Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Hořovicko
čec
29
2019
Studny a pumpy v Hořovicích
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Studna na Husově náměstí v Hořovicích. Milé zjištění, že zcela funkční je studna s pumpou (zkoušela jsem) na Husově náměstí. Foto: Naďa KolenskáMgr. Radka Štefaňáková z Klubu přátel a rodáků Hořovic nám poslala následující podnět na zachování hořovických veřejných pump. Píše, že by bylo dobré, kdyby je město aspoň udrželo (některé jsou funkční, další jsou nefunkční, ale vodu mají). Město by mohlo jejich počet a stav zmapovat, jako zdroj vody pro příští generace a pravidelně provádět jejich údržbu. Jako příklad uvádí, že Krásná Lípa buduje pumpy, a město Hořovice je má. K jejímu nápadu se přikláníme, protože při současném suchu a nepříznivé prognóze do dalších let by se studny jako záložní zdroj vody pro město mohly velice hodit.

 
čen
20
2019
Májové odpoledne s Mikroregionem Hořovicko
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

Foto: Václav Šesták.

V neděli 26. května odpoledne se v zahradě Společenského domu Hořovice konalo Májové odpoledne, které uspořádaly Mikroregion Hořovicko a sdružení Sedmikráska. Odpoledne bylo zaměřeno především na děti, ale dobře se bavili i dospělí, kteří přišli se svými ratolestmi. V úvodu všechny přivítal předseda Mikroregionu Hořovicko Ondřej Vaculík a předal slovo starostovi Hořovic Jiřímu Peřinovi. Ten vyjádřil radost nad tím, že se tato akce koná také v Hořovicích a popřál všem přítomným hezkou zábavu. Přítomné byly i obě pracovnice Mikroregionu Hořovicko a to manažerka Centra společných služeb (CSS) Ing. Miroslava Paťavová a specialistka CSS Miroslava Kaprálová.

 
čen
20
2019
Noc kostelů v bývalé synagoze
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Daniela Hlavová   

Komentovanou prohlídku evangelického kostela vedl Karel Irmann.Mezi 1640 kostely, které se zapojily do každoroční akce Noc kostelů, která lidem přibližuje nejen náboženství, ale i ojedinělou atmosféru kostelní architektury, se zapojil i evangelický kostel v Hořovicích.

 
čen
20
2019
Žáci z Lochovic navštívili Lidice a Terezín
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Radka Hlaváčová   

Foto: Radka Hlaváčová.

Ve středu 22. května navštívili žáci osmého a devátého ročníku významná památná místa v Lidicích a Terezíně.

 
čen
14
2019
Hasiči ze Hvozdce na soutěži
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marie Ernestová   

Foto: Jaromír Ungr.Uplynulý měsíc patřil v našem regionu nejen Staročeským májům, ale také soutěžím dobrovolných hasičů v požárním sportu.

Konala se jednak okrsková kola a také okresní kolo v areálu chyňavských kasáren, kterého se úspěšně zúčastnili i hasiči ze Hvozdce a obsadili krásné 4. místo. Jejich půvabné kolegyně měly trochu smůlu při štafetách, ale útok také provedly velmi zdařile. Daleko důležitější je, že se v naší obci po mnoha letech dalo družstvo žen a dívek dohromady, mají chuť soutěžit, pracovat pro obec a dobře ji reprezentovat. Proto také hvozdečtí hasiči měli na obou kláních mnoho fanoušků, mezi nimiž nechyběl ani pan starosta Zdeněk Mottl.

Marie Ernestová, obec Hvozdec

 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství