Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN
Pro
10
2019
Bezpečný nákup v Lidlu
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Město Beroun   

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

 

Komise pro prevenci kriminality Rady města Beroun připravila ve spolupráci s Městskou policií Beroun a Policií ČR preventivní akci Bezpečný nákup.

Ne každý si dostatečně dává pozor na své věci. Děti ze 3. třídy ZŠ Wagnerovo náměstí upozornily zákazníky prodejny Lidl, kteří měli své tašky nebo kabelky rozepnuté nebo volně položené v nákupním vozíku. Zákazníky překvapil zájem malých školáků a ochota je upozornit na tuto skutečnost.

Následně děti pro změnu prohlídly auta na parkovišti, kde byly viditelně umístěné cenné věci, například dioptrické brýle. Dětem i dospělým to pomohlo vidět věci z jiného úhlu a uvědomit si pár podobných zlozvyků ze svého okolí. Také zjistili, že ani při ukládání do auta nemají všichni své věci a nákup pod kontrolou.

Zákazníci dostávali od dětí drobné předměty, aby si při jejich použití vzpomněli, jak zbytečně nedávat zlodějům šanci, a informační letáček se základními zásadami obezřetného chování při nákupu.

Aktualizováno Úterý, 10 Prosinec 2019 08:05
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství