Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN
Bře
13
2019
Oblastní nemocnice Příbram hodlá zítra demontovat babybox – prosím, pomozte!
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Babydědek Lu   

babybox foto: Karel PechMilý pane novináři, zítra, tedy 14. března, hodlá Oblastní nemocnice Příbram demontovat babybox, jak dnes sdělil telefonicky vedoucí investičního nemocnice Jaroslav Schovanec výrobci babyboxů Zdeňku Juřicovi. Připomínám, že jsme uzavřeli s nemocnicí dohodu, v níž není zmínka, že bychom měli babybox přemísťovat. Naopak při jeho poslední montáži, tedy babyboxu nové generace, jsme čekali rok, až v inkriminovaném místě podle nemocnice proběhnou stavební rekonstrukce. Nabízím nemocnici na své náklady, že babybox přemístíme na jiné místo, které nám určí, a navrhuji jako nejsnazší řešení plochu při hlavním vstupu do nemocnice vpravo či vlevo od vchodu. Ústí do haly, je prosklená, a už jsme tím způsobem babybox mnohokrát instalovali.V příbramské nemocnici byly odloženy už čtyři děti, což je nadprůměrný stav.

http://www.babybox.cz/

Jedno dítě bylo nalezené mrtvé ve sněhu. Nešťastná maminka počítající s babyboxem na nemocnici jej při pokusu odložit dítě nenajde a může dojít k fatálnímu následku. To si nemohu vzít na svědomí. Ředitel se mnou nejednal, posílá nejprve stavební firmu, jež má rekonstrukci na starosti, nyní svého podřízeného Jaroslava Schovance. Opravdu se jedná na jejich straně o obstrukci, při minimální dobré vůli přemístíme babybox během jednoho dne na jiné místo jimi určené, třeba i provizorní. Na nemocnici v Příbrami je takových možností mnoho. Přikládám smlouvu s nemocnicí z roku 2016, v níž se naopak uvádí v článku III., že se čeká na dokončení rekonstrukce.

Podstatná je otázka – kdo si vezme na svědomí, že v době uzavření babyboxu odloží někdo děťátko na lavičku v parku anebo ještě méně komfortně..?

Babydědek Lu, 602 305 139, www.babybox.cz

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Březen 2019 11:34
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství