Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN
Led
03
2020
Speciální tým proti krádežím
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Policie ČR   

Zdroj  ProfimediaVzhledem ke stoupajícímu počtu vykradených domů ve Středočeském kraji, Beroun nevyjímaje, sestavila Policie ČR speciální tým, který má pachatele dopadnout.

 

O nárůstu vykradených domů jsme vás informovali v prosinci. K vloupání dochází nejčastěji mezi 15. až 18. hodinou a pachatelé dokážou obejít i zabezpečovací systémy. Policisté radí, aby byli občané obezřetní, dávali pozor na své okolí a případně kontaktovali policejní linku 158, případně linku městské policie 156. Pokud opouštíte svůj domov, nechte alespoň v jednom pokoji rozsvícené světlo.

Policie zřídila speciální tým, který bude vyšetřovat desítky vloupání do rodinných domů v okolí Prahy. Tým funguje od září, až nyní o něm policie informovala. Podle ní má vloupání do domů na svědomí dobře organizovaná skupina pachatelů.

„Středočeská policie zřídila speciální tým kvůli sérii vloupání do rodinných domů kolem Prahy. Jeho prioritou je objasnění skutků a zadržení pachatelů. Počty vykradených domů začaly stoupat od září především na území Praha-venkov jih, které zahrnuje část okresů Praha-východ a Praha-západ,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Tým se podle ní zabývá jak samotnou analýzou všech případů, tak i preventivními a operativními opatřeními.

I když podle ní tento tým funguje už od září, policisté o něm dosud nesdělili ani slovo. Do povědomí se nebývale velké množství vloupání dostalo ve chvíli, kdy na něj upozornili členové spolku Nové Habří v otevřeném dopise policejnímu prezidentovi Janu Švejdarovi.

Jeden z iniciátorů dopisu, Richard Unruha, sdělil, že scénář krádeží je velmi podobný. „Jedná se vždycky o velmi rychlou akci. Pravděpodobně dobře vytipovanou nemovitost zloději celou proběhnou, během pěti minut vyházejí ven veškerý majetek, otočí skříně naruby a berou jenom peníze a šperky. Nezastaví je zabezpečovací zařízení, nezastaví je kamery - ty zaslepí, psa uspí, alarm ustřihnou,“ popsal Radiožurnálu.

O vážnosti situace svědčí i pohled na webové stránky některých obcí, například Jesenice u Prahy, kde je možné najít čerstvé varování občanů.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství