Pátek, 06. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Budoucí kuchařka ze Sedlčan je ve finále soutěže Svačina roku

Alice Fielisová Sandwich s omáčkou z dijonské hořčice s koprem opečenou dýní a tuňákem RIO mareSedlčany, 27. listopadu 2019 – Alica Fielisová ze Středního odborného učiliště Sedlčany je jednou z 15 finalistů celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.

PN
Lis
20
2019
Dobříš, jak ji (ne)znáte
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Muzeum Dobříš   

Fota z vernisáže výstavy, které se zúčastnila také paní Marta Kubišová.. Foto: VDN Promo.Dobříš se stala jednou z prvních zastávek prezidenta Václava Havla, věděli jste to? Mohl podle vás do Dobříše přijet už po dálnici D4? A co myslíte, dostalo se mu stejného přijetí jako nedávno Miloši Zemanovi? Sypete to z rukávu? Tím však kvíz rozhodně nekončí, tušíte, jaké osobnosti se v Dobříši zasloužily o vznik demokratické radnice? A byl to těžký boj nebo leháro? Byla vždycky radnice radnicí? Tipnete si, kdy a kdo otevřel v Dobříši první kavárnu vůbec? A můžete si tam dát rande i dnes? Kdo se jako první v ekonomické svobodě po sametu nadechl a rozjel v Dobříši soukromé podnikání? A jaké?

 

Odpovědi – a mnohem víc - vám přináší právě probíhající unikátní výstava Dobříš, 30 let od sametové revoluce, která připomíná významné okamžiky moderní dobříšské historie a doplňuje je jedinečnými fotografiemi. Scénář této dočasné expozice pro vás připravil Pavel Vančát, který má na svém triku desítky úspěšných výstav v Čechách i v zahraničí. V Dobříši však jeho práci můžete vidět vůbec poprvé.

Všechny ostatní kredity za zpracování výstavy pak patří Jiřímu Vrbovi, který vlastníma rukama nápad dovedl až k realizaci.

Vernisáž si nenechala ujít ani ikona pražského jara, Marta Kubišová, která výstavu zahájila za přítomnosti studentů Gymnázia Karla Čapka. Buďte jako Marta. A nepropásněte to!

Výstava totiž trvá jen do konce listopadu.

Věříme, že se vám expozice bude líbit. Dejte nám to třeba i vědět. Těšíme se na vás!

Otvírací doba: po - pá 8.00 - 17.00 hodin. Muzeum Dobříš

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství