Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN
Dub
11
2018
Návštěva ministryně obrany v Jincích
Informace z regionu - Jinecko
Napsal: Petr Ježek   

Foto: Ing. Petr Ježek. V pátek 6. dubna, hned po svém návratu z Iráku, navštívila ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO) 13. dělostřelecký pluk v Jincích. Doprovázel ji velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta.

 

Ministryni Karlu Šlechtovou přivítal velitel pluku plukovník Ivan Mráz, který ji na úvodním brífingu seznámil s historií, strukturou, výzbrojí a bojovými schopnostmi dělostřelců. Poté si prohlédla kasárna 13. děl. plk. a seznámila se podrobně s technikou, kterou pluk nyní disponuje. „Dělostřelci jsou perspektivní součástí české armády, jsem ráda, že jsem se dnes v Jincích na vlastní oči seznámila s vybavením a výzbrojí pluku. Potvrdila jsem si, že současná technika je bojeschopná, nicméně v budoucích letech naše dělostřelectvo modernizaci nutně potřebuje. Některá technika i v brzké době,“ konstatovala Karla Šlechtová.

Foto: Ing. Petr Ježek. V současné době Ministerstvo obrany a Generální štáb AČR připravují podklady pro nákup nových děl ráže 155 mm, odpovídajících standardům NATO. K tomu konkrétně ministryně uvedla: „Domnívám se, že některé nákupy jsme schopni uzavřít i dříve, než bylo v původním plánu, protože to není o penězích, Ministerstvo obrany disponuje penězi, ale spíš jde samozřejmě o to, jakým způsobem se tyto věci nakupují.“

Ing. Petr Ježek, Vojenské historické sdružení Brdy

Aktualizováno Úterý, 24 Duben 2018 07:11
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství