Středa, 19. září 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Písmena 2018 s Army muzeem Zdice

Věříme v demokracii...Jako každoročně pořádá Army muzeum Zdice v sobotu 15. září historicko-vojenskou akci Písmena 2018. Akce je vhodná pro celou rodinu a bude nač se dívat. Při akci budou vidět tábory vojsk z 1. a 2. světové války, činnost VÚ Jince, práce hasičů či záchranářů. Nebudou chybět ani bojové ukázky z 1. a 2. světové války či sovětské tanky T 34 a SU 100. Začínáme v 10 hodin! Více informací se dozvíte v přiloženém plakátu. Ivan Herák místopředseda Army muzea Zdice

PLAKÁT

PN
Srp
15
2018
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Konstantinos Tsivos   

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

 

„V roce 2015 jsem přijal nabídku majitele nemocnice Ing. Sotiriose Zavalianise dotvořit exteriéry a park této nemocnice kamennými sochami z hořického pískovce a sliveneckého mramoru prostřednictvím sympozií. Tak jsme nabídli návštěvníkům a uživatelům nemocnice výtvarné a estetické zážitky a galerii pod širým nebem,“ vysvětluje tradici berounských sympozií Jiří Fürst.

Sympozia se letos zúčastní Denis Anfilov, Michal Blažek, Barbora Blahutová, Rastislav Jacko, Andrej Neméth, Martina Chloupá, Anna Wernerová a Miro Žáčok.

Třetí sochařské sympozium v berounské nemocnici potrvá dva měsíce a bude slavnostně zakončeno v druhé polovině října vernisáží, k níž bude vydán i katalog s medailonky umělců a hlavně fotografiemi z průběhu sympozia. Dr. Kostas Tsivos, tiskový mluvčí nemocnic v Hořovicích a Berouně.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství