Palackého náměstí
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Ondřej Vaculík   

Hořovice náměstí Palackého

Víme, že Palackého náměstí v Hořovicích by si zasluhovalo zvelebit. Důležité je vědět jak - jakou podobu by toto náměstí mělo mít a jaké jsou možnosti jeho úpravy. A také, co by to stálo.

Náměstí má dvě dominanty – tou první je Kostel Nejsvětější Trojice, a druhou administrativní budova Městského úřadu, čp. 640. Kostel patří římskokatolické církvi, ta má v plánu kostel opravit, ale nejprve by ráda dokončila obnovu kostela sv. Jiljí na Vísce, který využívá více. Kostel na náměstí je památkově chráněný, památková zóna se vztahuje také na jeho bezprostřední okolí, tedy na lípy kolem něj a dva akáty. Jaksi navíc je tam smrk, který zůstal ponechán jako vánoční strom, ale měl by být nahrazen. Otázkou je umístění nového stromu, tedy kam s ním – a měl by být opět živým, nebo každoročně osazovaným?

 
Led
02
2019
Veřejné jednání nebo denunciace
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Hlavička

Ve středu 12. prosince se konalo 1. řádné veřejné jednání zastupitelstva města Hořovice.

Vzhledem k tomu, že na něm zazněl návrh na nepřidělení dotace pro Středisko volného času Domeček Hořovice a dál byl zařazen mimořádný bod jednání, v němž měl radní Jiří Vavřička hájit svůj „nekalý“ čin a totiž půjčku na zakoupení objektu bývalé knihovny, v němž má dnes jedno ze svých tří působišť právě Domeček Hořovice, budu pouze citovat ze zápisu z jednání. Jinak by mé poznámky k průběhu jednání mohly některé zastupitele rozběsnit, čemuž se ráda vyhnu.

Aktualizováno Středa, 02 Leden 2019 15:23
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství