Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Hořovicko
čen
04
2020
ZŠ a MŠ Cerhovice znovu ožila
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Irena Štochlová   

První třída s paní učitelkou.Po dvou měsících se od 11. května otevřela základní škola nejprve pro zájemce z řad žáků 9. ročníku, kteří se připravovali na přijímací zkoušky. Přípravu a konzultace využilo všech 11 budoucích studentů SŠ pod vedením Mgr. Jana Šebesty a Mgr. Kláry Matějkové. Vždy v úterý a ve čtvrtek probíhaly dvě hodiny českého jazyka a matematiky.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Hořovičtí gymnazisté - zpátky do školy
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Na nástěnce si maturanti našli nápis, že je profesoři vítají. Zcela určitě je to potěšilo, což je vidět i přesto, že obličej jednoho z maturantů je zahalen šátkem.Nikdy bych si nemyslela, že se budu těšit do školy, ale když jsem v pondělí 11. května odevzdávala před vchodem do Gymnázia Václava Hraběte Hořovice čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, abych mohla opět na vyučování, došlo mi, jak moc mi vše chybělo.

Celý článek...
 
Kvě
09
2020
Den Země v karanténě
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jana Šopejstalová   

Foto: Antonín Novák z Praskoles.Každoročně slavíme tento ekologický svátek 22. dubna. V tento den si připomínáme význam ochrany životního prostředí, pomyslně se spojují státy světa v různých projektech, které vyzdvihují tuto problematiku formou setkávání, výstav, programů a propagace přírody, obnovitelných zdrojů a recyklace.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Léto s ČÁPEM pro předškolní děti z Hořovicka
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Míša Sarnovská   

čápPředstavte si situaci, kdy se vám ze dne na den změní váš životní rytmus. Zaběhlý chod domácnosti přestane fungovat, pracovní možnosti se změní, rostou obavy o zdraví dětí a celé rodiny….

Ze zaměstnané maminky tří dětí se rázem na dopoledne stává paní učitelka a před 12. hodinou se mění ve školní jídelnu. Na naléhavé dotazy: ,,Mami, už bude oběd?“ se snaží s trpělivostí a vlídností odpovídat: ,,Ano, miláčku, za chvilku.“ (I když právě smaží cibulku…). Odpoledne jí společně s dětmi čekají práce na zahradě a vedení školní družiny zároveň (vracíme se k ,,pěstitelkám“). Večer se pak s ,,radostí“ může věnovat neodkladným pracovním povinnostem, aby mohla její pracovní doba ráno volně navázat na povinnou školní docházku.

Celý článek...
 
Kvě
09
2020
Na procházce v hořovické Dražovce
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto:  Matěj ŠestákLesopark Dražovka v Hořovicích je oblíbeným místem na vycházky nejenom obyvatel Hořovic. V loňském roce zde byla realizována 1. etapa revitalizace. Např. vzniklo několik nových altánků, kde nechybí lavičky a odpadkové koše. Součástí je také dětské hřiště s mnoha herními prvky. Také rybník Dražovák byl revitalizován, ale jeho revitalizace nesouvisela s Dražovkou. Byla realizována díky snaze MO ČRS Hořovice. Nyní je však kolem něj hezká cesta a lavičky. Na druhé straně rybníka mají své zázemí a klid ke sportovnímu lovení rybáři. Také my jsme jim nešli plašit ryby a vyfotili si je pouze zdálky přes celou plochu hladiny rybníka.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství