Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN
úno
12
2018
Nové parkoviště u Nemocnice Hořovice
Informace z regionu - Hořovicko
Napsal: Kostas Tsivos   

Nové parkoviště u Nemocnice HořoviceNové parkoviště splňuje nejnovější požadavky na bezbariérové užívání. Disponuje dvěma stovkami parkovacích míst. Jeho provoz vyřeší doposud složitou dopravní situaci v okolí nemocnice. Podle majitele hořovické nemocnice Sotiriose Zavalianise se celková výše investic k jeho vybudování pohybuje okolo 12 milionů. Nové parkoviště se nachází vedle nemocnice, naproti lékárně.

 

„V pondělí 22. ledna došlo ke spuštění závorového systému a s tím k související změně systému parkování a poplatků za vjezd do areálu nemocnice a na parkovací plochu,“ konstatuje Tomáš Petsinis, provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice. Podle jeho vyjádření budou první tři hodiny parkování na novém parkovišti zdarma. Aby nedocházelo k přetěžování kapacity nového parkoviště, bude parkování delší než 3 hodiny sankcionováno částkou 30 Kč za každou další započatou hodinu. Dárci krve budou mít čtyři hodiny parkování zdarma.

Do areálu nemocnice bude možné vjet bezplatně pouze na 20 minut, což je dostačující čas pro vyložení či odvoz pacienta. Delší prodleva v areálu nemocnice je již zpoplatněna. Výjimku mají pouze držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, kteří mohou pobýt v areálu nemocnice 4 hodiny zdarma, nezávisle na časovém pásmu.

Vjezd do areálu nemocnice (parkování je povoleno pouze na vyhrazených místech):

Od 6.00h do 22.00h: * prvních 20 minut zdarma * do jedné hodiny 50,- Kč * každá další započatá hodina 100,- Kč * ztráta vjezdového lístku Kč 3.000,- Kč.

Od 22.00h do 6.00h: * prvních 180 minut zdarma * každá další započatá hodina 100,- Kč * ztráta vjezdového lístku Kč 3.000,- Kč.

Pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P: * prvních 240 minut zdarma * každá další započatá hodina 100,- Kč * ztráta vjezdového lístku 3.000,- Kč. Ceny jsou uvedeny vč. DPH.

Parkovací plocha před areálem Nemocnice Hořovice, naproti lékárně (parkování je povoleno pouze na vyhrazených místech): * prvních 180 minut zdarma * sankce za nedodržení parkovací doby 30,- Kč každá započatá hodina * ztráta vjezdového lístku 3.000,- Kč.

Pro dárce krve: * prvních 180 minut zdarma * možnost prodloužení o 60 min zdarma po odběrech na TO * ztráta vjezdového lístku 3.000,- Kč. Ceny jsou uvedeny vč. DPH.

Parkovné v Rehabilitační nemocnici Beroun

První hodina parkování zde stojí 10 Kč, každá další pak 20 Kč. Do nemocnice je nyní možné vjet bezplatně pouze na 20 minut, což je dostačující čas pro vyložení či odvoz pacienta. Delší prodleva v areálu nemocnice je již zpoplatněna. Výjimku mají pouze držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, kteří mohou pobýt v areálu nemocnice 4 hodiny. Jejich vozidlo však musí mít zvláštní označení č. 07 a na vrátnici se musí prokázat průkazem.

Informace dodal tiskový mluvčí nemocnic Hořovice a Beroun Dr. Kostas Tsivos.

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Březen 2018 08:18
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství