Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN
Kvě
20
2019
Odešel básník Mgr. Petr Petříček
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Marta ŠeVac   

petříčekNa velikonoční neděli 21. dubna po dlouhé nemoci odešel do básnířského nebe náš dlouholetý dopisovatel, básník a publicista Mgr. Petr Petříček. Řadu let působil jako dopisovatel Podbrdských novin a jeho stěžejní doménou byla rubrika Osobnosti Podbrdska. Za přínos kultuře města Hořovice dostal ocenění v roce 2016. A také byl jemným a milým člověkem. Čest jeho památce.

O vzpomínku na něj jsme pořádali jeho manželku Jitku Petříčkovou, začala ji verši:

Zpráva IkaroviKaždým dnem víc a víc

miluji život

udivený tím velkým zázrakem

 

Už vím že na konci

až mě smrt políbí

bude to zase jen o lásce

 

napsal ve své básnické sbírce „Zpráva Ikarovi“ můj muž básník Mgr. Petr Petříček, zemřel v 72 a půl letech. Za co mu vděčím a čemu jsem se od Petra naučila? Radovat se ze života a milovat život. Ve své sbírce haiku „Dvanáct měsíců“ mimo jiné napsal haiku:

Zastav myšlenky

naslouchej svému nitru

uslyšíš lásku

a tak zastavuji myšlenky.

Aktualizováno Pátek, 31 Květen 2019 13:10
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství