Pátek, 20. září 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rakovničtí policisté žádají veřejnost o pomoc

Pohřešovaný mužRAKOVNICKO – Pátrají po pohřešovaném, který zmizel beze stopy.

Rakovničtí kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1290917190112

Pohřešování oznámil policistům jeho přítel, se kterým žije. Od 16. 9. 2019 od 21.42 hodin pohřešuje svého partnera, se kterým společně bydlí v obci Milý na okrese Rakovník. Muž byl naposledy v práci v neděli 15. 9. 2019, kdy odjel v 18.00 hodin domů. Druhý den ráno 16. 9. 2019 odjížděl z bydliště vozidlem Škoda Octavia III, bílé barvy do Rakovníka, kam kolem 7.00 hodin přijel a zaparkoval na parkovišti za sokolovnou v ulici Tyršova. Ten den byl na 7. hodinu objednán na rehabilitaci v budově bývalé polikliniky v Rakovníku. Objekt je vzdálen asi 100 metrů od místa zaparkování. Na rehabilitaci však toho dne již nedorazil, ani se neomluvil.

Dne 16. 9. bylo jeho vozidlo kolem 22.00 hodin nalezeno uzamčené. V autě byly vidět jeho oba mobilní telefony, které zde zanechal.

PN
Dub
11
2018
Svět záchranářů ve Kvani u Zaječova
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Jan Kyselý   

Zaječov Kvaň Redakci oslovil Jan Kyselý, obyvatel z Kvaně, s dopisem, v němž vysvětluje, proč není vhodné, aby byl na Kvani vybudován tzv. Svět záchranářů, pro který hejtmanka Stř. kraje hledala pozemek. Na její dotaz jí zastupitelé obce Zaječov nabídli pozemek na Kvani za 1,- Kč. K dispozici máme i vyjádření Obecního úřadu Zaječov, v němž místostarosta Vladimír Havlík naopak vysvětluje, proč bude dobré, když tento areál bude právě na Kvani.

Dopis pana místostarosty Havlíka

              Reakce Jana Kyselého

                                                     IZS dopis hejtmanky

 

O nestranný názor na věc jsme požádali pana Josefa Švandrlíka, u něhož víme, že umí věci pojmout ze všech stran:

„Pravidelně se zúčastňuji veřejných jednání obecního zastupitelstva v Zaječově, které nebývá občany příliš navštěvováno. Pokud se uskuteční v Lidovém domě, tak přijde 15 - 20 občanů, když na obecním úřadu, tak tam bývám sám nebo s 2 - 3 občany. Na veřejném zasedání, které se uskutečnilo letos 14. března v Lidovém domě (přítomno 12 občanů) byl jako další bod jednání, který nebyl na pozvánce uveden, schválen, cituji: „Schválení záměru prodeje pozemků“.

Prodejů pozemků se uskutečňuje mnoho, tak zařazení tohoto bodu nikdo nevěnoval pozornost. Vzrušení v sále vzbudilo až samotné oznámení záměru, tj. komu se pozemky mají prodat a za kolik. Seznámení s projektem a záměrem, co se má na pozemcích v obci Kvaň stavět, včetně samotného hlasování, trvalo 6 min. a 27 vteřin. Všichni zastupitelé (11x) s prodejem za 1,- Kč Středočeskému kraji souhlasili. Po tomto zasedání jsem zveřejnil na svém soukromém facebooku krátkou informaci a schváleném „záměru“ prodeje pozemků a snesla se tam nebývalá kritika od mých přátel, co že se to prodává za korunu, co tam bude postaveno, atd. Jelikož jsem se do této situace dostal nevinně, jen jsem zveřejnil veřejnou informaci, že se schválil záměr prodeje pozemků, tak jsem asi za 2 hodiny tuto zprávu smazal. Na facebooku už si ale informace žila vlastním životem a druhý den ráno se zvedla nebývalá kritika a zájem občanů, hlavně z Kvaně, kteří se o celý prodej pozemků a o samotnou výstavbu areálu IZS začali zajímat. Bavili se o tom a kladli na obecním úřadu dotazy, cože se to má stavět, k čemu to má sloužit, proč nemají více informací.

V úterý 27. března obecní úřad na svých webových stránkách zveřejnil první oficiální informaci (Dopis pana místostarosty Havlíka ). Ten samý text byl zveřejněn na obecním facebooku ( https://www.facebook.com/ObecZajecov/posts/1607107469326523 ) s možností diskuse. Protože jsem kvaňský rodák, tak se mne záležitost také dotkla a zveřejnil jsem zde tři svoje názory. První jako občan Zaječova, druhý jako rodák Kvaně a třetí jako zastupitel (kterým nejsem), ale názor o tom, jak to na mne působí a co se pro Kvaň udělalo, jsem tam napsal. Komentáře vzbudily nebývalý ohlas a vyvolaly další zájem o dění na Kvani. Za tím účelem byla sepsána petice: „Ne Výcvikovému areálu Svět záchranářů!“, kterou během Velikonoc podepsalo cca 160 občanů (víceméně z Kvaně, na obejití celé obce nebyl čas).

Petice byla předána před veřejným zasedáním v úterý 3. dubna zastupitelům obce. Na tomto jednání měl být schvalován prodej těchto pozemků. Účast občanů byla k mému překvapení nebývale vysoká (konalo se v kině a bylo zde cca 70 občanů, nevím přesně). Prodej pozemků zde nebyl schválen, ale byla zde jen podána informace k celému projektu výstavby areálu IZS (např. promítnuto video, jak to dělají v Karlových Varech - https://www.youtube.com/watch?v=k34oOqAQikg&feature=youtu.be ). Napsal jsem k tomuto celou řadu článků, jsou v diskusi na facebooku obce nebo na mém facebooku ( https://www.facebook.com/svandrlik.josef ).

Jak situaci sleduji (nikoliv nezaujatě), tak většina občanů Kvaně si výstavbu areálu IZS nepřeje, ale zastupitelstvo prodej prosazuje. Protože se pan Jan Kyselý veřejného zasedání 3. dubna nemohl zúčastnit, tak sepsal za sebe před jednáním otázky na místostarostu Vl. Havlíka. (Reakce Jana Kyselého) Když jsem si důvody, proč areál nestavět na Kvani přečetl, tak pěkně vystihl podstatu a požádali jsme ho, zda by svoje postřehy nemohl zveřejnit, proto vám je poslal. Plně se s nimi ztotožňuji. (Pozn. red.: Zveřejňujeme.) Pokud mohu říci za sebe, tak celá záležitost nebyla komunikována s občany, i když dopis hejtmanky, ve kterém se obrací na obce v kraji byl datován 1. února t.r. (přikládám jej IZS dopis hejtmanky), ale my občané Zaječova jsme se o celém záměru dozvěděli až 14. března v šestiminutovém sdělení na veřejném zasedání.

Nyní představitelé obce samozřejmě o celé akci informují daleko více, vysvětlují to individuálně, přijdou na setkání s petičním výborem (to bude v sobotu 14. dubna od 18 hodin na Kvani v hospodě U Vrbů), vydají k tomu monotematické číslo Zaječovských novin, pozvou zástupce z kraje, atd.

Domnívám se ale, že už je pozdě. Rozhodnutí o schválení záměru výstavby areálu vyvolalo nebývalou občanskou sounáležitost a zájem o dění v obci a bude pro občany obtížné se s výstavbou areálu ztotožnit. To je můj názor. Objektivní by bylo, aby se k otázkám a pochybnostem vyjádřili zastupitelé obce (ostatně budou tak činit zřejmě i do Zaječovských novin).

O prodeji pozemků nebylo dosud rozhodnuto, ale jak aktivity zastupitelstva, tak občanů pokračují. Udělal jsem pár fotografií z míněných „Kvaňských luk“, tak vám je posílám. Josef Švandrlík

 

 

izskvaň fotky

Kvaňské louky vč. přístupových cest.

Fota: Josef Švandrlík.

Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 09:31
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství