Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN
Dub
10
2018
SOS 2018 EXTREME se koná v Brdech
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Miloš Navrátil   

SOS 2017 EXTREME. Foto: Petr Šedivý.Jubilejní 10. ročník metodického cvičení záchranářských družstev, které pořádá Asociace dobrovolných záchranářů ČR, patří k těm nejnáročnějším a současně nejrespektovanějším soutěžím. V oblasti Brd se uskuteční ve dnech 27. až 29. dubna.

 

Maximální možný počet týmů je 18. Letos byla kapacita naplněna v rekordním čase 72 hodin od vyhlášení. Noční etapa se bude odehrávat v areálu bývalé vojenské základny Klondajk (vedle areálu CAVD u Dobříše). Denní etapa se odehraje na trase Řevnice – Mníšek pod Brdy – Kytín – Voznice – Klondajk.

Soutěž se skládá ze dvou částí. Noční etapa prověří spolupráci a koordinaci všech zúčastněných týmů a složek IZS při společných úkolech. Na denní etapě pak plní úkoly každé družstvo samo za sebe. Trasa bude dlouhá 21 km a bude probíhat v náročném terénu úpatí Brdského hřebene.

„Už deset let věnujeme maximální úsilí pro přípravu klání čtyřčlenných zdravotnických týmů.

Připravujeme modelové situace vycházející z odborné kazuistiky, doplněné o pochod náročným terénem. Tento „závod“ obsahující noční a denní etapu dokonale prověří schopnosti, fyzickou a psychickou odolnost družstev“, upřesňuje Lukáš Tláskal, DiS., předseda ADZČR, z.s., ředitel cvičení.

Akce je koncipována především jako vzdělávací projekt. Díky tomu je každý postup družstva bezprostředně po provedení úkolu vyhodnocen a soutěžícím je dána zpětná vazba. Okamžitě se tak od kvalifikovaných a zkušených rozhodčích dozvídají, kde udělali chybu, jaké jsou alternativy postupů nebo jaké moderní trendy se k dané situaci vztahují.

Lukáš Tláskal doplňuje: „Nejde o laciný efekt. Naopak. Realita je klíčem k úspěchu. Vzbuzuje emoce, zneklidnění a nutí účastníky koncentrovat se na záchranu života. Tedy přesně stav, který každodenně prožívají profesionální záchranáři.“

Dokonalost modelové situace je přímo závislá na figurantech a reálnosti maskování jejich poranění. Finální podobu pak dotváří pyrotechnické efekty jako střelba, výbuchy, zakouření prostor. Vše doplní rekvizity a účast jednotek zasahujících dobrovolných i profesionálních hasičů, nebo např. spolupráce se zásahovou jednotkou policie. Kombinací těchto faktorů se pak zasahující družstvo dostává do nervy drásajících situací, kde pro tolik rušivých elementů mnohdy ztrácí jejich naučené postupy veškerou účinnost.

Jako odborný vzdělávací projekt je SOS EXTREME po celou dobu připravován s velkým důrazem na kvalitní a aktuální postupy a trendy.

Nejlepším důkazem jsou proto spolupráce a garance, kterými se můžeme s hrdostí pochlubit. Za devět předchozích ročníků jsme spolupracovali s Centrem letecké záchranné služby Armády ČR v pozici garanta projektu, záštity udělily Zdravotnická záchranná služba Plzeňského, Libereckého a Středočeského kraje a Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra. Na přípravě i realizaci úzce spolupracujeme se všemi složkami IZS. Stejně tak to bude i letos.

Jsme rádi, že můžeme našim soutěžícím nabídnout kvalitní a vysoce erudované rozhodčí, složené z dlouholetých pracovníků záchranných služeb, hasičů a armádních specialistů.

Předchozí ročníky SOS EXTREME v číslech:

• Na každý ročník soutěže připravujeme v průměru 12 modelových situací;

• Soutěže se doposud účastnilo více jak 120 družstev;

• Připravili, zinscenovali a v neposlední řadě jsme společně s figuranty odehráli více než 1 000 hereckých scén;

• Průměrně nám v každém ročníku asistovalo více jak 130 figurantů;

• Počet rozhodčích se pohybuje v průměru 60 na soutěž. Miloš Navrátil

Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 09:30
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství