Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN
Dub
11
2018
Těsné vítězství slečen ze Šumperka překvapilo všechny
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Miroslav Hanus   

Krajský turnaj základních škol soutěže PrezentiádaJedenáct týmů ze základních škol ve středu 11. 4.2018 předvedlo na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole dopravní Masná své prezentační dovednosti. Odehrál se tam totiž krajský turnaj základních škol soutěže Prezentiáda. Již v brzkých ranních hodinách se začaly scházet týmy, které postoupily z nominačního do krajského kola soutěže. Všichni soutěžící byli nadšení a nemohli se dočkat, až předstoupí před odbornou porotu a předvedou svůj projekt, na kterém tak dlouho a pilně pracovali. Poté, co dorazili jednotliví porotci a samotní soutěžící, turnaj začal. Nejdříve organizátorka řekla pár slov na úvod, poté následovala úvodní prezentace, ve které objasnila vše podstatné kolem turnaje a následně vylosovala první tým.

"Jako první budou prezentovat Závisláci," řekla pořadatelka a v sále to zašumělo. Během prvního prezentačního bloku viděli přítomní pět prezentací. Každá práce byla něčím jedinečná, každý tým se snažil podat co nejlepší výkon, aby obstál v silné konkurenci.  U soutěžících dominovalo téma "Práce snů", jen pár týmů si vybralo téma "Technologie nás sbližují".

Porotci si říkali, že je již už nemůže nic překvapit, ale v druhém prezentačním bloku se přesto jedno velké překvapení objevilo. Tímto zázračným překvapením byl výkon týmu Prima Kobra, který všechny v sále oslnil prezentací na téma "Práce snů".  Štěstí se nakonec usmálo na tým Prima Kobra. Radují se tak z vítězství a možností předvést se před porotou na Česko - Slovenském Grandfinále, které se bude konat 26.dubna na půdě Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. 

Konečné výsledky:

  1. místo: Prima Kobra (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Kryštof Bednář, Ema Pajerová
  2. místo: Srdcová trojka (Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora) ve složení: Nikola Kouřilová, Sára Šnajdrová, Alena Votavová
  3. místo: VREST (Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav) ve složení: Tereza Stará, Viktorie Rešlová, Tereza Vrbová

Informace o soutěži

Soutěž Prezentiáda je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v prezentačních dovednostech. Letošního devátého ročníku se zúčastnilo 362 týmů z 166 škol. Všechny týmy musely nejprve projít nominačním kolem. Do krajského kola následně porota vybrala maximálně třináct týmů na základě jejich prezentací. V krajském kole už odborná porota nehodnotí pouze vizuál prezentace, nápad, ale také plynulost projevu a celkové vystoupení dvou až tří členných týmů. Vítězové krajských kol a jeden tým s divokou kartou se utkají o celkové vítězství 26. a 27. dubna na Grandfinále v Brně. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. V druhé polovině roku pořádají i pIšQworky, při nichž se studenti učí logickému myšlení a mohou beztrestně hrát oblíbenou školní hru.

Autor textu: Veronika Slavíčková

Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkáchwww.prezentiada.cz.

Aktuální dění můžete sledovat také naFacebooku a Instagramu soutěže.

Kontakt pro média:

Miroslav Hanus

vedoucí marketingového oddělení

Mobil: 731 874 048

Student Cyber Games, z. s.  

Hra školou  

www.prezentiada.cz   

www.facebook.com/prezentiada

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Duben 2018 07:05
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství