Sobota, 21. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN
Zář
04
2019
Exkurze do Velkolomu Čertovy schody
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Vlastimil Kerl   

Velkolom Čertovy schodyMimořádná akce, při které se zadarmo podíváte do míst, kam je běžně vstup zakázán! Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v rámci akce Evropské minerální dny (20. – 22. 9. 2019) na sobotu 21. září již tradiční exkurzi do aktivních vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby.

 

* Program v lomu:

Účastníci se mohou těšit na ukázky obří těžební a dopravní techniky značky Caterpillar a jiných, která je používána v lomech, a která bude tentokráte prezentována přímo v technických prostorách lomů. Stejně jako v roce 2017 budou přítomni pracovníci pyrotechnické služby Policie ČR, kteří seznámí účastníky se svojí prací a předvedou praktickou ukázku použití cvičné pyrotechniky. Nově budou přítomni i profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru ČR (územní odbor Beroun), kteří umožní prohlídku hasičské techniky a prostředků používaných při hasebních zásazích. Především nejmenší účastníci budou mít také možnost seznámit se se zásadami požární ochrany a prevence.

* Program v muzeu:

Součástí programu je i komentovaná prohlídka muzejních expozic a výstavy Muzea Českého krasu, p.o., vedená muzejními geology. Úvod na téma „Pradávný příběh našeho kraje“ proběhne ve venkovní expozici Geopark Barrandien. Součástí prohlídky budou úkoly a hádanky i pro děti. Poznáte, jak z „obyčejných“ kamenů můžeme vyčíst zajímavosti z dávné minulosti našeho kraje staré stovky milionů let. Sami tak budete moci objevit příběh zapsaný v kamenech.

Po prohlídce geoparku se přesunete do muzea, kde letos probíhá výstava Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech, věnovaná polodrahokamům našeho regionu a sopečné činnosti. Na úvod zhlédnete videa a animace k tématu sopky a následně si povíte vše o sopečné činnosti, která kdysi dávno probíhala i v našem regionu. Prohlédnete si také vlastní unikátní výstavu achátů a křemenů – pestrobarevných kamenů, které vznikly na Hořovicku a Berounsku právě v souvislosti s dávnou sopečnou činností.

Jako bonus si muzejní geologové připravili ukázky hledání zkamenělin. Předvedou, jak se zkameněliny vyklepávají z kamenů – tedy vlastně ze zkamenělého mořského dna. Program v muzeu i v lomu je vhodný i pro děti.

Po ukončení programu EMD budou účastníkům v Muzeu Českého krasu až do 17. hodiny zpřístupněny stálé expozice muzea spolu s výstavou Acháty a křemeny - krása skrytá v kamenech či vyhlídka na město a okolí z ochozu Plzeňské brány.

Na exkurzi je třeba se přihlásit, účast je zdarma. Bezplatná doprava účastníků mezi Berounem a Koněprusy je zajištěna. Exkurze pro veřejnost proběhne ve třech skupinách, sraz přihlášených účastníků jednotlivých skupin je v 8.15, v 9.00 a v 10.20 před Muzeem Českého krasu (Husovo nám. 87, Beroun).

UPOZORNĚNÍ: Exkurze se může zúčastnit max. 40 osob v jedné skupině. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 311 624 101 do pokladny Muzea Českého krasu. Přihlášky jsou přijímány do neděle 15. září. Doba trvání programu včetně přejezdů autobusem cca 5 hodin (8.15 – 13.10 hod., 9.00 – 13.45 hod. a 10.20 – 15.30 hod.). V případě, že budete přihlášeni a nebudete se moci zúčastnit, prosíme o včasné odhlášení, aby se mohli zúčastnit další zájemci. Účast na exkurzi je zdarma. Podmínkou účasti na exkurzi je vlastní pevná, plně uzavřená obuv. Ostatní ochranné pomůcky budou poskytnuty na místě. Platí zákaz požívání alkoholu či omamných a psychotropních látek před a v průběhu exkurze.

Více o programu Muzea Českého krasu naleznete na www.muzeum-beroun.cz

Mgr. Vlastimil Kerl, pracovník propagace, tel. 601 374 208, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Pondělí, 09 Září 2019 08:38
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství