Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN
Srp
15
2018
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Konstantinos Tsivos   

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

 

„V roce 2015 jsem přijal nabídku majitele nemocnice Ing. Sotiriose Zavalianise dotvořit exteriéry a park této nemocnice kamennými sochami z hořického pískovce a sliveneckého mramoru prostřednictvím sympozií. Tak jsme nabídli návštěvníkům a uživatelům nemocnice výtvarné a estetické zážitky a galerii pod širým nebem,“ vysvětluje tradici berounských sympozií Jiří Fürst.

Sympozia se letos zúčastní Denis Anfilov, Michal Blažek, Barbora Blahutová, Rastislav Jacko, Andrej Neméth, Martina Chloupá, Anna Wernerová a Miro Žáčok.

Třetí sochařské sympozium v berounské nemocnici potrvá dva měsíce a bude slavnostně zakončeno v druhé polovině října vernisáží, k níž bude vydán i katalog s medailonky umělců a hlavně fotografiemi z průběhu sympozia. Dr. Kostas Tsivos, tiskový mluvčí nemocnic v Hořovicích a Berouně.

Aktualizováno Pondělí, 24 Září 2018 11:42
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství