Středa, 21. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN
čen
22
2018
Odešel čestný občan Zdic, pan učitel Ivan Koula
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jana Smíšková   

Pan učitel Ivan Koula s úctou autorV pondělí 28. května 2018 se uzavřela životní pouť čestného občana Zdic, pana učitele Ivana Kouly. Letos v lednu oslavil krásné životní jubileum 95 let.

 

Byl výraznou osobností našeho města, několik let se podílel na jeho kulturním životě. Z jeho podnětu byly v roce 1991 založeny Zdické noviny. V letech 1990 - 94 pracoval jako zastupitel města a předseda kulturní komise, další čtyři roky jako její člen. V roce 1990 obnovil a osm let vedl Zdický vokální sbor, který pod jeho vedením působil již v šedesátých letech. Se jménem pana učitele Ivana Kouly je spojen vznik tradičních jarních a vánočních koncertů, které po mnoho let úspěšně s bohatým programem připravoval, stejně jako koncerty, které pořádal vždy v kostele Církve československé husitské ve Tmani ve státní svátek 8. května u příležitosti ukončení 2. světové války.

Ve zdické škole působil od roku 1956 až do odchodu do důchodu. Vychoval mnoho žáků, kteří se s ním velmi rádi setkávali na svých srazech. Vzpomínat na pana učitele budou i jeho kolegové učitelé a všichni, kteří ho měli upřímně rádi.

Vážený pane učiteli, v myšlenkách Vám posíláme poslední pozdrav a poděkování. Zůstanete v našich vzpomínkách.

Čest Vaší památce!

Jana Smíšková

 

Aktualizováno Středa, 15 Srpen 2018 08:20
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství