Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Hořovicko
Bře
10
2019
Hasiči z Olešné byli v únoru pilní
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Lucie Šubrtová   

Transfuzní stanici navštívilo pět členů SDH Olešná, příště by to mělo být ještě více.Již po několikáté se hasiči z Olešné rozhodli hromadně darovat krev. V pátek 22. února tak vyrazilo pět členů sboru na transfuzní stanici do Hořovic. Počet zúčastněných mohl být vyšší. Řada členů však daruje krev pravidelně v průběhu roku, a tak se termín, který by vyhovoval všem, těžko hledá. Napříště by se mělo podařit termín sladit lépe, a tak doufáme, že v květnovém termínu půjde za SDH Olešná darovat krev více členů.

 
úno
25
2019
Průvod maškar se vydal obcí Rpety
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Naďa Kolenská   

Dobrá nálada byla i při společném focení. Foto: Naďa KolenskáNa Masopust do Rpet, který se konal také (stejně jako v dalších obcích našeho regionu) v sobotu 16. února, jsem dojela, jak se říká jen tak-tak, abych stačila udělat společný snímek, než se průvod i s koňským povozem a za hudebního doprovodu harmoniky vydal na obchůzku obce. Tak, jako každý rok, se zde sešla parta fajn lidí, kteří měli plno nápaditých masek a náladu se dobře bavit.

Od pěti hodin odpoledne na všechny zájemce čekala domácí zabíjačka a večer od 20 hodin taneční retro zábava.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 
úno
23
2019
Oslavy 100 let ČSČK budou v Žebráku
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Iva Závorová   

Z cvičení skupiny - léto 1976.Program Kulturní komise města Žebrák, jejíž jsem, k mému velkému potěšení, členkou, obsahuje mnohá výročí, ne tak známá, ale o to lákavější. Jedním z nich je připomenutí vzniku a činnosti Československého a následně Českého červeného kříže, který díky aktivním členkám a členům byl v Žebráku velmi známý a populární. Dokladem je i přiložená fotografie z cvičení skupiny v létě 1976 ve Skryjích.

 
úno
25
2019
Masopust v Drozdově
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Helena Ešková   

mas dro 37Skoro jarní počasí přivítalo v sobotní odpoledne 16. února na návsi v Drozdově účastníky masopustního veselí. Královská družina dorazila povozem za doprovodu tónů z pověstné Noci na Karlštejně před budovu obecního úřadu, kde již čekal starosta obce Pavel Sládek, aby společně s králem pronesl masopustní řeč.

 
úno
11
2019
Sebeobrana pro ženy v Hořovicích měla úspěch
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jitka Janoušková   

190210 horovice kapap woman allV Hořovické sokolovně bylo nedělní odpoledne (10.února) zasvěceno dvouhodinovému kurzu sebeobrany pro ženy. Kurz zdarma organizovala skupina KAPAP CZECH, která zde vede i pravidelné tréninky izraelské sebeobrany pro děti a dospělé. V tělocvičně se sešlo téměř 40 žen a dívek, kterým není lhostejná jejich osobní bezpečnost. Sjely se do Hořovic ze širokého okolí - Jinců, Zdic, Žebráku či dokonce až z Berouna.

 
« ZačátekPředchozí123456DalšíKonec »

Strana 1 z 6


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství