Čtvrtek, 13. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN
Dub
11
2018
Návštěva ministryně obrany v Jincích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Petr Ježek   

Foto: Ing. Petr Ježek. V pátek 6. dubna, hned po svém návratu z Iráku, navštívila ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO) 13. dělostřelecký pluk v Jincích. Doprovázel ji velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta.

 

Ministryni Karlu Šlechtovou přivítal velitel pluku plukovník Ivan Mráz, který ji na úvodním brífingu seznámil s historií, strukturou, výzbrojí a bojovými schopnostmi dělostřelců. Poté si prohlédla kasárna 13. děl. plk. a seznámila se podrobně s technikou, kterou pluk nyní disponuje. „Dělostřelci jsou perspektivní součástí české armády, jsem ráda, že jsem se dnes v Jincích na vlastní oči seznámila s vybavením a výzbrojí pluku. Potvrdila jsem si, že současná technika je bojeschopná, nicméně v budoucích letech naše dělostřelectvo modernizaci nutně potřebuje. Některá technika i v brzké době,“ konstatovala Karla Šlechtová.

Foto: Ing. Petr Ježek. V současné době Ministerstvo obrany a Generální štáb AČR připravují podklady pro nákup nových děl ráže 155 mm, odpovídajících standardům NATO. K tomu konkrétně ministryně uvedla: „Domnívám se, že některé nákupy jsme schopni uzavřít i dříve, než bylo v původním plánu, protože to není o penězích, Ministerstvo obrany disponuje penězi, ale spíš jde samozřejmě o to, jakým způsobem se tyto věci nakupují.“

Ing. Petr Ježek, Vojenské historické sdružení Brdy

Aktualizováno Úterý, 24 Duben 2018 07:11
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství