Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN
Dub
11
2018
Návštěva ministryně obrany v Jincích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Petr Ježek   

Foto: Ing. Petr Ježek. V pátek 6. dubna, hned po svém návratu z Iráku, navštívila ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO) 13. dělostřelecký pluk v Jincích. Doprovázel ji velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta.

 

Ministryni Karlu Šlechtovou přivítal velitel pluku plukovník Ivan Mráz, který ji na úvodním brífingu seznámil s historií, strukturou, výzbrojí a bojovými schopnostmi dělostřelců. Poté si prohlédla kasárna 13. děl. plk. a seznámila se podrobně s technikou, kterou pluk nyní disponuje. „Dělostřelci jsou perspektivní součástí české armády, jsem ráda, že jsem se dnes v Jincích na vlastní oči seznámila s vybavením a výzbrojí pluku. Potvrdila jsem si, že současná technika je bojeschopná, nicméně v budoucích letech naše dělostřelectvo modernizaci nutně potřebuje. Některá technika i v brzké době,“ konstatovala Karla Šlechtová.

Foto: Ing. Petr Ježek. V současné době Ministerstvo obrany a Generální štáb AČR připravují podklady pro nákup nových děl ráže 155 mm, odpovídajících standardům NATO. K tomu konkrétně ministryně uvedla: „Domnívám se, že některé nákupy jsme schopni uzavřít i dříve, než bylo v původním plánu, protože to není o penězích, Ministerstvo obrany disponuje penězi, ale spíš jde samozřejmě o to, jakým způsobem se tyto věci nakupují.“

Ing. Petr Ježek, Vojenské historické sdružení Brdy

Aktualizováno Úterý, 24 Duben 2018 07:11
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství