Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN
Dub
13
2018
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Lenka Dobešová Trubačová   

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

 

Jaké služby Linka EDA nabízí

Klienti se mohou na Linku EDA obrátit s důvěrou a bez jakýchkoliv obav, protože je zcela anonymní. Služba je poskytována zdarma. Kromě telefonické linky 800 40 50 60 je k dispozici chat na webové stránce www.elinka.iporadna.cz. Na webových stránkách www.eda.cz mohou klienti využít emailové poradenství na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

„Linka EDA představuje unikátní službu pro rodiny, které mohou buď zatelefonovat, nebo využít chat. Cílem linky bylo stát se oporou rodině a blízkým dítěte po těžkém úrazu či po zjištění závažného onemocnění, tedy v situaci, ve které si sama rodina neumí poradit. O službu Linky EDA je stále větší zájem. Během posledních dvou let se především chatování stává stále oblíbenějším, zájem o něj vzrostl trojnásobně," uvádí ředitelka organizace EDA Petra Mžourková.

Kdo se na Linku EDA obrací

Za uplynulý rok na linku zavolalo nebo chatovalo téměř tisíc klientů. Průměrná délka hovoru byla 10 minut a chaty trvaly většinou kolem 50 minut, nejdelší skoro tři hodiny. Na Linku EDA se obraceli lidé z různých krajů republiky, nejvíce z Ústeckého a Středočeského kraje. Hovory se většinou týkaly dítěte, o které volající pečují. Témata hovorů se týkala často nepříznivé finanční situace klienta (potřeba příspěvků na péči, na bydlení či na speciální pomůcky). Dalším probíraným tématem se stala rodinná a vztahová problematika, která souvisí s únavou a vyčerpáním z péče o osobu se zdravotním postižením (nepochopení od příbuzných nebo konflikt s druhým rodičem).

Jaké rady a informace konzultanti Linky EDA poskytují

Konzultanti Linky EDA pomáhají zprostředkovat kontakt jak na různé typy institucí, tak na konkrétní odborníky. Mezi odborníky, které pečující rodiny hledají, byli lékaři, poskytovatelé z oblasti rané péče či z odlehčovacích služeb. Pracovníci linky pomohli nasměrovat klienty také na podpůrné instituce (psychoterapeutické a pedagogicko-psychologické poradny) nebo na příslušné úřady (zdravotní pojišťovny, MPSV, městské úřady).

„Pracovníci Linky EDA jsou vázáni mlčenlivostí, etickým kodexem a jsou zkušenými odborníky, kteří prošli kurzem krizové intervence. Stále pracujeme na zvyšování kvality práce a služeb pro klienty nejen prostřednictvím supervizí a intervizí, ale také dalšího vzdělávání v našem oboru. Chceme také rozšiřovat povědomí odborné i laické veřejnosti o naší službě tak, aby se informace o existenci Linky EDA dostala včas ke všem klientům, kteří by ji mohli potřebovat,“ dodává vedoucí Linky EDA Andrea Nondková.

O nás:

Nezisková organizace EDA cz, z. ú. je téměř 30 let oporou rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením či ohrožením vývoje v raném věku. Poskytuje odbornou sociální službu rané péče, včetně sociálního poradenství a psychické opory, rodinám ve čtyřech krajích České republiky – na území Hl. města Prahy, Středočeského, Pardubického a části Ústeckého kraje. Služby rané péče jsou poskytovány v domácím prostředí rodiny, kde se dítě cítí nejlépe.

Od března 2015 EDA provozuje první celorepublikovou krizovou Linku EDA (tel. 800 40 50 60) pro pečující o děti se závažnou diagnózou, po těžkém úrazu či s postižením.

Speciálně pedagogické centrum EDA je školské poradenské zařízení, které bylo založeno v roce 2015 s úmyslem zkvalitnit podporu dětí s postižením zraku v mateřských, základních a středních školách.

Organizace EDA získala na půdě Senátu ČR 3. listopadu 2015 ocenění za nejlepší neziskovou organizaci Neziskovka roku 2015. Organizace je členem APRP (Asociace pracovníků v rané péči) a AVPO (Asociace veřejně prospěšných organizací). Od března roku 2015 je rovněž držitelem značky "Spolehlivá veřejně prospěšná organizace". Více podrobností najdete na www.eda.cz.

Lenka Dobešová Trubačová

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Duben 2018 12:26
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství